Nepárové tagy

Mám takový dotaz - používám stále HTML (zatím nevidím důvod proč přecházet na XTHML), ale všiml jsem si, že se i v HTML nyní často používá speciální tvar nepárových tagů - místo starého <br> se používá <br />, generuje to takhle i PHP (např. u zmiňovaného br se to projeví ve funkci NL2BR).
Dotaz zní - jak je to s kompatibilitou těchto tagů? Rozumí tomu i staré prohlížeče? Doporučujete mi používat to?
(Předem prosím abyste neodpovídali ve smyslu že doporučujete přejít na XHTML, o tom se zde bavit nehodlám, to je čistě na mě kdy se na XHTML vrhnu.)
Myslim, že tomu všichni rozumí... Ale v HTML to má bejt furt jenom <br> ... a až v XHTML <br /> ... myslim ;-/
Viděl jsem to v jedné knížce o MySQL, kde používali prosté HTML (dokonce bez CSS) a taky říkám že PHP to tak generuje.
Je to fuk, už sem si zvyknul zavírat i nepárové tagy a zatim sem s tim nenarazil na žádný problém.
Je to fuk, už sem si zvyknul zavírat i nepárové tagy a zatim sem s tim nenarazil na žádný problém. >> jj

A mmchdm Valid XHTML 1.1 rulezz
Valid XHTML 1.1 rulezz >> Aby si se z toho neposr ;-)
## Prevzato z Revelmanova webu ##

>> Aktuality & důležité věci:
5. ledna 2005 - Stránky předělávány do PHP include


;))
meca: "Valid XHTML 1.1 rulezz >> Aby si se z toho neposr ;-)"

neposrdíčkovali?

Taky mě nenapadá důvod, proč by <br/> nemělo chodit v html 3...
Mě zas nenapadá důvod, proč by mělo....
To už v té době bylo XHTML?
SGML <br /> nepobere...
<br /> a podobne do html nepatri, ja bych to tam nedaval. ale zatim jsem se nesetkal s tim, ze by byl problem, kdyz se to tam pres nl2br dostane, takze to bych tam to <br /> nechal.
23k: njn musel sem tam něco napsat :-). No a už je to stejně pryč . . .

Muj názor na to je, že by <br /> v html 3 chodilo, ale nepatří tam :-).
No jo to už tu ale bylo řečeno . . .
S <xx /> jsem se poprve setkal ve wml, takze uz existovalo xml. To bylo v dobe asi tak 1998 (tusim, ze tenkat byl aktualni html 3.2)
Pak jsem nekde cetl, ze html ignoruje nezname atributy tagu, coz by mohl provest i s nalezenym "/", protoze neni na zacatku. Takze tak.
Aha to zní logicky (to s tím že to HTML ignoruje).
HTML vůbec rádo hodně věcí ignoruje :-)

Jak to je s XHTML? To taky syntatické chyby ignoruje nebo to vyhodí chybu? (Nejde mi teď o validitu, jen mě to zajímá jestli se v tomhle nějak liší chování od HTML.)
Tom: Zobrazovače to asi budou ignorovat, ale jiné zpracování jako prohlížečem budou mít problém. Přímo normu jsem nepročítal, ale parser (v mém oblíbeném editoru (JEdit)) mi občas zahlásí, že třeba "target is not atribute of 'a' tag". Takže nějaké úlety tu nejsou povolené. Všude musí být důsledně uzavřené tagy, dle definice některé tagy nemůžou být všude, třeba je blbost mít <p> uvnitř <span>, tohle není v xhtml dovolené (pracuju akorát s 1.1, možná v transitional to jde, ale spíš ne). Je to všechno kvůli jednoduššímu zpracování počítačem, tedy nic pro lidi. Ale pokud to napíšu v xhtml 1.1 a zobrazí mi to i lepší telefony, nevidím důvod to tak nepsat. Pochopitelně se najdou případy, kdy je rozumnější to napsat třeba v html 4.01 transitional (i když mě nic takového zrovna nenapadá).

Shrnuto, pokud tam jsou chyby, tak se prohlížeč pp přepne na to, že to není to co je nadefinované v dtd a udělá si to po svém. Se všemi důsledky (nebude to vypadat tak, jak autor zamýšlel). Něco jiného jak prohlížeč zahlásí chybu.

Toť můj názor.
>> třeba je blbost mít <p> uvnitř <span>, tohle není v xhtml dovolené

............................................................................................................
uvnitr odstavce neni povoleny span?
a jak se to tedy v XHTML 1,1 resi? kdyz napriklad potrebuju obarvit cast vety v odstavci ?


23k.
Ale nééééé <span> <p>sdfs</p> </span> - tohle není dovolené....
si to přečti 2x když tomu hned nerozumíš...
Ale nééééé <span> <p>sdfs</p> </span> - tohle není dovolené.... >>

Zdá se mi to, nebo si potvrdil, to co řikal 23k ;-)
Mám pocit že <span> <p>sdfs</p> </span> není dovolené ani v HTML 4.01 Transitional, zdá se mi že jsem v neznalosti na svých stránkách toto jednou měl a validátor mi to kritizoval. Ale nejsem si jistý.
hehe, by me zajimalo kdo bude davat odstavec do spanu , maybe marek ;p
Mi se to jednou podařilo a bylo to úplně prosté, měl jsem v dobách kdy jsem začínal zkoušet nahrazovat tabulkový layout (ne celé stránky ale jednoho prvku) pomocí pozicování divů a spanů no a text jsem dal do jednoho spanu a ten text jsem měl psaný v odstavcích (kvůli odsazení prvních řádků). Když jsem zjistil že to validátor označil za chybu, tak mi samozřejmě došlo že je to blbost a nahradil jsem span divem.
A to je tak vtipné jo (23k)?
je
23k, přesně jak jsi to zkopíroval "třeba je blbost mít <p> uvnitř <span>"
není tam span unvitř p, ani p má uvnitř span. Dyť je to napsané tak, že se to nedá vyložit jinak!
Ale nechme toho.....
Ok marku zacnu hledat ve forech nektery prispevek ktery sis spatne precetl a tudiz mylne pochopil a pak te za to "zbicuju" ok?
23k > jsem rád že se bavíš, jsem rád že jsi neomylný a že vždycky děláš všechno dobře, tebe by podobná volovina jako dát <p> dovnitř <span> nikdy nenapadla, já vím, ani kdyby to bylo tak jak jsem to popsal já, že jsem tam to <p> dal až později a nějak jsem si neuvědomil kam ho dávám.