Kritika nww.webzdarma.cz

Tak sem si udělal další malej webík.
Zkritizujte ho a případně si tam hoďte svojí stránku (jestli se na to cítíte).
Jo je to hezký a už to i fachá.
Mno je to takový ... hezký ;-)

Btw. Já se teda na to necejtim vůbec a stejnak jsem se přihlásil...
Vypadá to moc hezky.

Ty h1 ("Vítejte na stránkách Nej Webzdarmí Web 2004") by mohly být tmavší. Odkazy bych podtrhla, a logo dala klikací.
U těch validních nápisů v hlavičce bych měla dvě připomínky: link " XHTML 1.1" na :hover je světlý k nepřečtení, a "CSS" by mohlo klikat sem: http://jigsaw.w3.org/css-validator/check/referer

A ještě jedna věc k použitelnosti: při přihlašování webu je tam formulář na url, a za ním jsou na výběr webzdarmí domény. Bylo mi divné, že mezi začátkem a wz doménou není tečka. Zadala jsem "http://freya." a "webz.cz" a vypadá to, že mi to prošlo, ale byla to fakt střelba od boku.
Řešením by bylo napsat tu tečku před webzdarmí domény v tom selectu, nebo rovou nechat lidi zadávat celé url sami tak, jak jsou zvyklí odjinud.
Je to pěkný a jednoduchý, líbí se mi to. A taky je to dobrej nápad. Sice se na vítězství ani trochu necejtim, ale taky se přihlásim:) Určitě to bude menší propadák, než když jsem se nedávno s mým fyzikářem vsadila, že půjdu dělat přijímačky na MatFyz:D
Možná ještě jedna připomínka: Píše se tam, že hlasování začne až po uzávěrce přihlašování. Ale kdy je ta uzávěrka jsem tam už nenašla...
Freya: Na odkaz na CSS validator sem se chystal, počkám, ale až se zrychlí FTPko. Ztmavení by asi prospělo.

Co se týče toho formuláře, přesně tohle sem předpokládal, proto je to oštřený tak, že si ten skript poradí jak s "freya." tak s "freya", to samý se týká i s "http://" a bez. ;-)
Garofano:

>> Toť vše, a abych ukázal, že sem machr: XHTML 1.1 a CSS valid.

Na úvodní straně bohužel není pravda.
Tak jsem linky na validitu smazal:
XHTML 1.1 - neni validní reklama WZ
CSS - neni vlaidní "_height" hack na IE
>> CSS - neni vlaidní "_height" hack na IE
validator keca
Garofano:

>> XHTML 1.1 - neni validní reklama WZ

Čučel jsem na to v tý reklamě a ta je obalená:

<div align="center">

... což samozřejmě není povolený v XHTML 1.0 Strict a výše. Ale IMHO by to šlo obejít. Na dalších stránkách máš taky nějaký errory.

Petr
No právě, jenže když tam vložim tu značku pro striktní kód, tak se ta reklama zarovná doleva a když to chci pozměnit, vloží si to tam ten "nestriktní kód".
To je fuk.

Chyběly tam dva omitagy "/".
Tak vlez do toho zdrojáku tý reklamy, dej tomu divu identifikátor a nadeklaruj to v CSS:

text-align:center
Garofano >> Stejně by snad nebylo od věci napsat tu tečku třeba i mezi ty dva inputy, aby se lidi nebáli. Ne každý má pro strach uděláno jako já :-D
Petr: Mám pocit, že v tom striktním kódu mají chybu, jelikož jsem teď zjistil, že v IE je to zarovnáno na střed, jen v Mozille a Opeře se to zarovnává doleva.

<div style="margin-left: auto; margin-right: auto">
..tabulka, obrázky....
</div>

přijde mi divný používat "margin-left: auto; margin-right: auto" u divu, kterej nemá zadanou šířku, lepším řešením by asi bylo "text-align:center".

