Jak vytvořit www stránky? Please!

Prosím napište nevím jak vytvořit www atránky!
jednoznacna odpoved:

www.jakpsatweb.cz
2 jednoznačná odpověď:

Kupi si knížku o HTML existuje jich mnoho a seženeš je do 200Kč.
Hlavně ruce pryč od FRONTPAGE,EXCEL,ATD!
for Weirdman: a proč? já ve Frontpagi ani v Excelu ani ve Wordu stárnky nedělám.... já je dělám v poznámkovým bloku ale o to nejde..... prostě sem si vždycky myslel že stránky udělaný ve Wordu za moc nestojej, podle toho jaký stránky dělaný ve Wordu sem viděl, ale dneska sem narazil na jednu stránku, která vypadala celkem pěkně, podle zdrojáku sem usoudil že je to ve Wordu ale moc sem tomu nevěřil, ale autor stránek mi to potom potvrdil. Prostě kdo umí ten umí :)
WORD je fakt az moc "provzizorni" ale proc od FP?! Proste kdyz potrebuje jenom straky pro krh znamych, kde nebude navstevnost 100 lidi denne, a mesicni prutok 10GB...proc ne? Myslim ze FP je nastroj na to urceny, a branitnekomu v jeho pouzivani ? ne :). A btw. zadny flame, abych byl zase 1 proti vsem, a zastaval si FP. Je to proste muj osobni nazor, a nikomu ho nevnucuju :).
To my taky ne, je tady demokracie a každej se může úplně svobodně rozhodnout, v čem si bude dělat stránky, to je jeho věc. Front Page jsem nikdy neviděl, já jsem si prostě zvykl cvakat zdroják do poznámkovýho bloku a taky mi nevadí, když mi ostatní, co používaj různý editory, říkaj, jak je to blbý a smějou se mi :))
Podle mě je ve Front Page pro občasné použití plno zbytečného, od pořizovací ceny, až po podporu na MS serverech. Já bych asi zvolil spíš editor Mozilly. Ale jak bylo řečeno, je to každého věc.
Tak, tak Notepad rulezzz
To ja na jednoduche stranky pouzivam takovou vychytavku na nanic.cz :-)
OPOX : Tak,když s tím začíná,tak ať se tomu rovnou vyhne,ušetří si problémy...,ne? Já makám v PS PAD a v poznámkovém bloku,a problém s tím nemám. :)
Pak ,když si dá web zhodnotit tak všichni :FP,WORD,EXCEL,a uč se HTML atd. Tak jsem mu chtěl poradit, ať ho toto nepotká...
2Miselek:

Ak nechceš pre začiatok investovať do tvorby www, tak ja by som súhlasil s názorom Pois0n -na: jednoznačne Jak Psát Web.
Je tam aj dobré Diskusné fórum, kde Ti poradia a Yuhů podáva problematiku písania www zrozumiteľným spôsobom. Nerobí z toho až takú vedu...

Editory:
WYSIWYG nepoužívam, ale FrontPage a Dreamwawer patria medzi "klasiku"... bývajú najviac odporúčané.

Ja tiež preferujem tvorbu www zo zdrojového kódu.
Používam 1st Page 2000 a PSpad, sú výhodné aj preto, lebo je v nich zvýrazňovanie syntaxe, 1st Page 2000 je v tomto lepší, má prednastavenú aplikáciu tagov, veľa rôznych hotových javaskriptov, DHTML...
PSpad, je zas dobrý pri úprave kódovania, písanie rôznych skriptov formátovanie kódov... je to veľmi všestranný editor... obidva editory sú "free"...
Na tvorbu súborov *.css som lepší editor ako TopStyle nenašiel...

bojars

http://bojars.wz.cz/
No ja som stránku vytvorila, ale vraj používam staré frame, neviete ako tvoriť novšie ? Vďaka za radu. Môžete mi ju poslať na stránečke :
www.superstar-sr.mysteria.cz
Oni asi mysleli, že rámy jsou zastaralé, dnes frčí bloky, <div></div>, upravené kaskádovými styly - CSS. Je to věc názoru, rámy jsou povolené.
Jiná věc je úplnost stránek, na www.superstar-sr.mysteria.cz chybí hlavičky a doctype - identifikace dokumentu. Kdo má nastaven prohlížeč jinak, uvidí místo písmen s háčky něco úplně jiného.
Tak mailem se nepovedlo, zkusíme tudy. Píšeš ve windows, stránka by tedy měla mít ninimálně tohle:

stránka rámů:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.1 Frameset//EN">

<head>
<title>TITULEK</title>
<meta name="description" content="POPIS STRÁNKY PRO VYHLEDÁVAČE">
</head>
TADY BUDOU RÁMY - FRAMESET


stránka s obsahem:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.1 Transitional//EN">

<head>
<title>TITULEK</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<meta http-equiv="Content-Language" content="sk">
<meta name="description" content="POPIS STRÁNKY">
</head>
<body>
TADY BUDE OBSAH
</body>
Na konci první šablony ještě:
hm, forum to nebere, tak to pošlu jako přílohu
mno nic proti ale moc nevidim duvod to sem psat... myslite ze se sem autor threadu jeste podiva? na 85% ne ;)
2Poison: autor možno nie, ale čo keď niekto bude chcieť riešiť tento problém a rozhodne sa vyhľadávať, namiesto zakladania nového "threadu"... to je možno na 5%...

:-))
jestli nekdo podobny jako zakladatel tohoto threadu se bude chtit zeptat, tak se na 99% zalozi new thread, protoze takovejm hledani nerika vubec nic
Ja se omlouvam, za zmatene prispevky, sezralo mi to casti kodu, uz to vim a uz to neudelam.
Nahodou Fronpage je celkom dobrý hoci nerobí všetko ako má ale pre začiatočníka to stačí ale ked chceš vytvoriť fakt hustú stránku tak ju rob v PHP.
jestli chces udelat fakt husty stranky, udelej je v JAVE!



:]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]
PoisOn : LOL ...

easygmayes.wz.cz : Když jsem nemlě co dělat,zkusil jsem si FP a nevim no,přišlo mi to složitý ! Musíš umět pracovat s textem atd,html atd se mo zdá jednodušší... Ale znám nádherný weby z FP ,např http://www.sweb.cz/t.six.ten/ musek jsem se kouknout do zdrojákku,abych přišel na to,že je to z FP...Vůbec bych na tom nic nepoznal,a už jsem myslel, CSS atd...