Kritika www

Zkritizujte prosím tuto stránku:
http://www.softwarezdarma.net
Do zdrojáku jsem nekoukal, od toho tady jsou jiní, ale celkovej vzhled se mi líbí. Akorát bych měl jednu velkou výtku: Nesnáším na stránkách horizontální posuvníky (mám 800x600). Ale jinak pěkný
Já jsem pávě myslel, že rozlišení 800×600 používá naprosté minimum návštěvníků.
Tak to jsi na velkým omylu, těch si myslím, že je ještě stále dost!
Rozlišení 800×600 používá na mých stránkách asi 2% lidí.
OK! Ale nemůžeš zapomínat na tu menšinu. Nejlíp je udělat div nebo tabulku z "width:100%" nebo pevnou šířku do 800px
design je nic moc,,, je to skoro az moc kontrastni, to cerny pozadi s bilym pismem a vedle toho zas takova divna sediva... je to takovy ponury ... blef...

myslim ze strankam s tmavym designem uz odzvonilo
>> myslim ze strankam s tmavym designem uz odzvonilo

to je tvůj subj. názor! Mrkni se po NETu, je jich tam stále ještě dost
no subjektivni nazor urcite skupiny lidi :) ... cetl sem clanek na www.grafika.cz nebo interval.cz a tam to taky bylo jaxi propirano. Tmavy design vidis na kazde druhem webu, ktery patri nejakemu KLANU.

Nerikam ze tmavy design je spatny, akorat se musi udelat obzvlast dobre oproti svetlemu. Nicmene opet dle meho subjektivniho nazoru, tento WEB

viz. prvni prispevek toho threadu takto udela NENI.
rozliseni 800×600 pouziva asi tak 20 az 25 % lidi. krome toho ti, co maji rozliseni vetsi, maji treba zobrazeny nejaky panely nebo nemaj okno prohlizece pres celou plochu
nastavil bych tmavy pozadi. i kdyz jsem na rychlejsim pripojeni nez modem, chvilku trvalo, nez se stahl obrazek pozadi a do te doby neslo nic cist
nevim proc, ale to pozadi mi nejak nesedi... a je pravda, ze by to chtelo nejaky barvy. nektery texty jsou nalepeny na rameccich divu a tabulek - odsadit. taky by nebylo od veci, kdyby datum a cas byly cesky
ad tmavý design: Jde hlavně o to, k jakým stránkám se hodí a k jakým ne. Je k ničemu tam rvát třeba bílé pozadí s modrými dekoracemi, poněvadž je to zrovna móda, když by se to tlouklo s obsahem.

Problém softwarezdarma.net vidím v téměř úplné absenci barev, a možná taky aspoň náznaku grafiky. Ty věci v menu na :hover, když zmodrají, nejsou moc čitelné a odkazy vůbec by chtěly podtrhnout.
Mne se tmavy pozadi libi, ale tyhle stranky by podle me chtely aspon trochu osvezit - tu sedou nahradit nejakou "veselejsi" barvou... Ale nejsem grafik, to je jen muj vkus. Taky si myslim, ze odkazy by se mely podtrhavat - je to tak zvykem, tak proc to menit? Uzivatele to muze mast...
Mně se moc líbí náplň stránek! :o)))
Chtělo bY to zlepšit navigaci: když vstoupím třeba do kategorie Utility, rád bych měl možnost přejít na další program, aniž bych se usel vracet na seznam!
Bylo by možná dobře ty instalačky nabízet ke stažení z tvého webu, ale na tom nějak zvlášť nesejde.
Odkazy by se měly podtrhávat, ale tady jsou celkem jasné...asi by to prostě chtělo si ěště pohrát s designem, nicméně ode mně na toto téma nemůžete (hlavně z důvodu mé barvosleposti) čekat nějaké konkrétnější rady... :o)