Title

Má být title jako první v head nebo ne?

Já tvrdím, že první být má. Co vy?

(jinak to píšou v jedné knížce ;-))
V hlavicke muze byt title kdekoli ;-)
Jo já zapomněl říct, že to je v XHTML ;-)

V HTML samozřejmě může být kdekoli
Afaikuju, že by měl být za definicí kódování...
Min. kvůli MacOS IE by měl být opravdu až za kódováním. Ono je to i logický...
Cituji:

"Ve shodě s pravidly jazyka XHTML musí být prvek <title> vždy uveden jako první a musí být pokaždé přítomen"

XHTML - průvodce vývojáře, MobilMedia, 2002

Ikdyž je fakt, že pokud tam někdo nemá XML deklaraci (že hanyZi, ale já vím, že je to kvůli PHP ;-))
Proboha proč kvůli MacOS IE? (btw. kolik lidí ho používá?)

Já fakt nevím. V doporučení W3c o tom nic není
xergic: Neser se do mje, voe! ;)

Je fakt, že to "title za kódováním"platí spíše pro html, když xhtml má kódování hned v xml deklaraci (, kterou tam však někteří lidé nemají :) Já to nějak zvlášť neřeším, validátor proti tomu, že title není první, nic nenamítá... (?)

ad. MacOS - Zrovna na vedlejším stole, u kolegyně grafičky, jeden powerMAC-krasavec s nainstalovaným IE trůní... ;D
hanyZ: lol

MacOS: Jo? Tak to ji pozdravuj :o)
MacOS - další odrůda od majkrosoftu?
riza-do : Kdepak, Microsoftí Winďousové jsou odrůdou MacOS, abychtakřekl ;)

xergic: zrovna šla na oběd, asi taky půjdu... :)
Možná podle definice XHTML by měl být první, ale jedná se jen o doporučení. Nevím nekoukal jsem, je to jen imo...

Imho by první mělo být podle mě kódování češtiny, a pak teprve <title>, což mi přijde docela logický....protože čeština je důležitější než <title>, z hlediska funkčnosti, je-li obsah nečitelnej, pak jsou ty stránky vlastně zbytečný, neboť jak všichni víme, nejdůležitější je na stránkách obsah, a pak teprve to ostatní jako design atd. ...

Btw, definice XML jde ojebat i v PHP, mě se to povedlo a nemám problém....kdyby to někoho zajímalo, napište mi, kouknu se po zdrojáku kterej mám zahrabanej někde v compu, a pošlu vám to, ať zbytečně nezanáším fórum...
hanyZ: to máš jedno, stejně je to šecko hnus :)))
hanyZ: Dobrou chuť! Ale nezapoměň ji pozdravit ;o)

lukys: Anebo se dá nastavit používání ASP tagů (<% a %>) pro PHP. Ale to asi tady na WZ nepůjde :-)
Asi to bude doporučení, ale když to je napsané v knížce, kterou psal jeden z členů W3c? No nevím :-|

Jinak jedu na ASP, takže mě nějaká XML deklarace nes*re :-)
Co to je za knížku?
Už jsem to tu psal. XHTML - průvodce vývojáře
Si asi musím pořídit :) v čem je XHTML lepší jak HTML?
To už tu jednou bylo mám takový pocit :-)
no, tak to kopíruj X-D
Moment :-) Musím to najít
Heh nemůžu to najít 8)
ta lenost :)))
xhtml.euweb.cz
^^;
>>Autor: xergic (ok.wz.cz)
>>Datum: 29. 10. 2004 11:24

>>lukys: Anebo se dá nastavit používání ASP tagů (<% a %>) pro PHP. >>Ale to asi tady na WZ nepůjde :-)
>>Asi to bude doporučení, ale když to je napsané v knížce, kterou psal >>jeden z členů W3c? No nevím :-|

>>Jinak jedu na ASP, takže mě nějaká XML deklarace nes*re :-)

Ne e, ten fígl vypadá takhle:

<<?php ?>?xml version="1.0" encoding="iso 8859-2"?<?php ?>>

Známá věc, že PHP můžeš kdykoliv ukončit, vrátit se do (X)HTML, a pak se zase do PHP vrátíš...

Já se nehádám, jen jsem psal svůj imho, a snad to tak mám i na stránkách, pokud jsem to zase neprohrabal a nezmršil :-(

No mě ASP neláká, mě se víc líbí PHp, a to z mnoha důvodů......