game.unas.cz - nový design - ohodnoťte

Po dlouhé době se změnil design webu.. Napište, co si o tom myslíte.. Na předchozí verze se můžete kouknout na http://web.archive.org/web/*/game.unas.cz Zatim vim o dlouhym načítání hlavního obrázku, tak to do hodnocení psát nemusíte.. Díkec
Vstupovací stránka = zdržuje uživatele toužícího po shlédnutí stránek. Je schopna odradit i Nípala.

V Opeře (nevím jak v Mozille) je vršek stránky divně posunutý. Působí to mrňavě, ale číst se to dá.

K tech. detailům:
- title by mohl vypovídat i o sekci
- kolem atributů některých tagů bys mohl doplnit uvozovky, je to slušnost a při přechodu na XHTML tě to nebude mást
- <div class="novinky">NOVINKY</div> - co takhle použít patřičně ostylovaný <h1>Novinky</h1>? I ty verzálky jdou zařídit přes CSS
- zkus se naučit kontextové selektory v CSS, abys nemusel furt psát p class=pravej, když jiný p ani v div id=pravej není

Takže - zdroják by šel značně zestručnit, ale jinak výhrady nemám. Přijdou další lidé s dalšíma výhradama :)
Hlavne by to chtelo osetrit knihu navstev... interpretace HTML je sebevrazdou, moznost odeslani prazdnych udaju take nevypada moc pekne.
V první řadě musím chválit - super grafika! a kód se mi taky zdá dobrej... Fakt se mi to moc líbí!
Grafika je docela pěkná.

Líbilo by se mi, kdyby novinky byly mezi sebou oddělené nějakou decentní, nenápadnou horizontální čárou.

V menu je jedna věc, která mi vadí z logického hlediska: "ÚVOD | KNIHA NÁVŠTĚV | INFORMACE | KONTAKT" by se mělo nějak oddělit nebo odlišit od jednotlivých druhů her. Navíc, horizontální menu je pro tohleto nevhodné... je tam hodně položek, a co budeš dělat, když přibudou? Možná, že ty herní žánry by bylo vhodné dát do dropdown (vysouvacího) menu. Nebo udělat ještě jedno sloupcové menu někde po straně.

Místo těch verzálek bych tam střelila text-transform:uppercase nebo font-variant:small-caps.

<META content="Game.Unas.cz" name=description> - tady bych zvolila trochu květnatější popis. Na adresu není nikdo zvědavý.

<title>Game.Unas.cz</title> - Což takhle "Game.Unas.cz - Vaše on-line herní doupě!", nebo tak něco... Co nejvíc klíčových slov.

K <link> bych přidala atribut media. A bodl by extra styl pro tisk.

Nechápu, k čemu je tam tolikrát class="lista1", když by se to v CSS dalo vybrat kontextovými selektory bez těch tříd:
#lista1 a {...}
#lista1 span {...} ... a tak podobně.

Stejně tak místo p class="pravej" by šlo #pravej p {...}.

Font-size v pt je k ničemu. To je typografická jednotka, která patří na papír. Na web jsou vhodné relativní velikosti, třeba small, x-small, nebo procenta.

U font-family to chce šoupnout úplně na konec generický font. V tomhle případě sans-serif (defaultní bezpatkové písmo). A vůbec není potřeba psát ji skoro ke každému prvku znova, tahle vlastnost se dědí a stačí ji nastavit u body.

A jinak, bylo by fajn, kdyby se u jednotlivých her odkazovalo na jejich oficiální stránky, nebo aspoň weby, ze kterých jsi je stáhnul...
Hmmm Freya se po dlouhé době rozkecala ;-)
"Stránky jsou optimalizování..." - to je co? (http://game.unas.cz/index1.php?art=informace)
Hehe, to je skoro jako: Stránkové jsou optimalizováni. Nepsal jsem to náhodou já? viz.můj nový bloq

http://hanyz.info/bloq/index.php?type=links

:)
Ještě něčeho jsem si všimla - tomu divu s textem bych nastavila nějaký padding, aby text nebyl tak přilepený na rámečku...
Díky za vaše hodnocení.. Pravopisný chyby už sem opravil..Když objevíte další, tak napište.. Ten padding už sem taky přidal, takže už to vypadá líp.. Jinak s těma stylama už taky něco dělám.. brzo to bude hotový.. Pak ty uvozovky.. já obsah stránek přidávám přes redakční systém a před uvozovky mi hází lomítka, takže to pak nešlape.. ||Nevíte někdo, jak by se to dalo opravit? Díky moc. Prcik
Pěkný