kritika :o)

zkritizujte http://www.autobazar-tydlita.prodejce.cz/
Tak já tedy začnu, ostatní mě jistě brzy doplní :-)

hned na úvod jsem si v Mozille všiml bílého pruhu v horním obrázku. Už jsem chtěl dopisovat další podrobnosti s hover a pak jsem to proklepl v IE a koukám koukám, že tam to všechno běží v pohodě. Bude to nejspíš způspbeno nějakou kolizí v kódu.

Tím se dostávám ke kódu. Nikde nevidím DOCTYPE, což už je na webzdarma snad i povinností :-))
Jsou tu požity strašně zastaralé věci jako topmargin atd., to už se dnes nahrazuje CSS.

Jako obrovskou nehoráznost vidim to, co tam je provedeno s fonty. Když už používáš CSS tak nemusíš psát 50x nebo kolikrát to tam je <font class... ale nadřazenému elemtu dej nějaký class, místo těch fontů použij jenom span bez classu a když se nadřazený elemt bude rovnat class třeba "baf" tak v CSS bude .baf span{atributy}
Podobně bych to viděl s tím td class="gray"

Dolní část bych nějak graficky upravil, je to moc neukončené a jde to jakoby do prázdna.

Teď koukám, že v Mozille ti nefachá pořádně ani ten text v hlavní části

A ještě by možná bylo záhodno změnit všechny tagy na malá písmena. V PSPadu to máš na jedno kliknutí ;-)

Jinak co se týče graiky je to podle mne (aspoň v IE) celkem pěkně vyvedené, ještě možná ta tabulka s vozy by se šikla nějak upravit, ale nemám teď konkrétní nápad. Hlavně pořádně zapracovat na kódu a neignorovat jiné prohlížeče než IE. Hodně zdaru!
Zajímavý - v IE tabulka pojištění vozů bez rámků a v Opeře tenké 3d rámky, asi chybí - td { border-style: none; } - nebo je tam chybka v zápisu stylu (dva středníky, nebo tak něco).
Hm, V Mozille jsou ty rámečky taky.
Aha, tak zblblý je IE, on tam ten rámek je definován v html, já bych to udělal asi takhle:

<table class="pojist" cellpadding="0" cellspacing="0">
bez rámečku:
.pojist, .pojist td { border-style: none; }

nebo s rámečkem a aby nebyl dvojitě mezi buňkami:
.pojist { width: 418px; border: 1px #eeeeee; border-style: none none ridge ridge; }
.pojist td { border: 1px #eeeeee; border-style: ridge ridge none none; }
a místo ridge bych dal solid - plochý rámek, ten má ve všech prohl. stejnou barvu.
Špatný to není, i když tam je horiz. posuvník (nesnáším ho, mám 800x600), ale ty nápisy v levým menu jako:

HLAVNÍ STRÁNKA
KUPUJI AUTO
PRODÁVÁM AUTO
OSTATNÍ

... mi svým prvním písmenem zasahují do té okrasné stříbrné vertikální lišty. Nevím jestli je to schválně nebo ne. Mám IE 5.0
Já bych ještě přidala u obrázků atribut alt. Tagy a atributy jako font, b, bgcolor, marginy patři do css souboru.
Co se týče scrolování, sice nemám horizontální na 1024x768, ale vadí mi i to vertikální. Já osobně bych to logo zmenšila.
V Opeře to opravdu vypadá trochu jinak (tabulka viz výše, a taky mám podtrhaný odkazy).
Ještě ke kódu - je tam spousta tabulek, který by se daly nahradit divy. Taky ty odkazy v menu nemusí být řádky tabulky. Klidně to můžou být odkazy s nastaveným display:block a pak si je můžeš upravit v css jak chceš.
Na main.php je 2x tag </body> a před ním neukončená tabulka. Asi to je ta tabulka vpravo... ne tak neni, ta je jeste nad tim. Aha to je to menu. Každopádně tomu chybí </table>. Prostě se v těch tabulkách nevyznám :-).
Jinak navenek to vypadá dobře (koukla bych se na to v jiných prohlížečích, jestli to nedělá nějaký blbosti, viz ta tabulka).
mno abych rekl pravdu, tak me se to docela libi, takovy neotrely barvicky. Jinak to chce dodelat, jak zmeny ve zdrojaku, vyhazet stary veci tak dodelat napr. to dokonceni dole, aby ty stranky vypadaly uceleně.

Jinak bych rekl i slusna prace v programovani ;)
Mě se to taky líbí, možná, v seznamu nabízených aut se na jednotlivé řádky dá kliknout, ale podle kurzoru se to nepozná. {cursor: pointer;}
nevim ale to bíli pozadí mi přijde moc kontrastní k tý černy :) skus tam dát něco jako 1-5px vzorek pneu ..nebo jen jiný pozadí :)

(je to jen můj názor )

jinak to je celkem fajn...nezkoumal jsem to :)
tak diky , du stahnout strasi verze IE a dalsi prohlizece , protoze se to asi v kazdym choca jinak ;) , diky
boha jeho ! v mozile to vypada uplne jinak nez v ie :o) :o) :o) :o)
pomocte jak odstranit : 1) podtrzeni vsech odkazu , i kdyz mam v css text-decoration : none ;
2 ) tu hnusnou tabulku co je v sekci pojisteni :o)
3) a jakto ze se DIV ve ktery je text ulozen rostahla :o)
sem zvedavej co se mi ukaze v OPERA :)¨
tak dobry , problem s hnusnou tabulkou v mozille je vyresen , uz zbejva velikost divu a podtrhany hrefy ,.Opero a mozillo , třeste se !
no pri vypnutých obrázkoch som márne hľadal kam mám kliknúť.
Je tam úvodní stránka kvůli reklamě, aby na vlastní stránce nezavazela. Klidně bych tu reklamu i tak přihodil navlastní stránku dolů. Ta první stránka se mi líbí svou nenásilností a přehledem pro ty s méně iq. Vlastní stránky jsou udělané podle mě docela pěkně a vkusně. Díval jsem se trochu do zdrojáku, tam bych vytknul hlavně ukecanost - některé příkazy se hrozně moc opakují, to lze udělat pracovně a ne nafurt ! Prostě bych to zredukoval, udělá to to samé, rychleji a později se v tom lépe vyznáš. Řekl bych, že když si je sám zreviduješ ještě 2-3x, tak to bude OK.