první vlastní web-sites

Více-méně jsem vycházel jen z HTML a trochu CSS, jak je to popsáno na JPW.

www.missues.wz.cz
BTW: Psal jsem je v Golden editoru.

Líbí/nelíbí, co?!
Zevnitř jsem se na to nedíval, z venku je to hezké na koukání, ale hrozně blbě se to čte.Takže výsledný dojem: je možné, že to má výtvarnou hodnotu, ale podruhé to vidět nemusím... Nechci nijak snižovat snahu, bylo s tím určitě spousta práce, ale fakt se to blbě čte.
Na poprvý to špatný není, ale teď k source:

>> <A href="who am I.html">...who am I...</A><BR><BR>

... tak adresa u atributu HREF příště bez mezer (nahrazovat aspoň podtržítkem "_")

Neškodilo by víc metatagů.

>> <FONT SIZE="5" FONT FACE ... ... ...

... to už je taky zastaralý, je lepší to dělat vše v CSS

Napoprvý to špatný není, ale máš se co učit!

petr
na prvy krat to nie je zle, len netreba zaspat na vavrinoch.

Pretoze to je prvy web budem mierny a zopakujem iba to, co uz povedal Petr Bláha.
- medzery v adresách,
- používanie <font ....>
- font face="Garamond" - asi nie prave najlepsie zvoleny font. Nie je to zrovna standard na webe, ale mozno sa mylim
Jak jako blbě čte?!

Špatnej font? Měl by tam být Garamond a ten je podle JPW ok!

Proč tyto "_" mezery?!

Měl bych použít "dynamické fonty v CSS"? K tomu bych potřeboval program Microsoft WEFT, ne?

Ty meta-tagy tam doplnil Golden editor - já vůbec nevím o čem/k čemu jsou :/

! Odkazy na levé straně by měly být černé a po kliknutí šedé, je to tak? ! (já to doma nepoznám - mám je pořád šedivé :/ )

BTW: Dík za připomínky!
Na extra zvláštní fonty i na WEFT se vybodni, je s tím práce a lidem se to stejně většinou zobrazí jinak :-) Na web se nejlépe hodí bezpatkové písmo - Verdana, Arial, sans-serif. Zvlášť ta obecná rodina na konci je důležitá, protože to je poslední zácharana před upadnutím do defaultního Times...

Menu na úvodní stránce při přejíždění myší poskakuje kvůli tomu zvětšování, přebarvení na :hover by stačilo. Odkazy je záhodno podtrhnout, aby bylo každému hned jasné, co kliká a co ne.

O meta tazích si můžeš počíst zde:
http://www.jakpsatweb.cz/meta_tagy.htm

Chtělo by to rozhodnout se, jestli inklinuješ spíš k webu klasickému, který je plný čitelných a bohatých informací, nebo k webu, který je spíš neotřelým výtvarným dílkem než webem. Pokud se ti zamlouvá to druhé, třeba by stálo za to vyzkoušet flash.
To Missues:

>> Proč tyto "_" mezery?!

JPW
..blbě čte ve smyslu:
"Nejneuvěřitelnější" se čte mnohem líp jak "nEjneUvĚŘiteLněJŠí". To louskám fakt dlouho. Ale je to jednou záměr, tak se s tím třeba čtenáři srovnají. (v delším textu bych to ale vynechal...)
.. a proč "_"? Mezera se std používá jako oddělovač a pokud někdo náhodou nepočítá s mezerama v názvu souboru, tak je zaděláno na průser.. O háčcích a čárkách ani nemluvím (nepíšu ;-) )...
Můj web je pouze snobskou/modní záležitostí. Je to jen a jen o image!

Nic neprodávám a o ničem důležitém nepíšu, takže jen design a styl, nic víc!

