Zhodnoťte naše stránky

Co rikat nasim strankam o skolnim casopise Poskolacek?

Napiste mi to zde.

Díky!
Úvod: barvy jak do pekla. (červená na černé), nemá to nastavené kódování.
Rámy, budiž, ale taky nic moc. Kór, když je to černé a jsou tam vidět jakési bílé pruhy :-(
Marque nahoře je naprosto děsné, kdyby ten text stál, bylo by to 10x lepší.
Kód na sedmáka solidní, akorát ti tam chybí kódování <meta encoding, nebo tak nějak, ale to najdeš, možná DTD, ale to není tak nutné, pokud nechceš, aby se to chovalo tak, jak předpokládáš.

Co mě zaujalo, je fikaně dělané menu. Připomělo mi to menu prvních programů někdy z roku 1980. Ber to jako lichotku.

Obsah je odpovídající zaměření.

celkově: nadprůměrný (skoro bych řekl hodně nadprůměrný) první web žáka sedmé třídy.

Ještě upozorňuju, že je to můj soukromý názor.
Takže
1) Zbavte se rámů!
2) Zbavte se vstupní stránky!
3) Odkazy nejsou aktivní
4) Posouvajícíse text působí depresivně
5) A chybí tomu doctype
na siedmaka je to do pohody, len netreba zaspať na vavrínoch (základné chyby už boli popísané vyššie). aspoň si to nerobil vo worde a v podobných editoroch...
čo sa mi nepáči, tak to sú farby... po minúte pozerania sa na stránku sa mi skoro vybili oči... daj tam niečo jemnejšie...

...a obsahom stránky nemajú byť náhodou články časopisu Poškoláček?
Zajímavé, že nikdo nezmínil to, že není uvedeno kódování, tudíž je web docela nečitelný.

Dále bych napsal, že se mi nepáčí opakování obsahu, tedy to, že napíšeš "zde najdete" a vypíšeš úplně stejný text, který visí vlevo jako menu.

"Žák sedmé třídy" - toto nepovažuju za polehčující okolnost při hodnocení. Dnešní prckové si tykají s počem o hodně lépe než třeba já, o pět let starší (i když, imho to asi zrovna neplatí o Honzovi Vejvarovi). Jednou jsem pařil v kavárně Counter Strika a viděl jsem, co dvanáctiletej prcek dokáže nadělat z party sedmnáctiletých občasných hráčů :) Takže žáka sedmé třídy považuju za výmluvu, v tvém věku bys už mohl umět více, třeba aspoň vybrat nějaké nekousavé barvy na stránku a vymyslet smysluplný obsah (máš přeci tu, jak se tomu nadává, pubertu a ta docela vytahuje tvůrčí myšlení, ne?).
aha, zmínil, ale to je jendo :D
Nípal, něco jiného je nemilosrdně masakrovat starší bojovníky a něco jiného je něco tvořit. A navíc on se nevymlouvá, to jsem tam napsal já. Jeden čas jsem vedl rekvalifikační kurzy. Tam chodili lidi dospělí, takže proto jsem napsal, že na sedmou třídu (když to srovnám s těmi rekvalifikanty) je to super. A nemůžeš brát jednoho génia, co je mu 7. Musíš to brát obecněji. Takže tak.
Jako první, nebo druhou stránku bych to bral i od 30ti letýho. Doufám, že je tomu taky tak. Hold každej jsme nějak začínali a učit se máme (i já) co dodnes.
Jojo, nejhorší je, že jak vidím, kolik bych toho chtěl umět, tak zjišťuju, že je na to zatraceně málo času. Ctělo by to tak 200-250 let. (-;
No, nemusím bejt zase želva.
Uvodni stránka je dobrá jedine na zruseni rekalmy na ostatnich, taky to tak resim, to je v poho, ALE
1)Nevim proč, ale na jakýkoliv začátečnický stránce, jsou všechny věci, co blueboard nabízí. K čemu ti tady je chat, když tam nikdy neni nikdo on-line? Shout je v poho, ale ostatní věci jsou na prd!
2)Běžící text.... to používaj lidi, co dělaj stránky ve FP, ještě by mohl od někud přilítnout, ne?! Ne!
3)Barvy - na starejch prohlížečích (prohlížím ze školy) ÚPLNĚ nečitelný
4)jinak dobrý.
Pokousim se zavedst styly (CSS) takže barvy se resi.

Jinak ramy jsem opatril znackou framespacing=0, ale nevim jestli ji tvuj prohlizec podporuje.

<marquee> se mi tam libi a odstanovat ho nebudu, predelal jsem ho jen v pohybu takze se ted odrazi.

Jinak dik za zhodnoceni.
Hele na my strance nejsou vsechny veci od blueboard napriklad knihu mam delanou v PHP.

Chat----pro jistotu!

<marquee> jsem predelal-jak pisu Markovi z Markova.

Pokousim se zavedst styly (CSS) takže barvy se resi.

Taky dik za zhodnoceni.
Naco je ten doctype.
Hele v IE ten text možná jezdí, a ty hnusný rámy nemaj rámečky . . .
Ale ve Firefoxu ten text NEJEZDí a jsou tam hnusný, tlustý bílý rámečky !
Jinak nesnáším rámy a nesnáším věci od Blueboardu (kromě anket).
Jo a co se týče té knihy:
Kniha "Tvorba Interaktivních Internetových Aplikací" od Jiřího Koska
strana 199 - 204.
:-)
bílé pruhy kolem rámů ještě nezmizely. To bude asi nějakým std nastavením stránek (jejich margin, nebo tak něco), ale to dořešíš, jestli tam přidáš to CSS.
marque, ono ne že by to nebylo zajímavé, ale blbě se to čte a když čteš něco jiného, tak to výrazně ruší, prostě je to efektní, ale nepšíjemné. Možná by úplně stačilo, kdyby to tam přijelo a zastavilo se to a už se to nehýbalo, když už tam chceš to marque mermomoci mít.

dopiš si do každé stránky kódování, do hlavičky:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

doctype je takový jeden řádek nad celým html kódem, podle kterého se prohlížeč orientuje, jak ten dokument má vlastně zobrazit, takže nad kód, kde jsou definované rámy přidej:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset//EN"
"http://www.w3.org/TR/html4/frameset.dtd">

do std stránek:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">

pokud to budeš dělat v jiném standardu, tak tam dej dtd podle toho, v jakém tom std to budeš psát. (třeba já jsem se jednoho krásného dne rozhodl, že budu dělat www v xhtml 1.1, tak mám v hlavičce:
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2" ?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">
)
Tak teda ve Fairfoxu mi ten text jezdi.
Ty "hnusný, tlustý bílý rámečky" jsme opravili.
A věci od Blueboard.cz se mi libi takze nevim proc bych je tam nemel davat.
tak teď ještě do stránek doplnit kódování a asi by bylo vhodné změnit i barvy.
Mě ten jezdící text prostě kotví vpravo nahoře v rohu . . .
Jestli chceš hodim ti sem screen.
To kodovani casem dodelam a barvy taky.