hodnocení nových stránek

Zdravím všechny,

prosím o zhodnocení webu, který jsem si jak už jsem dříve avizoval (zasvědcení si vzpomenou) nově udělal.

Jedná se mi o design a taky kód....u toho kódu to berte s rezervou, přecházel jsem z FP2000...
Případně prosím o rady co a jak vylepšit, případně předělat.
Nezkoušel jsem to v jiných prohlížečích než v IE, tak mi kdyžtak napište jak vypadá na jiných...

Adresa : http://dj-wosa.wz.cz

Vyzívám také ikonu tohoto fóra FREYU aby zavítala a pokusila se především poradit co a jak. :o)

Díky všem!

P.S: ad obsah = 2 sekce ještě postrádají obsah, ale v kostce je tam vše co tam pro začátek chci mít...

Roxyman - DJ Wosa
Zbavil bych se tabulek a věci jako

<br>
<br>
<br>
<br>
<br>
<br>
<br>
<br>

tak ty fakt nemusím!

CSS si prdni do ext. souboru.

A hlavně neříkej FREYE že je ikona! Nemá to ráda!

JO a ještě METAL rulez! FU..K DISKO, TECHNO, HIP HOP

Ale to je jen můj názor!
po graficke strance se mi to vcelku libi.
Nicmene ta sirka (pres 900px) me dosti vytaci. Nejsem zvyklej mit okno browseru maximalizovany a kvuli tomuhle jsem ho musel roztahovat, abych se zbavil posuvniku. Osobne bych to delal bud na pevnou sirku 750px nebo "roztahovaci".
Textu tam moc nemas, ale az ho doplnis, zarovnaval bych ho spis doleva nez na stred. Cte se to pak lip.
Co se tyce zobrazeni v jinych prohlizecich... Vzhledem k tomu, ze to mas vse v tabulkach, tak to asi moc bordel delat nebude. I tak bych ale doporucil trosku zapojit CSS a ty obrazky tam nevkladat primo, ale jen jako pozadi prvku.
Doplnil bych take vice informaci do META a pouzil stredoevropske kodovani iso-8859-2 namisto toho iso-8859-1. Nebo k tomu mas nejakej extra duvod ho pouzivat?
2 Beowulf : no vzhledem k tomu, že jsem přešel z FP2000, tak v tom nejsem moc zběhlej. Poradíš mi trochu podrobněji?
Protože jak bych to měl udělat jinak opravdu nevím...

Ad hudba : Tyhle stránky jsou mířený jako prezentace pro případný hraní, takže je jasný, že těm co tuhle hudbu neposlouchaj se obsah líbit nebude. Ale nemám Ti to za zlý, každýmu se líbí něco jinýho...to je v pohodě.

Freye se tímto omlouvám, měla to být taková nadsázka a malé popíchnutí :)....
2 Broli : přiznám se, že jsem tu šířku dělal takhle záměrně...na ty co nemaj okno maximalizovaný jsem v tu chvíli nemyslel...omlouvám se.
Ten text zarovnám doleva, to není problém.

=>I tak bych ale doporucil trosku zapojit CSS a ty obrazky tam nevkladat primo, ale jen jako pozadi prvku.

: mohl bys mi prosím trošku podrobněji napsat, jak se to dělá? Nemám tucha jak na to.

=>středoevropské kódování

změním na 2. (důvod byl ten, že mi to udělal "GoLive" ve kterým jsem to zpočátku dělal, dál pokračuju růčo a stylem pokus=omyl)

=>informace do META

:můžeš trochu přiblížit? zdálo se mi že by to takhle mohlo být, ale vylepším, doplním...jen nevím přesně co..díky
Abych ti radil podrobněji na jsem moc línej. Je toho dost. A hlavně nejsem žádnej solyter, abych mohl někomu radit!

Tak tedy použiju ustálenou frázi www.jakpsatweb.cz

Ohledně CSS je tam dostačující množství informací!
2 Boewulf :

jakpsatweb.cz samozřejmě pročítám, ale je tam toho tolik, že než bych se tím prokousal, tak by ten můj web vzniknul bůhví kdy...prostě když chci něco udělat, najdu si konkrétní příklad a do webu podle toho dodělám..ale díky za tip, to <br> tam opravdu nevypadá dobře...pokusím se s tím něco udělat :).
Koukám na to ve Firefoxu a nedostanu se dál než na úvodní stránku - menu nefunguje:( Ale graficky je to dost dobrý:)
>>> Koukám na to ve Firefoxu a nedostanu se dál než na úvodní stránku - menu nefunguje:(

...to samy pod Operou. Vykasli se ne JS a udelej to pres CSS.
(http://www.wellstyled.com/css-nopreload-rollovers.html)
2 Broli : No tak to už je pro mě docela složité, přiznám se že jsem nevěděl, že to jde i pomocí css...