Přehledný web je nudný a málo moderní :)

Doufám, že budete tolerantní k výše sdělenému a nebudete bojkotovat mé dotazy :)
No mě se to líbí, je to určitej styl, který není neznámej, ale mám pár připomínek. První stránka, oproti jiným podobným kvůli reklamě, se mi opravdu líbí, člověk už ví co asi může čekat a ostatní stránky jsou ve stejným stylu, prostě galeristický styl.
Poskakující menu už není tak vhodné, řešení máš dál. Prostě mezi ty řádky vlož nějaké prázdné a větší písmo by nemělo potom rozhazovat od sebe řádky nad apod. Proměnlivá velikost písma "pasuje" k tomu stylu, možná by se hodilo černou barvu ještě prostřídat jinými tmavými barvami v písmu podle nějakého systému.
Položky, na které najedu myší, se podtrhnou, takže každý ví o co jde, ale ta bílá barva není vhodná, spíše tmavá fialová nebo modrá, bylo by to v tom stylu. Je vidět, že někomu jde udělat stránky v určitém (řekl bych i uměleckém) stylu a přitom tam ještě něco je ke koukání, ne všude si každý chce koupit levnější televizi.
1) Graficky se mi docela líbí, je to jednoduchý, ne chudý ani přeplácaný, prostě tak akorát.
2) tAkoVejHLe stYL PsAní moŽnÁ dOst liDÍ oDSoUdí, ale mně se to líbí - je to originální a taky bych řekla, že na osobních stránkách je povoleno ledacos:)
3) Už na vstupní stránce bych se vyvarovala tohohle: <BR><BR><BR><BR><BR><BR><BR> (to se vyskytuje v tvém kódu na více místech a je to fakt fuj).
4) Tag <font> se už moc nepoužívá, lepší je to zapsat přes CSS.
5) Místo <b> je lepší použít <strong>.
6) Celé je to dělané pomocí tabulky, možná by stálo zato použít pozicování v CSS, je to lepší - ale nějaký extrémní odpůrce table layoutu nejsem:)
7) Obsahově je to dost chudé, ale to určitě ještě doděláš. Dle mých zkušeností se většina webových stránek postupem času přirozeně rozrůstá, pokud se na ně webmaster nevykašle:)

Tolik můj názor. Jestli to jsou tvoje první stránky, tak si myslím, že je to slušný. Už sem to sice psala do jinýho threadu, ale tam to nepatřilo, patří to sem:)
Nepomohlo by, kdyby se na to poskakující menu nastavilo větší line-height?
!Díky všem!

BTW: teNhle styl psaNí NeNí jeN taK :) NěcO v tOm je :) hádejte? :))) jsem já tO hRačičKa, že :)))
>>Přehledný web je nudný a málo moderní :)

...neboj, tohle tě časem přejde ;-)
>> NěcO v tOm je :) hádejte? :)))

No všimla jsem si, že velká píšeš jenom N, O, R, K a Ř:) ale co v tom je jinak netuším:)
hehe, na to se dá napsat skript. ;-)
Jo, jako výtvarné dílo je to pěkné. Já naičeho takového nejsem schopen, tak mi zbývá jen závidět a mrmlat, že je to nečitelné. :-D
jj:)

a když se přechodí písmenka, tak je z toho KORN!

"issues" je jejich 4. album, jen jsem před to přidal počáteční písmeno mého křestního jména > !missues!
tak to je dobrý:)
chybí mi tam POP, abych se měl čím cpát.

btw, ten web má dost nevšední vzhled, což se mi líbí nejvíc ;)
Moc prosím o kritiku mého nového webu.Už mi dochází nápady tak prosím poraďte! Ale opatrně ještě není dokončený.
Lama:
1) bych si na to založila vlastní thread
2) CSS bych dala do externího souboru
3) z té svítivě zelené mě po chvíli začnou bolet oči - ale to je subjektivní názor, třeba mám bbě nastavenej monitor...
4) chybí doctype a kódování - viz www.jakpsatweb.cz
5) spousta věcí, které máš v html, by se dala převést do css (align, bgcolor, border...)
Já vím jenže tomu ještě tak moc nerozumím,vlastně je to asi první jakž takž web ,který sem udělal takže se mám ještě co učit.Jo a před chvilkou sem tam dal ještě chybovku. Dík za radu!
No jestli je to tvůj první web, myslím že je to dost dobrý.