Jak s autorskými právy???

Mám vlastní fotogalerii s vlastnoručně nafocenými fotkami a jeden <pííííp> mi ji kompletně downloadl a vystavuje ji na svých stránkách, jde s tím něco udělat??? Děkuji
Nejde tomu se zabranit nikdy neda vzdycky se da stahnout :))
1) nevystavovat zadne fotky ;-)
2) generovat je pomoci php a potlaci cache
3) nejakym zpusobem (vodotisk, text z nazvem autora) poznamenat ty obrazky
4)udelat stranky nejakym slozitejsim zpusobem (treba promitat obrazky se skryteho ramce a zabranit klikani pravim tlacitkem a podeobne....
kdyz tyto moznosti skombinujes tak by to mohlo nejkeho toho gumnacka odradit
popripade napsat celou galerii ve flashi...
ale pokud uz ti to nekdo okopcil tak s tim nic neudelas
(leda si toho doticneho chytit pod krkem a vytrast z nej dusi)¨
skusit treba sms/mailbombing ci po pripade nejakeho toho trojaka nebo nejakeho cervicka
Nezabranis tomu nikdy nijak copak nevis ze existuje na klavesnici print screen a plno programku :)) zkus mi nekde na net vlozit nejakou fotku kterou podle tvyho nestahnu a ja ti dokazu ze ji stahnu :))) A pak ti ji poslu :))
jediny inteligentni reseni je bod 3 vlozit tam vodotisk, jmeno autora ci neco podobnyho... Jiank to nikdy neuchranis jakkoliv se snazis...:o).
vim ze existuje printscreen ale uz se muze neco stratit na kvalite
k memu bodu 3) i vodotisk nebo jmeno autora se da odstranit
Jo odstranit a docela i skvalitnit se da skoro vse. Ja se zabyvam grafikou uz hodne dlouho a uz sem vytvoril 100vky fotomontazi a prekopal tolik obrazku . Autorstvi se zkratka ochranit neda :))
tak vubec nic nepublikovat (nebo omezit pristup na urcitej vokruch lidi a simi si pripadnou kradez vyridit
Ja osobne to s fotogaleriema delam nasledovne (nevim, jestli to ma nejaky smysl, ale delam to tak :o) ...

Od kazdy fotky generuju tri kopie ...
1. jeden maly nahled 120x80 ve formatu *.gif
2. druhy vetsi 540x360 *.jpg s popiskem jmena autora nebo webu
3. a original 1200x1600 si nechavam doma na lokale pro vasnive zajemce nebo poskytuji za uplatu :o)

Radek
dit to tvrdim porad omezit pristup na urcitý okruch lidi a s těmi si pak prislušnou kradež vyridit
>jde s tím něco udělat?

...no tomase mozna zajimalo, co delat primo v teto situaci. mozna by pomohl nejaky rozumne napsany email, ktery by dotycneho upozornil na to, ze se chova nezakone atd... pokud to nepomuze, pak zalezi, jak moc si danych fotek cenis. nasbirat dukazy nezavislych lidi (pokud mozno ne rodinnych prislusniku a 'ekonomicky' blizkych osob), kteri tve autorstvi potvrdi, zalohovat pracovni verze fotografii (ktere pochopitelne dotycny nema), zajistit aktualni verzi porusovani prav (nejlepe uredne) a predat vec pravnikum... ufff. good_luck

m.s.
Aneb vynalozit 500 000 na to, ze mi ten parchant ty fotky neukradne^_^.
proc tak velkou castku? myslis jako poplatky osa nebo tak :-))))

m.s.
hihi nepomuze at budes delat co chces :))
Ne, myslim za pravnika;-).
teda, ne ze bych tomu nejak extra rozumel, ale imho je to trestny cin, takze na pravnika je cas, dokud to neprosetri policie a dalsi organy. nebo ne? :-)

m.s.
Tak až na ty právníky konečně nějaká rada k světu. Takže fotky mám na papíře i negativy...dotyčný se jen vysmívá že on umožňuje lepší přístup na fotky...ale hlavně jsem myslel že třeba taky k něčemu jsou administrátoři(webmasteři, nebo supervizoři) ale v případě tohoto serveru(nevím jak s jinými) administrátor nedělá s tímto nic (dle mého) a čeká že to někdo udělá za něho, přitom mu klidně pošlu scannované neořízlé fotky, má přístup na serverové disky, kde to jde jednoduše smáznout, z jeho strany jsem však nenarazil na pochopení :-(
jinak: vodotisk a cokoli odobného jde vyretušovat, to nic neřeší, myslel jsem spíš kroky ze strany provozovatele serveru (btw ty jsou nulové)
A co by mel udelat?
On ma ty stranky taky na webzdarma?
> myslel jsem spíš kroky ze strany provozovatele serveru (btw ty jsou nulové)

nejak mi uniklo, kde jste zde napsal aspon svoje uzivatelske jmeno a jmeno toho pirata, muzete mi v tom pomoct ?
Omlouvám se, že jsem vám nevyjasnil URL objektů sporů. Takže má galerie je na http://photecky.host.sk/ a galerie toho piráta na http://trodas.wz.cz/
Ale celý problém jsem popisoval v mailu, který jsem odesílal na adresu podpory, jsem rád že odpovídáte alespoň formou fóra, myslel jsem že se tímto nezabýváte, když mi nepřišla odpověď. děkuji
Jo má to na http://trodas.wz.cz/ ale to sis už asi všiml, kdyby to měl jinde tak tady ty příspěvky asi ani nejsou, bych se obracel přímo tam
Toto užnikoho nezajímá??? To je škoda. Alespoň admin kdyby odpovídal, když už se nikdo nenajde
Tímhle ti asi nepomůžu, ale - pirátství je svinstvo, je tady a bude - ale chlubit se pak něčím cizím (nebo za to brát prachy), to je prasárna největší. Sám dělám programy, vím jaký to je.

Bavili jste se tady o hromadě možností jak zabránit neoprávněnýmu stažení. Věř tomu nebo ne, ten kdo bude moct chtít, tak si s největší pravděpodobností cestu vždycky najde a vezme si to co bude chtít. Na druhou stranu - čím víc ochran a větší omezení, tím víc znepříjemňuješ práci legálnímu uživateli. Nevím jak je to ve fotkách nebo tak, ale soft čím víc chráníš, tím víc má problém legální uživatel ho nainstalovat a užívat, ale pirát si to crackne a jede stejně... Takže? V přehnaným chránění nevidím cestu ven...

Tak se měj... Paul