absluote?

jak umistit horizontálně doprostřed stránky absolutně vypozicovaný prvek?
Tvoje otázka nebezpečně připomíná nesmysl.
Co takhle u toho prvku použít margin: Xpx auto ?

Když něco umístíš absolutně, tedy např. 200px zleva a 100px zhora, bude to 200px zleva a 100px zhora porád, i když zvětšíš nebo zmenšíš rozlišení. Pokud chceš něco pomocí absolutního pozicování umístit na střed, musíš si vypočítat jak bude ten prvek veliký a následně ho odsadit od kraje a od vrchu tak, aby byl uprostřed... Je to ale blbost, když bude mít někdo jiné rozlišení, už to uprostřed nebude, proto doporučuji řešení s marginem auto, zmíněné výše ...
> Tvoje otázka nebezpečně připomíná nesmysl.

Tvoje odpověď ale už nesmyslem bezesporu je...


Absolutní (a relativní) pozicování je definováno od okrajů okna nebo RODIČOVSKÉHO POZICOVANÉHO ELEMENTU.
Proto není problém odvíjet pozice absolutních objektů od nějakého relativně pozicovaného objektu (třeba i s nezměněnou pozicí)

#container {position:relative; width:100px; margin:0 auto 0 auto}
#body {position:absolute; width:100px; height:10px; left:0px; top:0px}


<div id="container"><div id="body"></div></div>
>>> > Tvoje otázka nebezpečně připomíná nesmysl.

Tvoje odpověď ale už nesmyslem bezesporu je...

hezké ;-)

Pochopil jsem to tak, že je myšleno vycentrování uprostřed okna prohlížeče (...jak umistit horizontálně doprostřed stránky...) a navrhnul jsem (dle mého humble názoru) nejjednodušší možnost, kterou je

#neco {margin:0 auto }

...
<body>

<div id="neco"> </div>

</body>
...

Možná byla má odpověď neúplná a proto zavádějící, omlouvám se ...
Možná jsem špatně pochopil dotaz ...
S okrajem rodičovského pozicovaného elementu máš samozřejmě pravdu ...
A ještě se musím omluvit +/- , pokud to myslel úplně jinak, než jsem si myslel já, že to myslí... :-)
hanyZ: myslel jsem to tak jak si to myslel ty :-) akorát se nejspíše neumím vyjádřit :-(
Muhehehe :D

...tak jsme všichni dospěli do stavu úplného zmatení...
takhle jednoduchý to bejt nemůže
To by ses divil .. :-)