Jak děláte weby?

Přes lynx jsem se tak kdysi brouzdal, ale mám pocit, že mi tam nefungoval JS, tak jsem to zavrhnul. Ale v nouzi, nebo když mám masochistické choutky... :-)
No, kdysi jsem dělal weby tak, že to fakt běželo parádně i na lynxu, ale teď se mi ho nechce pouštět.
Když se dělají weby podle pravidel přístupnosti, v Lynxu fungují bez problémů automaticky...
>>> Když se dělají weby podle pravidel přístupnosti, v Lynxu fungují bez problémů automaticky...


rad bych videl aspon jeden, kterej ty pravidla na 100% dodrzuje ...nejlepe od tebe ;o)
Ja pisem len HTML a teraz sa snazim aj CSS... a grafiku nerobim, lebo to zatial neviem... :)
>>> Grafiku nedelam, na web nepatri

To je teda radikální názor, uff. Ale myslím, že byl aktuální tak před 8 lety...

Mně osobně by to bez grafiky fakt nebavilo... Nekompromisní souhlas s Brolim :-)
Už jsem viděl i web bez obrázků (ne bez grafiky), grafické ptákovniky tam byly dělané znakama, ale na to už musí být machr designér, aby to vypadalo dobře. :-)
K čemu je dobré mít stránku ozdobenou nějakými "#&@$" textovými blbinkami? Nemají žádnou informační hodnotu, v XHTML je to zbytečný balast. Obrázky na pozadí prvků, definované v CSS, se do obsahu stránky nemíchají (a když si chce nějaký lynxař přečíst čistý obsah, nejspíš to ocení).
A dobře udělaná grafika snad nemusí být tak velká, aby to na modemu byla bolest stahovat.

Jistě, jde udělat web, který bude i bez grafiky příjemný na oči. Ale ještě jsem nenarazila na takový, který by mi bez grafiky svou krásou vytřel zrak.

>>> rad bych videl aspon jeden, kterej ty pravidla na 100% dodrzuje
http://pristupnost.nawebu.cz ;-)
Ale Lynxař se pak může kochat grafikou... :o) ...a to normálně nemůže, tak by ho to mohlo potěšit! :o)))
R.U.R. : Řekl bych, že Lynxař nemá potřebu se kochat grafikou, kdyby měl, nebyl by Lynxař...;-)
>> Grafiku nedelam, na web nepatri :-P aneb at zije links...
Tim, ze jsem tam dal toho smajla jsem chtel naznacit, ze to nemyslim UPLNE vazne :^).
Freya: "..nemusí být moc grafiky..."
to je přesně ono, grafik ti řekne tady dej malé kolečko, tady čárku, celé to má 5KB a vypadá to skvěle. Když se to přehání, tak to vypadá tak, jak to máš na svých www. (- skvělá ukázka toho, jak to nemá vypadat - myslím http://freya.webz.cz/horror/) - jinak to máš hezké. :-)
He, já to dělám stejně jako R.U.R:) a koukám, že tkovejch nás moc není:)
Elis: my dva si vůbec docela rozumíme :o)))

Lynxaři:proč jsou vůbec Lynxaři? Na co jim to je?
Freye: "K čemu je dobré mít stránku ozdobenou nějakými "#&@$" textovými blbinkami? Nemají žádnou informační hodnotu, v XHTML je to zbytečný balast. "

Ale grafika je totéž, akorát v grafice...
Jde o to, že když dáš grafické blbinky do externího CSS, oddělíš obsah od formy. Oddělení obsahu od formy má velký význam kvůli čitelnosti stránky pro různé syndikátory, roboty, hendikepované uživatele a lynxaře. Ti nestojí ani o točící se chromový zavináč, ani o "|(<+ ozdůbky +>)|". Akorát by jim to překáželo.
A naopak, nějaká ta potěcha oka pro běžného uživatele, který dobře vidí a má rozumné připojení, je hezká věc.
Jo, to jo. Já to taky vidím jako úlet...
...vzpomněl jsem si: mám v textu dokonce krátký filmeček. StarWars.. Kdyby někdo chtěl... Ale musel jem si na to napsat přehrávač... :-D