Kritika stránek (zase :o))

Prosím o kritiku/zhodnocení mých stránek...

Nevšímejte si Guestbooku... Ještě mi můj vlastní nefunguje :o)
Jo samozřejmě, že link je http://ok.wz.cz ;-)
Líbí se mi to a zdroják taky, je tam dost informací, ale přesto bych k němu měl jeden dotaz:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN"
"http://www.w3.org/tr/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="cs">

... nemělo by tam být uvedeno, zda se jedná o Transitional nebo Strict?
Díky za první odpoveď...
Ne ve verzi 1.1 není žádné Transitional ani Strict. XHTML 1.1 je prostě XHTML 1.1 :o)
Aha, tak to sorry, já teprv předělávám svoje stránky do XHTML 1.0 Transitional. A o verzi 1.1 zatím nemám ani tušení. Liší se moc od verze 1.0 Strict?
pekne. logo a navigaci bych udelal klikaci. proc mas mezi divy br (</div><br /><div>)?
Stránky se mně docela líbí, jednoduchý a přehledný design, i barevně to vypadá dobře. Na zdroják jsem koukla jen zběžně a hned na první stránce jsem našla neuzavřený tag li, tudíž ti tahle stránka asi nebude validovat.
<HTML>Kdyz vezmu ten web jako takovy neni spatny, pokud ale vezmu v potaz jeho ucel a to co nabizi je to horsi, kdyby jsi mel firmu a chtel se prezentovat pomoci internetu zadal by jsi tu praci nekomu at je to levnejsi,mene kvalitni a bez faktury nebo by jsi radeji priplatil za kvalitu a nasledne si to dal do nakladu? Pokud chces konkurovat nabokovku jeste to chce hodne zapracovat..
graficky se ten web moc nepredvedl a co se designu tyce moc toho videt neni aby bylo mozno posoudit
tot muj nazor</HTML>
Podle me je nesmysl davat odkazum title, kdyz ten title nenese nejakou dulezitejsi informaci, ktera neni jasna z textu odkazu. Bud tam dej neco, co uvede na pravou miru cil odkazu, nebo tam nedavej nic.

Proc u jedne z referenci MSIE only, kdyz se mi v mozille zobrazi uplne normalne?

V taj.wz.cz je to cerveny pozadi priserny, tenhle odstin cerveny je moc agresivni, aby se dal pouzit jako pozadi. Taky nefunguje odkaz na navstevni knihu.

Koukam, ze jsi zmenil citat "kostky jsou vrzeny" za "lets go!" :)

Abych pravdu rekl, mnohem vic se mi libi ta kiwiova verze.
xergic, vsimam si tveho webu jiz delsi dobu, myslim ze za posledni 3-4 verze se prilis nezmenil. To ze sundas z a:hover background-color a das jinej obrazek do loga, to bych zrovna za novou verzi webu nepokladal. To sou veci co lidi delaj normalne.

Jako na pohled je to trosku jednodussi, ale prehledne a do sebe zapadajici. Nicmene jak sem rekl nahore, chce to trosku prevratnejsi zmenu.

22k
Díky všem... Tak a teď odpovím :o)

milster:
- MSIE only je to proto, že ten web byl určen pouze pro určitou cílovou skupinu užívající MSIE...
- title: No ale stejně je lepší ho uvést... Jinak se chystám to opravit
- taj.wz.cz: Vývoj těchto stránek už skončil, takže se v nich už moc vrtat nebudu...
- Citát: No změna je život ;-)
- kiwi verze: Ano to uznávám... Byla hezčí. Asi se ke kiwi ještě vrátím... Dík za návrh

22k:
- Uznávám, že se nezměnil... Ale v tom to možná je.
- Jinak na grafiku moc nejsem...

Thalia: - to bude spíš asi nějaká nepozornost než záměr... Díky za upozornění

Petr Bláha: - Neliší se, pokud vím, moc... Více je na W3.org

Tonik: - Zase nějaká nepozornost... Dík za postřeh

Ještě jednou díky všem ;o)
Petr Bláha: XHTML 1.1 je vlastně strict, ale nepíše se to, protože je to zbytečné. Pokud to tam člověk napíše, nic tím nepokazí, validátor to normálně vezme. Takže je to jedno ...
hanyZ: Ano to je pravda, ale ne úplně. Proti 1.0 Strict jsou tam tři rozdíly:

