filtry

hele: "Filtry jsou trochu náročné na počítač klienta. Zobrazují se relativně pomalu (na pomalejších počítačích dokonce doslova dlouho; nemá to nic společného s propustností linek). (Je dobré vázat je na uživatelské skripty, aby nezdržovaly při prvním načítání.)" - Jak je myšleno to vázání na uživ. skript?

Upozorňuju, že jsem analfabet (i když to už asi všichni víte), takže pomalu a srozumitelně na mě.

Dík ;-)
Ponechat rozhodnutí na uživateli, zda si spustí verzi stránek s filtry? Asi jo.
... autor pak dává ze zoufalsví dvě možnosti: normalní verze a pro velmi slabé prohlížeče, aby někoho nalákal.
Mno, tak z toho nejsem moudrá... Takže dáváte tam filtry nebo ne? Já je chci kvůli změně barvy obrázkových odkazů...
Já je nepoužívám, nemám rád věci co chodí jen někde, ale naškodu myslím filtry nejsou - aspoň mě kdysi chodily i na stařičkém Pentiu 266Mh/32RAM.
Samozřejmě jen na I. Exploreru, pro ostatní prohlížeče se musí hledat alternativa - je-li nějaká k danému efektu.
Hele a můžu mít na jednom odkazu víc jak jeden filtr? Asi ne, co... páč nevim, jak bych to napsala do stylopisu...
zapišeš je za sebe

filter: neco() necojinyho()

http://www.jakpsatweb.cz/priklady/filtry_mix.html
Taky jsem prošel "filtrovým obdobím", ale tohle mě opravdu nenapadlo.
.....neumím si to představit - asi je to problém spíše pro programátory filtrů. Promiň, vypadá to trochu jízlivě, ale já fakt nevím.
Mno, milstere, na tu stránku jsem koukala, ale když to napíšu za sebe, prostě to nechodí... páč já tam mám

a:hover img { filter: gray } - takhle to chodí

a když tam dám

a:hover img { filter: gray, shadow(color= gray, direction=45) }

...tak to nechodí...

...asi protože to bude blbě...
{filter: gray() shadow(color=gray,direction=45);}

a napada me, ze by to asi mohlo fungovat i takhle

{
filter: gray;
filter: shadow(color=gray, direction=45);
}
nebo javascript. ja sem si taky chtel udelat obrazkovy menu, nakonec sem se uchylil k cistemu css a html....
mimo to, v css muzes taky udelat pohodovy obrazkovy menu
no to sem myslel, zkousel sem triky s background-image ale vzdycky se mi zobrazila pulka obrazku tak sem se na to vysr...
milster. tak to taky nechodí :(

To je fuk, stačí jeden filtr, nebudu rozežraná...

skaff: no, já vůbec nechtěla obrázkový menu, ale za a) nemam font s českym kódovánim a musim dělat háčky a čárky růčo ve PS a za b) neumim takovej ten soubor, jak se z toho načte ten exotickej font... A jsem líná se to učit - resp. nemam na to mozkovou kapacitu...
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-eot-weft-font.html
skaffe, ono to neni tezky, jenom to chce chvilku si s tim pohrat

lauro, hod to na web
milster: je to tam
nevim jak tobe, ale mne nefunguje ten filtr shadow ani sam o sobe :(
jako, když ho tam připíšeš? Mně samotnej teda fungoval... Nemáš mozillu? Ta filtry přece nepodporuje, ne? :)
mne nejak nefungujou v IE, ani ta ukazkova stranka na jpw :/
hm to by mělo, když je to výmysl billa. možná ti to blokuje ten nějakej ban, mě taky dycky vyskočí panýlek: bylo zakázáno zobrazení aktivního obsahu
nj, asi jsem to někdy nevědomky vypnul
No, každopádně teda mě to pěkně s... štve, že to nejde napsat za sebe tak, aby to fungovalo, krucinál!

No nic...
tak to udělej obrázkově
jako udělat jeden jpeg bez stínu a druhej s nim? Nebo jak? To se ale bude při najetí na odkaz načítat, ne? Nebo to udělat rovnou se stínem? Já tam ale chci mít ten stín jenom v hoveru...
ráno moudřejší večera