Css vs tabulky

neviem co ma kazdy proti tabulkam, nie stale dajake divy a styly,
Stranky bez tabuliek sa potom rozpadnu ak nema prehliadac podporu Css, tabulky to aspon drzia pokope..
tak co pouzivat...
napiste klady a zapory,
popr. ako to skombinovat...

dik...
Prohlížeče, které nepodporují CSS ani na téhle úrovni, si nic jiného než kvalitně strukturovanou textovou informaci nezaslouží. Je jich málo, vychcípávají. S dobře napsanou stránkou i bez podpory CSS jejich uživatelé nebudou ochuzeni o žádný obsah.

Tag <table> je určen pro tabulková data. Používat ho k něčemu jinému je zrovna stejná prasárna jako <p></p> nebo <br><br><br> pro horní nebo dolní odsazení, nebo <blockquote> jenom pro odstrčení zleva. V současném stavu už pro tabulkový layout není omluva...
Sice dělám stránky pomocí div+css, ale pokud je tabulkový layout neprasácký a použitelný, nic proti němu nemám. Důležité především je, aby stránky fungovaly a zobrazovaly se tak jak mají. Frejmy vážně nemusím, ale tabulky mi nevadí. To co říká Freya je samozřejmě pravda pravdoucí, ale můj pohled je trochu benevolentnější:) IMHO se ale pomocí div+css dají dělat mnohem větší zázraky než s tabulkami, takže používáním table layoutu vlastně tvůrce okrádá sám sebe... Zkrátka div+css jsou lepší než tabulky, ale lepší tabulky než drátem do oka:)
css ma jedinou diru - vertikalni zarovnavani coz mi uz nekolikrat pekne zneprijemnilo zivot...
Při absolutním pozicování DIVů mohu dost ovlivnit postup načítání stránky. Třeba napřed zobrazit text, pak banner a menu s grafikou, takže modemáři se nenudí a můžou číst, než se obrázky zobrazí.
U tabulek mě štve slučování buňek i když to umím, je to pro mě náročnější, než sestavit bloky. Zdroják se složitější tabulkou je dost nepřehledný, díky striktnímu pořadí zápisu po řádcích. Zápis DIVu je kratší, než dvakrát vnořená buňka do tabulky a záznamu.
Použiju citát z Úžasné zeměplochy, kdy se jakýsi ošklivák šklebil na bábi Zlopočasnou se slovy: "sejně mě nesmíte začarovat, to je zákon..." pzzzt, změnil se v žábu se slovy bábi Zlopočasné: "Je to spíš doporučení než zákon."

A tak pokud ti nevadí, že bude Freya nebo Elis nebo ostatní brblat, ostatním se to bude hůř načítat a bude se ti to třeba dělat líp, tak si to dělje třeba <br><br><br>, tabulkama nebo <p></p>. Pokud bude obsah stránky zajímavý, čtivý a něco přinese, bude to brblání na pozadí a zcela nevýznamné. (-;
Preferuji take CSS a DIVy, nicmene vcera pri stavbe noveho webu ,ktery jsem si pracne nakreslil a nemene pracne narezal a po 4 hodinach konecne sestavil a podival se na to v mozille , tak jsem pouzil tabulkovy layout mixovany s Divy a po 20minutach bylo vymalovano.

Takze Divy a CSS jen pro skutecne odborniky, jen Ti mohou prohlasit , ze s CSS je to velice snadne, ostatni se take mohou nekdy az zblaznit pri ladeni pro ost. browsery....
-M&M- >>

Ono těch dir je víc, ale tadle se zrovna dá zpravit ;-) ... www.jakpsatweb.cz/css/css-vertikalni-centrovani.html
Je fakt, že při TABLE layoutu se vše míň rozpadá. Na druhou stranu, ale DIV layout zabere mnohem méně místa v kódu a tudíž IMHO stránka je datově menší a rychleji se načítá. Já jsem na DIV layout přešel taky teprve nedávno a zprvu jsem z toho byl pěkně zmatenej, ale po čase člověk zjistí, že mu to nabízí širokou škálu možností, jaká se u TABLE layoutu nenajde.
mne sa len napaci, ze bez tabuliek a bez css je to vsetko pod sebou,
a tych prehliadacou je malo ale ja sem tam pouzijem (velmi)stary links a tie stranky su potom dost neprehladne....
>> tych prehliadacou je malo ale ja sem tam pouzijem (velmi)stary links

Já myslím, že v dnešní době už bych je zavrhnul. Kolik % lidí je používá? Já mám doma nainstalováno: IE, Operu, Mozillu, NN a FireFox a podle toho tak nějak optimalizuju a nemám problémy. Kompromis mezi jednotlivými se dá udělat téměř vždy.
No, pokud někdo používá textový browser, tak myslím může očekávat, že se mu zobrazí prostý text ;-)
Sakra.... a ja myslel, že Freya je blbá ;-)
Kdysi dávno v temném věku mého "absolutního webdesignového ignoranství" jsem tabulky používal i na odsazení. V jedné tabulce byl text, pod ním tabulka s výškou např. 50px na odsazení a další tabulka s textem. Fuj, tomu se snad ani nedá smát :-/ Možná, jenom trochu ;-)
to je moc hezky, ale jak mam podle tebe udelat, abych zarovnal div o zname vysce do praveho DOLNIHO rohu obrazovky? ;o).
Pozicováním?
no a nebo ho zarovnas do leveho horniho rohu (to se udela dokonce samo) a napises tam, ze si ma ctenar otocit monitor, a je to :-D
2freya: pozicovanim? asi ne, rozhodne nevim jak...nemuzes mit div nastaveny na vysku stranky...narozdil od tabulky, takze asi tak to vidim - tabulka 1x1 :/
Myslela jsem, že ten div má "známou výšku", třeba určenou v pixelech. No a odpozicuješ to absolutně od bottom right.

Teď nevím přesně, jak bys tu stránku chtěl rozvrhnout a co by na ní teda mělo sedět vpravo dole. Když tak to zkus trochu blíž popsat...
sry, zde je oprava:

http://moorhuhn.wz.cz/temp/iglu.jpg
http://moorhuhn.wz.cz/temp/
Zabalíš to do divu a ten šoupneš dolů, nevidím v tom problém. Ani tu výšku nepotřebuješ znát, a už vůbec není potřeba snažit se o 100% okna...

<div id="page">
stránka
</div>

#page {width:500px; background:red; position:absolute; bottom:0; right:0}
sice to neni to pravy orechovy (potreboval bych to na spodek prohlizece), ale nevadi. Dky ti ;o)
Jestli to chceš mít úplně připláclé ke krajům okna, odstraň okraje stránky.

#body {margin:0; padding:0}
Nevíte někdo kde najdu nějaký dobrý návod nebo článek specializující se na CSS layouty?
www.pixy.cz
www.jakpsatweb.cz