1) atribut "lang" je nahrazen xml:lang
2) tagy "a" a "map" nemají atribut "name", ale "id"
3) a pak ještě něco, ale tomu jsem nerozuměl :o)
xergic: Já to zas nějak do hloubky neřeším, ale každopádně používám <a name="prd" ></a> v xhtml 1.1 a validátor je spokojený ...
hanyZ: Jasně... Třeba má validátor nějaké mouchy. Ale píšou to ve specifikaci XHTML 1.1
Jenom k těm XHTML 1.1
http://www.w3.org/tr/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd neexistuje.
a přímo z parseru leze text:
This Page Is Valid -//W3C//DTD XHTML 1.1 Strict//EN!
tak nevím.
jo máš pravdu je to XHTML 1.1//EN
adresa je http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd
sorry sorry sorry
Vypadá to tak nějak čistě... :-)

Budu sem házet jednotlivé subjektivní dojmy, jak mě budou napadat...

Logo vlevo nahoře by mohlo klikat na hlavní stránku. Velké weby to tak dělají a je to dobrý zvyk.

"Popředí" (ten centrovaný sloupec se stránkou) by mohlo trochu víc kontrastovat s pozadím. Na to pozadí bych třeba hodila kus červené.

Slovo "Iconka" je opravdu zlo :-)

Podtrhala bych linky v horizontálním menu. Vzhledu stránky to imho neublíží, naopak to zvýrazní navigaci, což je žádoucí. Menu by mělo být nápadné.

Třináct verzí, to je pařba... Já jsem se zatím dokopala k trapně nízkému číslu 4.5 ;-)

Do toho title u odkazů bych napsala něco alternativního. Třeba Homepage / Hlavní stránka, Reference / Weby, které jsem vytvořil a tak podobně...

"Moje tvorba" je sice fajn, ale nic v ní není :-(
Teda, kromě Referencí, které mají extra sekci v menu, takže je imho zbytečné dávat je ještě pod tu tvorbu. Linkovat něco, co ještě vůbec není k dispozici, podle mě akorát frustruje uživatele.

Líbí se mi drobečková navigace, ale ještě víc by se mi líbila, kdyby ty nápisy v ní odkazovaly na příslušné sekce. Třeba "OKweb > Moje tvorba > Wallpapery" by mělo klikat na homepage a tu tvorbu.

Hezký zdroják.

Btw, proč metainformaci zvlášť pro robots a zvlášť pro googlebota, když mají obě stejný obsah? Ráda se nechám poučit :-)
Moje reakce ;-)

- logo: Je klikací! Ty dvě >> jsou odkaz
- to už mě napadlo, ale nic mi tam nesedí
- to je naschvál :o)
- menu: zkusím...
- no uznávám, že těch verzí nebylo tak přesně 13... Aspoň ne těch co byly na netu... Je to spíš chyba hned v počátcích (viz. verze 1.0, 2.0, 3.0, které nejsou zdokumentované a skoro nic o nich nevím - vyhořel mi počítač)
- myslím pár tahů dopředu ;-)
- hej dobrý nápad! už jdu na to... Dík
- snažím se...
- heh ani nevím... když já nevěděl co tam napsat...

Předělaná verze (btw. 13.1) bude online večer... Takže se mrkni ;-)
mala poznamka ... pozadi webu, ten sedivy linearni prechod, mas spatne udelany, resp. abych to upresnil. Sladil si spatne barvu tam kde konci linearni prechod a zacina barva .... jde to videt.. snad chapes co myslim :)
"Do toho title u odkazů bych napsala něco alternativního. Třeba Homepage / Hlavní stránka, Reference / Weby, které jsem vytvořil a tak podobně..."

Podle me by tam nemuselo bejt "Reference / Weby, ktere jsem vytvoril", ale jenom "Weby, ktere jsem vytvoril"..

Opakuju, ze tam, kde title nenese zadnou dalsi informaci, pusobi akorat rusive (aspon pro me).
Mě se to zdá dobré... Možná to zkresluje ta bílá
milster: Nikdo tě nenutí ho používat... Title je ale důležitý z hlediska přístupnosti - bezbariérovosti
hanyZ: Tak jsem tvoje stránky projel validátorem a jediný důvod proč to píše, že je to validní, je ten, že používáš DTD pro XHTML 1.0 Strict a ne XHTML 1.1 Strict, jak je uvedeno... Proto to píše Valid *část DTD* a ne Valid XHTML 1.1 (jak je to normálně)... Ale to jen tak na okraj ;-)