Příkaz onclick="window.open

Ciao, jedná se mi o tento příkaz nějak ho neustále nemůžu zprovonit, můžete mi prosím poradit jak všeobecně postavit tento příkaz?! Nebo aspoň odkázat na link, kde se to dočtu?!

Díky Radek
Třeba <a href="#" onclick="window.open('url','nazev_okna',width=sirka,height=vyska)">odkaz</a>

Samozřejmě může mít i další atributy
www.jakpsatweb.cz
javascript > metody objektu window
nebo tak nejak
Pánové já jsem asi debil, ale já nejsem schopnej to dát do provozu... :-(((
Na ten web jsem se díval a je to tam fajn....

Prostě se nemůžu dostat ke konci tady jsem nepochopil příkaz <a href="#"... - když ten zdroják upravím na svoje podmínky, tak to nefachčí...

A na www.jakpsatweb.cz asi neuvedli začáteční příkaz u vzoru window.open("http://www.jakpsatweb.cz", "_blank", "width=400,height=500")....

Takže je to kde, no v ....
Nemůžeš do těch závorek házet dvojité uvozovky, tím bys zakončil onclick = "...", což by pak js stroji nestačilo.

na jpw je to správně - tam je to totiž uvedeno obecně, jako čistý javascript. javascript psaný rovnou jako hodnota atributu se musí udělat s jednoduchejma uvozovkama, s normální klávesnicí jsou na shift + přehláska
No, tak v těch závorkách chybu nemám, to mě zrovna nepadlo...
Ale stejně tomu nějak nemůžu přijít na kloub...
Jak mám napsat začátek toho příkazu.... přece tam nemůžu hnecd napsat window.open(blablablalb)?! Mám to napsat jako javasript nebo jakej to má mít začátek...?!