obrázky

Někde jsem slyšel,že bmp není často podporován v alternativních prohlížečích.Potřeboval bych tedy vědět jestli to vadí,že jsou tam bmp, nebo mám předělat všechny bmp na jpg pmg a nebo gif?
No hlavně bmp je na stránky dávat absolutní nesmysl z důvodu své datové velikosti. Takže bych doporučil opravdu jpg gif nebo png.
Dík-mám další otázku-jak převést bmp na jpg?
Jo a je možné,že obrázek ve formátu bmp má 1,35Mb a
ve formátu gif 1,43Mb (jsou to zcela stejné obrázky,ale v gifu jsem limitovám 256 barvami (je to vidět))
třeba grafický prohlížeč:
http://www.irfanview.wz.cz/download.php
Uložit jako:
JPG - kvalita při uložení asi 70 - 80%
GIF - napřed snížit barevnou hloubku - čím míň barev, tím menší soubor
PNG - zapojit google a něco si přečíst na internetu
Takže to je všechno na úkor kvality!
Asi zůstanu u bmp!
Blbost - u JPG ztrátu kvality při normálním zobrazení nepoznáš. To by musel být převádějící program úplně na h...... (při kompresi na 80% = as 8i 10% velikosti BMP souboru).
Marčelo: pak ale počítej s mizivou návštěvností jestli vůbec nějakou .. nikdo si nebude chtít zatěžovat linku zbytečně tak velikýma souborama
Ta procenta mají souvislost se způsobem komprese, ne s výslednou kvalitou zobrazení. Při převodu dojde k úpravě oblastí přechodů barev a kontrastů na hranách, takže výsledek může být dokonce lepší, neř originál.
Záleží na programu osvědčené jsou např:
IrfanView, XnView, editory: Photoshop, Corel Photo Paint, Paint Shop Pro ...
No tak s tím bych si nebyl tak jist.Stáhnul jsem ten tvůj program.
Převedl jsem si prvotřídní bmp na 80% jpg.
A ta kvalita tam je narušena!
Díky za rady!Udělám si z toho závěr a pak snad na něco výhodnějšího přijdu.
>> Takže to je všechno na úkor kvality!
afaik format png pouziva bezztratovou kompresi, takze tam ke zhorseni kvality nedochazi
hod to třeba do malování, dej uložit jako obrazek a přípona gif nebo jpg :)
>> hod to třeba do malování, dej uložit jako obrazek a přípona gif nebo jpg :)
ten smajlik je tam opravdu na miste, protoze to je to nejhorsi, co muzes udelat
>> hod to třeba do malování, dej uložit jako obrazek a přípona gif nebo jpg :)
>> ten smajlik je tam opravdu na miste, protoze to je to nejhorsi, co muzes
>> udelat
Malování umí ukládat i jako gif a jpg jestli si toho někdo nevšiml.

Poznámka pro Marčela:
Každý typ souborů se hodí na něco jiného. Nejlepších výsledků docílíš pokud budeš vědět kdy šáhnout po gif a kdy po jpg.
GIF - pro obrázky které vyžadují ostré hrany a stačí jim max. 256 barev. Např. různá tlačítka, ikonky atd. Další výhodou je možnost definovat jednu barvu jako průhlednou.
JPG - pro obrázky vyžadující plynulé barevné přechody nebo obecně hodně barev, přičemž až tak moc nezáleží na drobných detailech. Např. fotografie, loga....

Samozřejmě že oblasti použití formátů jsou širší, tohle byla jen základní pravidla. A nejlepší je zkoušet a porovnávat kvalitu/velikost.
>> Malování umí ukládat i jako gif a jpg jestli si toho někdo nevšiml.
vsak ja nerikam, ze neumi. ale jak ten vysledek pak vypada... navic tam nejde ani nic nastavit