Jak vypnout scrolling na hlavni stránce ?

Chtel bych se zeptat jak vypnout scrolováni na hlavní stránce ? v rámci to je lehky ale jak to udělat na samotny stránce která neni v rámci ? jde to vůbec ?
diky za odpoved.
nejde ... snaz se delat sirky na vysku tak aby nepresahly vysku okna
jenom nápad - div s height 100% a overflow hidden ... ?
Jak presne myslis to s tim divem ? prosim napis cely prikaz diky.

<head>
<style>
#pokus {
height: 100%;
overflow: hidden;
}
</style>
</head>
<body>
<div id="pokus">dlouhý, předlouhý text</div>
</body>


místo "dlouhý předlouhý text" si dej nějaký skutečně dlouhý předlouhý text a vyzkoušej si to. Nebo se mrkni na http://kocky.virtualne.cz/pokus_scroll.htm.

Akorát nevím jestli je to opravdu to co jsi chtěl, páč mi uniká smysl takového konání...
>> jak vypnout scrolováni na hlavní stránce ?

Pěkně blbý nápad. A jak se k tomu zbytku stránky dostanou ti, kterým se ta stránka nevejde do okna? Vím, jaké mi to dělá potíže v některých přiblblých rámech, kdy musím text označit myší a vyběhnout přes okraj, abych si přečetl zbytek. Bloky prvků mají být "gumové", aby se přizpůsobily pracovnímu prostředí návštěvníka, nikoli naopak.
To Kit :
Mám na to své důvody ten scroll mi zhoršuje dessing stránky proto ho chci vypnout a ničemu to nebude vadit !
Diky za ten prikaz.
nebo <body scroll="no"> zarucena 100% nevalidita
Slovo "dessing" je tak hnusná mutace, že už ji nic zhoršit nemůže ;-)
Neuraz sa, ale anglictina ti asi vela nehovori ze? dessing, info of me....
dessing, johohó :D

To už se fakt hodně blížíme tomu kýženému dressingu.

Nezlob se na mě Calvine, ale člověk, který říká designu dessing, snad ani nemůže žádný pořádný design stvořit...
aby ste se nezblaznily jedna chybka a jaky pokrik ale co to je fuk. aspon teda mne.
V kombinaci s touhou po zakazování scrollbaru na hlavní stránce o tobě máme všichni vysoce kladné mínění ;-)
>> aby ste se nezblaznily jedna chybka ...

Já nejsem žádná ženská a dítě už snad taky ne :-)
Souhlas s Freyou, že zhoršit už to nepude, tak bych to zkusil vylepšit:
děssing
Zdenek: rofluts!
Ještě to jde vylepšit: (z all.nanic.cz ne pro IE)
Ð&#128;ŞƧiŊĞ
Scrollbar stačí obarvit barvou, jako jsi použil jako pozadí.
MNe je ale uplne fuk co si jakysi debilove mysli o mne stejne nevim co tu delate kdyz jen umite buzerovat a neporadite takovy trapny texty. To sem vubec nepatri to si piste nekde jinde.
Když je to trapné, tak bys to mohl vědět sám. A to víš, debilové se najdou všude. Ale zarýpnul sis sám, nechtít scrollbary na hlavní stránce je přinejmenším podivné. Ale můžeš to zkusit celé udělat v javě nebo flashi. Tam to můžeš mít 100% bez scrollbarů. Nebo vyrob tlustého klienta.
Ale vždyť je úplně jedno, jestli si na stránce zakáže scrolling nebo si tam dá hodinky s vodotryskem. To, že to tam nepatří může být sice pěkné doporučení (a je), ale jemu jde o ten scrolling, ne?

Napadlo mě, jestli se nedá v CSS trošku předefinovat body... způsobem popsaným výše

body {
height: ?px; /*nevím, jak by to bralo procenta*/
overflow: hidden;
}
Jo, taky mě napadlo, že pokud by tam měl div height 100%, tak by mohl udělat to, že po najetí nad určitou oblast by se nastavila výška na auto a tím pádem by to šlo rolovat. Ale řešení by chtělo odzkoušet...
jo, height 100% funguje, psala jsem mu to hned zkraje... :-) i když nevím proč, tak třeba k tomu má důvod, to je přece fuk, ne?