navrh webu

Mohli by jste se mi vyjadrit k NAVRHU webu, doporucit nejaka zlepseni a opravy? dikas moc!

url: http://webdesign.czechian.net/design/gympl/
<HTML>kdyz si dam pismo o rad vetsi je to jak pro slepy, kdyz o rad mensi (nez normal) neda se to cist :(

jinak je to moc pekny, ale nelibi se mi ztucneni znaku vyjadrujici klav. zkratky.. nestacilo by underline?</HTML>
Pěkné... Akorát ty tlačítka s validitou a tak by byla lepší stejně velká
Hezký, mně se to líbí
- odkazy v textu udelat jinou barvou nez okolni text, s tim podtrzenim - borderem na hover bych si nehral
- menu - title na odkazech - nerek bych, ze budou vsichni vedet, co je acces key... asi bych to do title nedal, staci to podtrzeni. proc je title velkejma pismenama?
- menu - vypada divne, kdyz nektery polozky zacinaji velkym pismenem a jine malym
- menu - hover - tu cernou bych zkusil nahadit nejakou svetlejsi barvou
- hledani - v mozille je text search prekryt formularem
- ty tlacitka dole by vazne mohly byt stejne dlouhy. ani ten bily prouzek napravo by v nich nemusel byt
- levymu sloupci bych dal overflow:hidden (nebo jak to je), kdyz zvetsim pismo, presahuje do pravyho sloupce
- velikost pisma se mi zda dobra

vypada to hodne dobre
>> Richard:

# pismo jsem upravil, ted by to snad melo byt lepsi
# "ztucneni" jsem odebral, ale nevim, zda to tak je lepsi, imho to je malo vyrazne

>> xergic:
# velikost inline tlacitek jsem tedy srovnal, mas pravdu, je to tak urcite lepsi

>> Tonik:
# zmenil ten tedy barvu odkazu, ale to podtrzeni se mi tam docela libi, asi to zatim necham
# "access key" jsem castecne odstranil, pismo zmenseno. BTW zadnej specialni vyznam to nemelo :o)
# vsechny polozky menu jiz zacina stejne (puvodne jsem na tom mel aplikovanej uppercase, pokud se jednalo o access key)
# to, ze je titulek "search" za inputem je schvalne...
# nastaveno hidden :o)


...tak to by bylo zatim vse, nicmene jsem v ocekavani dalsich pripominek a rad. Za dosavadni dekuji :o)
To ses teda pochlapil:) Elegance sama, velmi slušivé.

Taky bych asi zrušil ty ztučněná zkratkovitá písmenka v menu. A je škoda, že to logo je takové dost zkompresované, ale chápu, že chceš, aby se to načetlo co nejrychleji. Co takhle to logo udělat jako gif nebo png, a dát ho nad to pozadí s holkou a vchodem, mohlo by se na něj klikat a házelo by to člověka na úvod třeba ... Ale to jsou detaily, je to moc dobré!

Ačkoliv, ta barevná kombinace by se hodila spíše na vojenskou akademii ;)
>>> hanyZ:

S tim logem jsem si hral nekolik hodin a nemohl jsem porad najit vhodne umisteni. Kdybych ho dal az nad tu grafiku ja obrazek, zabral bych tim dalsi misto a nekomu by se pri malem rozliseni ani na obrazovce nemusel objevit text, musel by hned scrollovat. Navic opravdu nevim, jak bych ho tam dal, aby tam "pasovalo".
Vyuzit ho jako odkaz na homepage by ale slo. Premyslel jsem, ze bych do toho DIVu roztahl spacera a vytvoril v nem image map o rozmerech toho loga.
Co se tyce jeho kvality, tak to me take stve, nicmene v lepsi kvallite jsem jej neziskal. Vlastne i tohle jsem si musel stahnout z netu (www.gymnaziumprelouc.cz) a imho to je skenovanej obrazek :o)

Barevne schema je, pravda, trosku "armadni" ...ze by to bylo tim, ze jsem chtel byt zelenym mozkem? ;o) Ne, puvodne ten web mel byt v barevnem provedeni odpovidajici puvodnimu webu (prave to www.gymnaziumprelouc.cz). Jenze ta kombinace cerne a "nacavske" hnede se mi nak moc nelibila...porad jsem to upravoval a odchyloval se, az jsem skoncil tam, kde to je ted :o))))
Sorry, jsem se blbě vyjádřil. Já myslel, že bys na pozadí té hlavičky (#title) dal obrázek holčiny a školy bez toho loga a to logo (např. s průsvitným pozadím) bys šoupnul samostatně buď jako obrázek nebo jako pozadí nějakého divu v rámci té hlavičky. Snad je to jakž-takž pochopitelné :) A samozřejmě bys mohl jako odkaz udělat celou hlavičku ...
Ta béžovozelená barva ve mě taky vzbuzuje spíš armádní asociace, ale možná, že to takhle nejlépe vyjadřuje pocit studentů z výuky ;-)

Zvolila bych trochu tmavší text, aby kontrastoval s pozadím a snáze se četl.