Nechtělo by se někomu převést ten příklad na mé stránky?
Ne že bych byl líný, jen to prostě nějak nechápu...nebo alespoň stručné vysvětlení pro lepší pochopení...
:-(
Díky
No první, co zaujme je to, že na stránce je 71 obrázků a můj pomalej internet, to natahuje už pěkně dlouho...

Ha, už se mi to natáhlo... design je docela dobrej, ta reklama se nahoru přece jen moc nehodí...

Mimo ty br a neskutečné množství tabulek mě zaujalo ještě toto:

<div align="center">
<div align="center">
<div align="center">
<div align="center">
.......
<p class="class"></p>
<p class="class"></p>
</div>
</div>
</div>
</div>

... kam to chceš až zacentrovat? Ještě tam máš pár chyb, který ti vyplivne validátor... jinak je to dobrý... MOžná, až přelezu s Operou hlavní stranu, tak si to tam prohlídnu...
2 meca : no já mám datanonstop a mám to načtený vcelku za momentík...líp to zatím neumím.. :-(

=>Mimo ty br a neskutečné množství tabulek mě zaujalo ještě toto:

<div align="center">
<div align="center">
<div align="center">
<div align="center">
.......
<p class="class"></p>
<p class="class"></p>
</div>
</div>
</div>
</div>

už jsem to opravil, snad je to takhle lepší...

nainstaloval jsem si Firefox a opravdu se nejde dostat dál než na hlavní stránku... :-(((. Ani obrázky se nemění, včetně menu, které je uplně mrtvé :-(. Nevím co s tím, pls help!

Reklamu bych chtěl dát dolu do toho dolního zeleného rámu, ale nevím jak na to...to budu řešit až později...teď je důležité vyřešit to menu...ale sám to asi nezvládnu...fakt jsem v css absolutní začátečník.. :-(
www.jakpsatweb.cz/css
Sice to nebudeš umět za 10 minut, ale fakt doporučuju se to naučit. To menu udělej přes css - pošlu ti odkaz na stránku s příkladem - doufám, že mě za to autor ztrestá:)))

http://www.skero.wz.cz/lanparty_menu.php (takhle to vypadá)
http://www.skero.wz.cz/lanparty.css (a takhle se to dělá)

Samozřejmě si to musíš přizpůsobit k obrazu svému.
Díky moc, jdu študovat :)
Jo už de menu ve Firefoxu:) Jenom se mi zdá trochu matoucí, že se na každé stránce mění...

Tu reklamu dostaneš na jakékoli místo, když si vytvoříš soubor reklama.php a do něj vložíš <!--WZ-REKLAMA-1.0-->
Na jakékoli místo do stránky potom vložíš tohle:
<? include('reklama.php'); ?>
2 Elis :

Taky na to koukám, že už se to hýbe....ale jen u tlačítek v menu. Asi to dělaj ty klikací mapy, který dám asi do háje...

S tou reklamou díky za tip, určitě to později uplatním na stránkách.
2 Elis : Myslíš, že mám udělat to menu všude stejný jako je na home page?
S tím, že když se budu chtít vrátit na hlavní stránku budu muset kliknout do loga? Je to košér? :-)
Já myslim že je dobrý, když je menu všude stejný. A návrat na hlavní stránku kliknutím na logo je dost používaný a lidi jsou na to zvyklí.
No dobrá, tak já to předělám.... :-)
Jde o to, že už tam prostě nemám místo pro další tlačítko...takže "home" jsem přidal tímto výměným a zřejmě matoucím způsobem....škoda, myslel jsem, že to mám hezky vymyšlený :-(
No já nevim, třeba to přijde matoucí jenom mě:) To nemůžeš brát jako obraz všech uživatelů:)
Nápad to je sice zajímavej, ale nepoužitelnej... ;-) Málo koho napadne klikat na logo, když chce na hlavní stránku...
Takže to mám nechat spíš, tak jak to je?
Jesli myslíš ten odkaz, tak bych ho předělal...
myslím to tlačítko "HOME", které se objeví po kliknutí na jakoukoliv další stránku...přitom zmizí tlačítko aktuální stránky. Pokud bych to předělal, tak mi nezbyde místo pro tlačítko "HOME" a jediná možnost jak se vrátit na titulní stránku je přes logo...
>>Málo koho napadne klikat na logo, když chce na hlavní stránku...
a vidíš, zrovna o tom jsem si myslela že je to úplně normální a napadne to každýho... ale být to tak nemusí - to že to napadne mě neznamená že to napadne každýho:)