Návštěvní kniha-shoutboard

Mám prosbu - tvořím a spravuji jednoduché stránky (ve wordu) na svcr-sever.unas.cz a neprobíhá mi aktualizace příspěvků v shoutboardu od BlueBordu.
Po zadání nového příspěvku dojde k aktualizaci, ale při opětovném načtení stránky se objeví původní příspěvek. Myslím, že je problém v aktualizci stránky na serveru webzdarma, ale nevím, jak to vyřešit.
Děkuji za každou radu. Venca
1.Problém bude asi v prohlížečí. Stačí stisknout na horním panelu Obnovit(Aktualizovat) stránku, nebo stisk F5. Dá se tomu zamezit vložením tohoto kódu do sekce <head> : <META http-equiv="cache-control" content="no-cache">
2.Nebo se dá nastavit přímo v Blueboard čas po kterém se kniha obnoví
To vše jsem několikrát zkoušel. Mám pocit, že je to spíš problém ukládání příspěvků do nějakýho logu (asi txt), který může být va webzdarma (dejžtopánbůdobrézažívání) zakázaný. Nebo podpora této funkce - ty příspěvky se přece musejí někam ukládat. venca
> Mám pocit, že je to spíš problém ukládání příspěvků do nějakýho logu (asi txt)

Tak to zcela jiste neni. Prispevky shoutboardu BB se ukladaji do databaze BB. Jestli je nekde problem, tak leda u BB nebo je to vec browseru...
Kontroloval jsem shoutboard a tam je příspěvek vidět ve správné (aktuální) podobě - ale na mé stránce není..zadání aktualizací apod. je O.K., zdrojový kód také..
Napadá mě, jestli to také nemůže být framem. Shoutboard je vložený do tabulky, která je v rámci.snad.nevím...ale na jinejch stránkách to bylo podobné. venca
Ještě něco jsem zjistil - když se vrátím na hlavní stránku, objeví se v místě shoutbordu reklama na webzdarma. Přesně v původních rozměrech a umístění.
to mas z toho, ze delas stranky ve wordu... to je jako stavet barak z testa
chtel jsem se na to podivat, ale ty mi to proste nechces ukazat! vidim jenom vrchni menu a pak nekolik chyb, ze stranka neexistuje. v cestach nahrad opacne lomitko \ normalnim /. pak se uvidi...
kazdopadne chyba neni na webzdarma
Prohlížel sem ty stránky na několika PC a vše O.K. nerozumím kritice..?
Stránky jsou laicky pro laiky - jde o obsah, nikoliv design. Až bude čas, vyhraju si i PHP apod.

Je tam řada rámců, většina kotvená v tabulkách, ale nikdo si dosud nestěžoval.
asi zatim vsichni na to koukali v ie, tam to funguje. ale v jinych prohlizecich ne.
Je pravda - primární určení je pro IE - slouží to skupince tak 100 lidí.
Zkusím to postupně předělat. díky za info
Prohlížel sem si to na jiném PC - zjistil sem, že se po 1 minutě (nastavení aktualizace u BB) do toho místo shoutboardu vetře reklama na webzdarma! to sem fakt už jelen!
děláno laicky pro laiky, primární určení pro ie... To je pěkný alibismus. Opačná lomítka jsou základní věc.
Pro mě je důležitý obsah a dostupnost, nikoliv krása anebo naprostá správnost dle programátora. Spíše poraďte co s tím shoutboardem. dík. V.
>> Pro mě je důležitý obsah a dostupnost
v tom pripade te upozornuju, ze jako obsah tam vidim par stranek 404 v ramcich. se shotboardem bych poradil, kdybych se k nemu dostal

to je jakobys rekl: neni dulezity, po ktere strane silnice jedu, hlavni vec je, ze se dostanu, kam potrebuju
Jaký prohlížeč používáš?
S těma zpětnýma lomítkama pořád nevím wocogo. ručně sem nic nepsal, vše sem nechal dělat přes word. po dlouhý době učení programování a psaní stránek sem volil nejmnéně náročnou cestu, takže pokud tam je něco, co není zrovna košer, asi to hodím na Billa :o)
ve vsech prohlizecich krome ie nefunguji zpetna lomitka. jukni na zdrojak. <frame name=Vlevo src="hlavnistranka\obsah.html" scrolling=no> nahrad za <frame name=Vlevo src="hlavnistranka/obsah.html" scrolling=no> a podobne ty lomitka nahrad ve vsech souborech

toto je zpetne lomitko \
toto je normalni lomitko /
ve vsech zapisech cest v html se nesmi pouzivat \, protoze nefunguje.
a nedelej stranky ve wordu, to je cesta uplne na hovno. a vubec ti neverim, ze ses psat stranky ucil dlouho.
Věř, ale čemu věříš, měř...:o)

Je to sice na "hovno" , ale mít čas jen na toto, tak sem vysmátej. Konec omluv. Ber to jako pijonýrský závazek, pokud tu dobu pamatuješ...

zjistil sem totiž jeden problém - když začnu ty stránky předělávat v nějakém programu, co zrovna není wysiwyg, tak už to ten word znova zpětně nepřelouská....a psát to rovnou v kódu nemám chuť ani čas a přiznávám že mi to moc nejde. Takže dát si nakrásně tu práci s tím, že všechny lomítka předělám a pak to bude pěkně vypadat ale nefunkční..
.no thanks..
raději sem tu návštěvní knihu vykop...
BTW - si odpůrce IE?
BTW - si odpůrce IE? >> kto neni ? :o

Málokedy dávam takúto *blbú* radu, ale fakt, skús FrontPage...
ano, ie nepouzivam a nemam ho rad.
delat stranky ve frontpage je opravdu lepsi nez ve wordu. frontpage je wysiwyg a narozdil od wordu je urceny k tvorbe html stranek.
Toniku-projdi si svůj vzkazník. venca
AD prehozeni lomitek: Znas funkci Zamenit? Obvykle to bejva CTRL + H.
Jo o tý funkci sem už slyšel (:o(.
Ale když přidáváš odkazy v tom, v čem tvořím stránky (a sem rád že to trochu fachá) tak se lomítka vytvářejí automaticky...takže to znamená vše růčo předělat. Ale jen kvůli tomu, že to pár rejpalům nad čistotou kódu vadí, mi to nepřipadá adekvátní k námaze..V.
Za dlouhých zimních večerů se o to pokusím..
Kecám - už to dělám.(díky, kritici) ..snad to vyjde :o)
> Ale jen kvůli tomu, že to pár rejpalům nad čistotou kódu vadí,

Existuji "necistoty", ktere jinak zas az tak nevadi. Ale spatna lomitka stranku naprosto znefunkcni pro jine prohlizece, nez IE.
vzkaznik jsem prochazel vcera, odpovedel jsem a od te doby tam neni nic novyho.