a:hover a a.neco:hover

mam definovenej hover u vsech odkazu, jak mam definovat jinej hover v nejakym jinym prvku?

div č.1 - hover třeba red
div č2. - hover třeba black

zkoušel sem --a.druhydiv:hover {blabla}-- a nejde to
>>a.druhydiv:hover {blabla}
tohle není definice hoveru v jinym prvku, to je definice hoveru prvku <a> s třídou druhydiv.

Pokud máš v divu č.1 odkaz a v divu č.2 odkaz, tak v css bude
.prvnidiv a:hover {blabla}
.druhydiv a:hover {blablable}
pokud to chápu dobře, tak

div.prvni a:hover {
definice;
definice;
}

div.druhy a:hover {
definice;
definice;
}

a pak
<div class="prvni">
<a href="fdfsdf">fsdfdf</a>
</div>

<div class="druhy">
<a href="fdfsdf">fsdfdf</a>
</div>
No tak nic, odeslal jsem to pozdě :-)
jj už to mám díky

zadruhý: hover sem teď nastavil jako backgroun-color: black, jak můžu zvětšit ten background?

(http://skaff.wz.cz/linkx.php - hned ten prvni odkaz pep9 se jmenuje, pro ukazku)
myslim tim aby text zustal a proste se zvetsil ten ramecek po najeti , aby ta cerna plocha byla vetsi
Zkus tomu odkazu dát nějakej padding
No buťto padding nebo jesli chceš dát tomu odkazu šířku, tak musíš

a {display:block; width:xxxpx}
hmm...novej design jo? Pěkný oranžovou mam rád....ale chtělo by to nějakou grafiku....
to neni novej design, teda je, ale bude to vypadat uplne jinak ted je to hnuss. ten link je jenom pro priklad k tomu dotazu
Dela na co je na webu grafika?
taky nevim, ja ted udelal slusnou grafiku bez jedinyho obrazku :))

DOTAZ:

---podivejte se na http://skaff.wz.cz/linkx.php, to menu nahore po najeti mysky se cely hejbe. kdyz nastavim sirku toho cernyho vetsi tak se to cely hejbe vic. co stim? ja chci aby to po mouseover zustalo na miste
se nediv kdyz tam mas padding-left: 1px; padding-right: 1px; zkus to prehodit do menudiv a.
hele a kdyz mam nastylovany <hr> jako

hr {size: 1px; width: 100%; color: #FFFFFF; noshade;}

tak se mi stejne v divu s nastavenym paddingem nezobrazi precscelej div, zastavi ji prave ten padding kerej tam ale musi byt. nejde to nejak obejit?
Tak proc tomu proste neudelas pevnou sirku?
to taky nejde
Já bych se bejt tebou na hr vyprd... Jako nechal bych ho tam, ale dal bych mu

hr {display:none}

... a místo nich bych tam dal nákýmu divu border-bottom a je to... pak bys taky nesměl dát tomu celýmu padding, ale jenom tomu prvku, kterýmu si dal border-bottom... a měl bys to tak, jak chceš...
a ja bych tam to hr zrovna zobrazoval! prece na co by tam jinak bylo, ne?
imho je to spravne, ze se zastavi o ten padding, k tomu totiz padding slouzi
a já bych ho nezobrazoval ;) ... nebo jo, ale ne tak jak to skaff dělá teďka, pač ten noshade; je zase Billův výmysl, takže nefunguje jinde...
hr se musi umet obarvit... psal to tady hanyZ a ja to mam na webu v blocgu. pak neni potreba noshade a hr ma jednu barvu celej
Tonik: dik, našel sem to na tom blogu.
meca: ale já ten hr nepoužiju jednou, to bych musel vytvářet furt divy kvuli čáře....
myslíte že existuje background-width? ja bych ted zas pořeboval nastavit pevnou velikost pro ten černej hover kolem odkazu, bez ohledu na velikost textu

--(http://skaff.wz.cz/linkx.php)
Kolik tam těch čar chceš proboho mít?! ... když chceš čáru nad patičkou tak dáš patičce border-top, když chceš mít pod logem, dáš border-bottom atd ;)

nastavit pevnou velikost >> Jesli to dobře chápu, tak dáš pevnou šířku leda odkazu... nastavit pevnou šířku pozadí asi fakt myslim nejde...
hm a jak? width u "a" nefunguje
funguje... ale musíš z něho udělat blokovej prvek...

a {display:block}

;)