target = ID div

Mam otazku, moze fungovat target medzi tagmi <div> tak, ako medzi frame?
Priklad:
<a href="firmy.php?l=$i target=\"firms\">$aa</a>
na tej istej stranke je:
<div id="firms"..>
Ako to mam zapisat? pls help
Skúšal si to, či to ide?
Ne, takhle se to nedělá, nedávalo by to smysl. To je, jako bys chtěl třeba mezi začátek a konec odstavce vložit nový dokument s hlavičkou, body a se vším. Nejjednodušší by bylo vložit do toho divu iframe a směrovat odkazy do něj, ale nejlepší by bylo, pokud by ses bez takových nepřístupných vylomenin obešel...
tomas:

A není lepší použít fci PHP include() ?

<a href="index.php?file=news">Novinky</a>

... ... ...
... ... ...
... ... ...

<div>
<?php
$filename = $file.".php";
if (file_exists($filename)){
include($filename);
}else{
include("default.php");
}
?>
</div>
ja to potrebujem kvoli jendej veci.
V jednom dive sa mi generuje jedno menu a na zaklade predanych premennych sa mi generuje druhe menu. To je o.k., ale ma to jednu nevyhodu, ze sa mi refreshne aj ten povodny div, co nechcem... Tuto vec potrebujem obist bez toho, aby som pouzival frame.
A co poslat víc proměnných. Podle jedné generovat druhé menu podle další ten zbytek. Možností je moc. Include je mocný! Možná zkus konkrétní věc, navrhneme konkrétní řešení..
marek: este raz, ide mi o to, aby sa to jedno menu nerefreshlo, ked sa generuje to druhe...
A podle čeho se při refresh vytvoří to jedno menu? Nakonec je to stejně jako jedna sránka. Tak to vyrob tak, aby podmínky pro "to jedno menu" zůstávali stejné a měnily se jenom pro ten zbytek..
Např.
adr.cz?menu1=polozka3&menu2=polozka5

a pro další stránku by to bylo
adr.cz?menu1=polozka3&menu2=polozka9

první menu se vygeneruje první menu stejně druhé jinak.

Bez framů a iframů to bude vždycky nová stránka, takže nemůže obsah prvního menu zůstat. Můžeš ho jenom podruhé vygenerovat stejně.
Víc mě zatím nenapadá.
marek: mas pravdu, zrejme som si vymyslel nieco co sa neda realizovat.