Tabulka ve FireFoxu

Zdravím, nevíte někdo, proč se orámování buněk tabulky zobrazuje jinak v exploreru a jinak ve FireFoxu? Ve FireFoxu je orámování takový pěkně plasticky vystouplý a má to stejnou barvu jak pozadí, ale podobného efektu nemůžu v exploreru dosáhnout... nevíte jak na to? Díky
Každý prohlížeč má jiný vykreslovací model. Dej sem tu tabulku i s CSS.
no já právě na to nějakej zvláštní css styl nemám a tabulka taky nemá žádný atributy a přitom se to vykreslí v každým prohlížeči jinak... mám tam prostě jen <table>... atd.
Tak tu tabulku normálně ostyluj v CSS a uvidíš, že se bude vykreslovat téměř stejně. Např.:

CSS:

table{width:300px;border:1px solid blue;border-collapse:collapse}
td{padding:10px;border:1px dotted teal;border-collapse:collapse}


HTML:

<table>
<tr>
<td>blalalalala</td>
<td>blalalalala</td></tr>
<tr>
<td>blalalalala</td>
<td>blalalalala</td></tr></table>
v tomhle máš pravdu, zkoušel jsem to a je to tak, ale mně šlo spíš o to, že když to neostyluju, tak ten FireFox ji nakreslí tu tabulku tak hezky a mě by zajímalo, jestli toho jde nějak docílit přes styly...
>> , jestli toho jde nějak docílit přes styly

Jako myslíš to ostylovat v CSS tak, aby bylo na první pohled vidět, že ta tabulka je neostylovaná?
to ne... mně jde jen o to, že když jsem nepoužil žádnej styl, tak FireFox tu tabulku vykreslil celkem pěkně - takový jakýsi plasticky vystouplý mřížky, které mají stejnou barvu jako pozadí... a explorer vykreslil klasiký škaredý šedý čáry. A chtěl jsem najít nějakej styl, kde by i v exploreru se to zobrazilo stejně jako ve FF. Teď jde o to, jestli máš představu, jak to v tom FF vypadá (nevím, jestli to je jen nějaká haluz, nebo jestli takhle tabulky bez stylu vykresluje standartně).
Lukáš Knápek (knapek.webz.cz) >>hlavne si nastav znakovú sadu
já vím :-) já už na tom webu teď moc nedělám :-)
2Lukáš, týýjo, kdybych se nepodíval do zdrojáku, tak ani nevím, že mám hledat "Vstupte". Když jsem ho hledal, tak pomohlo až označení viditelného textu. Pak jsem si všiml, že ten odkaz tam fakt je! Modrý text na modrém pozadí? To odradí...
Problém je v tom, že IE stínuje tyhle plastické věci podstatně světlejší barvou než Mozilla, takže i když to vykreslí zrovna tak dobře, je to ošklivé.

Rámečky tabulek jsou ošemetná věc, a pokud to mají být ty plastické, nevím o ničem, co by je přinutilo vypadat úplně stejně.
Marek:

To "Vsupte" já vidím normálně žlutě (IE 5.0). Tenhle problém jsem měl taky a myslím si, že u "color" vlastně před mu chybí "#".

Petr
Petr Bláha: já tam vidím všechny odkazy modrou. Ale jinak dost zajímavý obsah!
Lukáš Knápek: prima stránky. Pro brouzdače používající mozillu nebo obdobné, doporučuju správně obarvit linky. Tedy, jak jsem se díval, v css ne color=#rrggbb; , ale color: #rrggbb;. Jinak jak jsem už psal prima obsah. A ty tabulky, no každý prohlížeč to má nastavené jinak, tomu se nemůžeš divit, dokonce ani plivat po tom, že ten to má nastavené tak nebo tak. Když se ti líbí FireFox, tak to zkus naladit tak, aby to vypadalo tak jak ve firefox. Ale máš pravdu, mám ten pocit, že i já jsem narazil na to, že při stejné barvě okraje se to v mozille a v IE vykresluje v kapku jiných barvách...