Stejně jako hanyZ se přimlouvám za klikací logo. Pokud se ti nechce dělat výrazné změny v kódu (vím, že dodělávat tohle dodatečně, pokud nemá klikat celá hlavička, je dost pracné), dal by se udělat neviditelný div pozicovaný ve "vrstvě" nad to logo, a ten by odkazoval na hlavní stranu.

Co se týče grafiky, líbilo by se mi, kdyby to logo bylo ostřejší. Tady by se asi gif nebo png opravdu vyplatil.

A jinak, ten "SEARCH" za inputem je hezká vychytávka, ale taky jsem si nejdřív myslela, že to není záměr a něco tam nesedí...

Je to moc krásné :-)
Ty jsi umělec! To je nádhera! Akorát se mi tam nelíbí ty bílé 2px proužky kolem menu.

V čem jsi dělal grafiku? Photoshop?
"levymu sloupci bych dal overflow:hidden (nebo jak to je), kdyz zvetsim pismo, presahuje do pravyho sloupce"

nemyslis, ze by bylo lepsi, kdyby ten text videt byl? to pak postrada smysl zvetsovat text, kdyz zmizi
no ale on presahuje az pri zvetseni o 2 stupne (ve ff). navic nepresahuje menu, ale jenom tlacitka a text dole, kde to tak nevadi, ze ten kousek nebude videt
<HTML>Ted kdyz ty naznacene access keye nejsou tucne je to mnohem lepsi, stejne drtiva vetsina BFUaku nevi co s tim... takhle je to podle standardu naznaceni. Ty buttony o validosti apd. bych tak nevystavoval, tim se spis frajeri personal page a dal bych to do osrych miniatur dolu pred designed by... a misto nich bych dal mozna podobne buttony s pridat k oblibenym a nastavit jako homepage</HTML>
>>> hanyZ, Freya:

Tak jsem trochu zmtavil ten text a logo vytahnul z te grafiky. S jeho kvalitou ale fakt mnoho nenadelam, lepsi verzi nemam a zatim to vypada, ze ani mit nebudu.

>>> mirrda:

Co se tyce grafiky, tak vse delam v Ulead PhotoImpact XL, nicmene tady tech grafickych prvku moc neni. Odmyslis-li si tu grafiku v titulku, tak uz je to jen samy CSS :o)
Menu jsem zkousel i bez toho prouzku, ale takhle se mi to libi vic.

>>> Richard:

Ty inliny jsem tedy presunul aspon do paticky a trochu "potlacil", aby tolik nebyly na ocich. Uplne pryc se mi je ale davat nechce ;o)
Pěkné, už i to pozadí s tim výraznějším textem nevypadá tak rozmazaně. Jenom jsem tam našel takový opravdu miniaturní detailek. Možná, že to tam máš dokonce schválně, ale dole u tlačítek validity nemá ten s W3C při :hover pravý okraj ;-)
<HTML>uz je to lepsi nicmene tak jak je to pri najeti mysi tak bych to nechal viditelne porad... a to odradkovani tam byt nemusi.. kdyz tam das pevnou sirku fontu (protoze to nikdo zvetsovat nemusi) dobre to sedne...
to add farites a homepage spolu s tim © Gymnázium Přelouč 2004 Vsechna prava... bych zarovnal na stred stejne jak je SEARCH

:)</HTML>
Pevná velikost textu by byl akorát velký krok zpět...

Btw, to nastavení homepage a oblíbených v Mozille nefachčí. Když už to tam musí být (imho nemusí), tak bych to zviditelnila pouze pro IE, třeba pomocí vlastnosti display a podtržítkového hacku.
a kdyz uz, tak jenom to pridani do oblibenych
>>> Freya:

Pevna velikost fontu je imho v tomto pripade dobrej napad, samozrejme jen u inlinu. U obsahu ne, tam jsem to nechal relativni.
Ohledne tech odkazu pro pripadani mezi oblibene a nastaveni homepage, jiste znas nejaky JS funkcni i pro FF a jemu poodbne prohlizece, vid? ;o) Nechces mi jej sdelit, at ho nemusim hledat? :o)
Broli: Ty jo, skoro bych řekl, že jsem podobné věci pro FFox atd. nikde neviděl :-/ Jinak logo-klikadlo je čupr. Tak jsem si to představoval :)
<HTML>ted je to supr</HTML>
titulky u odkazu by mohly bliz popisovat, co se stane, az na odkaz klikneme
>>> milster:

Jak jsem psal uz v titulku tohoto threadu, jde zatim pouze o navrh a otazka titulku je spise zalezitosti vlastniho obsahu, ne grafickeho navrhu webu :o)
jenom aby ;)