Problem s CSS | prapodivne |

www.jaknahub.wz.cz/index.php

nahore je menu, obycejne textove , pri HOVER meni barvu na hnedou a tataz je nastavena na ACTIVE ale proste aktivni odkaz ma stejnou barvu jako LINK.

fakt nechapu ..

<CSS>

.main2 a:link {color: #010101; text-decoration:none; font-family: Tahoma; font-size: 11px; font-weight: bold; }
.main2 a:active {color: #6C0000; text-decoration:none; font-family: Tahoma; font-size: 11px; font-weight: bold; }
.main2 a:visited {color: #010101; text-decoration:none; font-family: Tahoma; font-size: 11px; font-weight: bold; }
.main2 a:hover {color: #6C0000; text-decoration:none; font-family: Tahoma; font-size: 11px; font-weight: bold; }


</CSS>

je to v bunce class="main2"


tak to sem zvedav kde delam chybu ...
Nevím, nevím... Zkuz každému linku přidělit class="nazev" a nedávej to hromadně. To se mi taky jednou stalo (zmatek v kódu).
Nesprávné pořadí pseudotříd. Viz např. dole na:
http://pagemaking-alfa.wz.cz/cascades.htm
Nepomohlo :/ , ale diky za snahu, jestli to neni tim PHPKEM..ze to furt zustava na 1 strance . Nevim no ...
A nemáš to jenom v cachi? Protože já vidím a:active hnědé, pokud mi zrak stále slouží.

Mimochodem, teď jsem zkoušela pořadí link - visited - hover - active, a to je zcela bezproblémové...
nemam to v cache, si zatim jedina ktera vidi ACTIVE jako hnede ...

mela by to byt zalezitost PHP nikoliv CSS, ale jelikoz zatim nejsem natolik zbehly muzu se s hnedymi ACTIVE linky v menu rozloucit ...
>> mela by to byt zalezitost PHP nikoliv CSS

To neni pravda, vzdy to bude zalezitost CSS.. Nemas nekde a:active osamocene?
cuz sojkyne ;p dem na ICQ
Ta hnědá tam opravdu je (taková tmavší)...
Zkus se na to kouknout z : n-c.jaknahub.wz.cz/index.php
ja ji tam vidim jen pri HOVER :/ active je stejny jako LINK a VISITED :/
ML: To se ti zda...
ML: Je to zpusobeny nejspis tim, ze pri aktivnim odkazu je na nem umisteny focus, vypada tedy zdanlive tmavsi...
http://home.karneval.cz/01017030/screenshots/1.jpg

To focusem nebude...
trosku offtopic:
mas to napsace celkem zdlouhave, co takhle psat asi takovym stylem?

.main a {text-decoration: none; font-family: Tahoma; font-size: 11px; font-weight: bold;}
.main2 a:link, .main2 a:visited {color: #010101;}
.main2 a:active, .main2 a:hover {color: #6C0000;}
no bez urazky, me se to takhle pise dobre, a to cos mi sem napsal problem neresi.

Az bude, podekuju TI.

Vi to nekdo? Je to jakesi scheizze
Ten active tam je... Je moc horko a mně se nechce vysvětlovat proč...
tak si pust klimatizaci :) nebo si ji bez koupit ... ten active tam v CSS skutecne je, ale ja ho za zivyho boha proste nevidim... nefunguje mi ...v cache to nemam , nevim , ser* na to uz
Active platí hlavně pro new windows/tabs a frames....

Zdůvodnění :
Když klikneš na odkaz, otevře se ti nějaká stránka.
Active se zobrazuje jen na té odkazované stránce (nikam se
nic neukládá, takže se toto nastavení nemůže dedit na nově
otevíranou stránku). To je ten důvod, proč to nevidíš.
Doufám, že si rozumíme, neumím to lépe vysvětlit (je mi moc
hic a klimoška nezabírá :)
zkus priradit class ne bunce, ale primo odkazu
2: Michael Le jo mas pravdu, s otevrenim "new_window_ " se activni stava skutecne aktivnim odkazem ktery vidim.

Zkusim to tedy predelat do FRAMES :)


2: Kyk zkusim ... thx
Zkusim to tedy predelat do FRAMES > to si doufam delas srandu.
jasne ze yo :) framesy jiz nigdy ... nyni dle potreby divy bo tablesy ...