CSS hheeeelp

Ahoj... Potreboval by som velmi vela.... no neviete niekdo nahodou ako robit stranku pomocou css stlpcov, ale tak aby som nemusel pysat stale ten isty kod menu na kazdej podstranke- teda chcem to tak ako to je pri framesoch ze si dam target a nova stranka sa otvori iba v strednom stlpci(ramci)...tak to by sme mali...a ako sa robi externy css subor+ jeho formu
a odkaz nan.dakujem a posledna vec som uplny amater v css a java scriptoch neviete niekdo kde by som sa mohol zdokonalit? nejaku stranku
ale nie jakpsatweb.cz to mi velmi nepomohlo. dakujem
jesli ti nepomohlo jakpsatweb tak pak b;h ti pomáhej :))

ten link na externi css:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://www.joural.wz.cz/nazev.css">

ten zbytek bych musel psat hodinu, se mi nechce :))
ja som nemyslel tuto stranku,ale taku co robim na svojom compe...
a tu formu aku ma matten externy css neviete?please aspn nejaku linku napiste
kde to najdemmmm
Abys nemusel vkládat stále kód menu, nastuduj si v php funkci include.
Co se týče css, tak odkaz na externí soubor se dává do hlavičky a vypadá, jak psal skaff, do hrefu si dáš cestu u sebe na pc, třeba styly/styl.css apod. Obsah externího souboru css se rovná tomu, co bys normálně napsal mezi tagy style. Na www.jakpsatweb.cz je to pěkně srozumitelně popsaný.
a co poviete na stranku www.jaknaweb.com ?
juro: To's dělal sám? Velmi bohaté, co se týče obsahu.
to www.jaknaweb.com ROZHODNĚ nedělal. Stačí se podívat... Ale jinak to joural.wz.cz se mi po minutě načítání a to nemam dial-up sem se na to vykašlal, takže co nejvíc to zrychli... To mi to tahalo cca 30kb/s, což je přibližně rychlost WZ
ja som nemislel ze som jaknaweb.com robil ja.... to by som bol fakt dobry... bohuzial taky niesom...
S tou rychlostou sa to chystam zrychlit ale aj nato potrebujem tie css a to neviem...
blahapet ::myslis vazne ten obsah je fajn?
potrebujem nieco taake ako mas ty blahapet
ako si to robil?