Prevod EM to px

Jak byste prevedli (prevedte!) 45 em na pixely? line height je 1.2 (nevim jestli to ma neco spol.) a velikost pisma 100% .Jinde neni udana velikost pisma. Proste jenom 100%. Potrebuju nutne , dikes !
to se tak neda rict. 1em je vsude jine.
em je relativni jednotka a px je absolutni jednotka, takze prevod em2px je technicky nemozny.
A px je taky relativní - jak píše dokumentace. Absolutní je cm a pt a tak.
Ale je fakt, že em2px nejde, em je prostě výška aktuálního fontu a basta. Jaký tam je font ví akorát prohlížeč.
Maker: jelikoz uz asi 8 let je mi tvrzeno ze vsech stran, ze px je absolutni by me zajimalo z kteryho manualu si to vycet (hodila by se URI)
chci rict Marek:

sorry
> em je prostě výška aktuálního fontu a basta

ee, em je tzv. typograficky ctvercik a to je sirka pismene M.
Mirrda: jo to je pravda, typograficky, ale v CSS píšou cosi o výšce řádku. Možná žiju v bludu... Moment podívám se. No (viz dál).

K těm relativním pixelům: manuál k CSS2 v PDF stažený z W3.org, kapitola 4.3.2 Lengths, strana 44, první 3 řádky:

em: the ’font-size’ of the relevant font
ex: the ’x-height’ of the relevant font
px: pixels, relative to the viewing device
....

- jinými slovy em je v CSS výška fontu a pixel je relativní k zobrazovacímu zařízení. Já jsem z toho taky trochu jelen... ;-)
to relative tam neznamena relativni jednotka, ale ze to zavisi na prohlizecim zarizeni
Souhlasim s tonikem. Pixel muze byt na tiskarne a na monitoru uplne neco jineho. A to font-size neznamena, ze to je zrovna vyska radku. znamena to jen to, ze je to zavisle na velikosti fontu.
Tonik, no a to znamená že je relativní.
no, ano. ale je "jinak" relativni. relativni v jinem smyslu, podle jineho kriteria.
px je absolutni jednotka proto, ze jeji velikost nezavisi na velikosti okna prohlizece nebo jineho elementu (divu...) ani na velikosti pisma.
takze pt ma stanovenou sirku?
Právě jsem pečlivým zkoumáním došla k tomu, že 10pt = cca 13px. Ale bude to záležet na systému...

Více zde: http://www.jakpsatweb.cz/css/css-jednotky.html
ja myslel, ze 1 cm se zobrazi vzdycky jako 1 cm pri jakymkoli rozliseni :(
Zkus si v CSS udělat box široký 1cm a změřit ho pravítkem. Na mém monitoru má přesně 12 milimetrů, s rozlišením se to samozřejmě mění... :-)
Ja to teda zkousel tak, ze sem si udelal dva stejne dlouhy prouzky, jeden v cm a druhej v px. Pak jsem zmenil rozliseni a hele je - jsou furt stejne dlouhy :)
Jasně, s px jsem to nesrovnávala... ale s pravítkem to při změnách rozlišení lítá o dva milimetry, můj monitor je totiž krajně nedůvěryhodný ;-)
"a hele je - jsou furt stejne dlouhy"
nevim, jestli jsme si rozumeli - ty centymetrovy prouzky jsou stejne dlouhy jako ty pixelovy => oba meni velikost podle rozliseni resp podle velikosti pixelu
IMHO jsou vsechny jednotky zobrazovane na monitoru relativni...
To s těma deseti centimetrama je jasný. Když přepneš rozlišení, tak je tam někde nastavené, jak se to má přepočítávát. (ve win je to někde v nastavení monitoru je to v pixelech na palec obvykle kolem 75, u větších monitorů kolem 100-120), takže, když nesedí 10 cm, tak je třeba to nastavit tady.

A kdyby někdo nevěděl, tak pt je tiskařská jednotka a 1pt je 1/72" (jedna sedmdesátidvoutina palce)