Freya: ten <select> sem kopčil odsud a koukám, že tady tu tečku mají. No tak jí tam taky hodim.
A zkoušel si to s tím text-align:center?

Moje stránky jsou v Opeře zarovnaný taky doleva (i když bych chtěl na střed) a taky nevím, co s tím udělat.

Petr
Tož to právě nejde, jakmile do toho kódu hrábnu, sám se změní na ten nestriktní.

U toho výho webu bych právě zkusil do divu #all přidat "margin:0 auto 0 auto;". To by mělo fachat.
Garofano:

Paráda! V Opeře šlape, thank you very včel!
Tvoje weby se mi fakticky líbí. Máš vkus a myslím to upřímně. Tohle je krásná ukázka toho, že jednoduchý a přitom vysoce slušivý design nejsou žádné čáry.

Good!

btw. Ty se neúčastníš? ;)
že by width: 100%; text-align: center;
Garofano: Jsem debil, jsem si nevšiml, že jsi se přihlásil jako první. Beru zpět...
No, tak taky přihodím do kotle
1) stránky jsou vizuelně velice hezky zpracovane
2) na tu WZ reklamu jednoduse vyzraj tim, ze ji umisti do specificke stranky (traba aaa.html) a v indexu si ji potom vlozis tak, aby ti to vyhovovalo a aby byla validni (no, ted uz to Xhtml valid mas, tak to asi neni aktualni...)
3) ten odkaz na CSS valid si tam vrzni pac - ten, kdo tomu rozumi to pochopi a ten kdo tomu nerozumi, toho to nezajima
4) chtelo by to checkovat file_exists na index.* (jak urcite vis, sam jsem se pri vkladani preklepl a pak si to musel promazavat...)
5) u prihlasovaciho formulare by bylo idealni, kdyby jsi tam mel jeste pred tim napsavy fixne "http://" - nic jinyho nez http se asi hodnotit nebude,ze?
6) UZ KONECNE NEKAM NAPIS DATUM UZAVERKY...:D
Tak ode mne (snad) vse...beztak jsem na neco urcite zapomnel :D
no, tak uz jsem zpatky - v jinym browseru nez IE se ti jinak zobrazuje horni div s obrazkem o NWW (ta zed s oknem) -> chybi tam nahore 5px bili prouzek...
To o tom proužku vim, nechtělo se mi to ale řešit, já mam Operu a tam taky neni vidět.

ad 3) CSS valid si tam nevrznu, páč to CSS validní neni, páč tam mam IE hack "_height", kterej validní nejni ;-)
ad 4) To mě napadlo, jen mě nenapadlo, že to jde takhle. Pak ale doufám, že výpadky na wz jsou globální, abych nediskriminoval někoho, komu právě nejede web.
ad 5) maličkost
ad 6) nevim, co třeba 25. listopadu? Kdyžtak to prodloužim.

Dik
ad ad 3) znovu opakuju: ten odkaz na CSS valid si tam vrzni pac ten, kdo tomu rozumi to pochopi a ten, kdo tomu nerozumi, toho to nezajima
ad ad 4) no, ja si myslim, ze index.* by asi doopravdy neslo, jen se mi to nechtelo vypisovat, ale dobre: if (File_Exists ("$url/index.html" ||"$url/index.htm" ||"$url/index.php" ||"$url/index.asp" || "$url/index.nevimcojeste")) databaze_write(true);
else databaze_write(false);..ale za pokus by to stalo - vytestovat i ten index.*
ad ad 5) esteticka malickost
ad ad 6) prome za me klido tedka -> ja uz jsem prihlasenej :D
Je mi jasný, že index.* by nešlo, jen mě prostě nenapadlo, že kontrolovat existenci stránky můžu vlastně přes file_exists, vlastně sem nad tim ani moc nepřemýšlel, jdu to zkusit.

Mam to v databázi, nerad se patlám se souborama. ;)