martysbloq.wz.cz

Budu rád, když se podíváte mé stránky a řeknete mi co se vám tam líbí a co ne.
Jsem spíše kodér, než grafik, proto to po grafické stránce není top.
Budu rád, za jekékoli připomínky, nejradši bych věděl, jak se to zobrazuje na jiných operačních systémech než Win.
Děkuji předem za vaše názory.

Odkaz: http://martysbloq.wz.cz
V linuxu se mi to jevi v OK, mozna ta paticka se mi zda vysoka, jinak pismo je v poradku.
Mno...

Ta grafika opravdu nic moc... hlavně ty barevný odrážky jsou tam strašný - rušej a sou k ničemu...

Ten pravej sloupec bych protách až dolu... takhle se mi to vůbec nelíbí...

Kód vypadá hezky, jenom bych z něho zrušil velkou většinu obrázků a dal je do CSS...

Ještě detajl... dej si komentáře ke spotům... je to pak větší zábava ;)
2 xixao: díky za otestování, ta patička je roztáhnutá patrně vlivem skriptu, který tam vkládám

2 meca:
1)komentáře ke spotům určitě budou, nedávno jsem čet nějaký pěkný článek jak na to na Intervalu, tak se to pokusím dodělat.
2)sloupec napravo dolů určitě protáhnu, musel bych ale zasahovat do kódu a to se mi momentálně nechce, nicméně je to v plánu.
3)odstranit obrázky; odstranit(do CSS) by šly jen ty odrážky v hlavičce, vzhledem k tomu, že ten text za chvíli zmizí, aby ho nahradilo něco líbivějšího, tak to tak zatím nechám

Jinak díky moc za poskytnutou kritiku.
Možná bych odsadil vlevo obsah asi o 4 - 6 pixelů víc, ale třeba je to jen moje postižení, přebírat manýry od tiskařů.
No moc nechápu tvoje argumenty, ale to je jedno ;)

Zásach do kódu by byl skoro žádnej, stačilo by to mainko upravit a dát něco dalšího do CSS...

A odstranit by šli všechny obrázky, co tam nemaj co dělat ;)
2 Havel-st: díky za připomínku, ozkouším a uvidím

2 meca: zkrátka jsem moc velkej lenoch, než abych to okamžitě předělal, ale časem se na to kouknu, díky
Odrážky jako nesémantické obrázky v kódu mě dost mrzí. Šlo by to snadno udělat tak, že barevný čtvereček se vrazí na pozadí prvku strong (s odpovídajícím levým paddingem).

Odkaz nahoru (šipka) není při vypnutých obrázcích vidět. V textovém zobrazení je využita taková ta pěkná šipečkózní entita. Myslím, že by se výborně hodila i pro běžně stylovanou verzi, bez tohohle menšího problému s přístupností.

Po technické stránce tomu jinak není moc co vytknout, takže se budu soustředit spíš na estetické aspekty.

Pravý sloupec by se mohl fingovaně natáhnout na výšku šikovně použitým obrázkovým pozadím divu-kontejneru (u tebe se tuším jmenuje #telo).

Reklama WZ si říká o vycentrování.

Přimluvila bych se za to, abys ty "dekorativní" barvy u odrážek v hlavičce zredukoval na červenou a tmavomodrou, které by se zase daly víc prosadit.
Všechny odrážky by se například daly sjednotit do takového 12px velkého červeného nebo modrého čtverečku, kterému bys pro oživení mohl vrazit lesklý světlý flek.

Graficky jednoduchému webu můžou dost pomoct barevné přechody, na které v klidu stačí 1px vysoký nebo široký obrázek.

Na obrázku oka v hlavičce je hodně vidět silná JPG komprese.
Mně se to vcelku líbí z uživatelskýho hlediska, akorát se vše IMHO dlouho načítá.
2 blahapet: podle auditu na Dobrém webu mám dobu stahování na modemu okolo 6 sekund, ještě se to ale budu snažit snížit.

2 freya:
1)ty odrážky jsem dělal ještě když mi nějaká semantika nic neříkala, už mě za to ale někdo kritizoval, tak počítám s jejich brzkou úpravou
2)ta obrázková šipečka se mi líbí, ale uvažuju o změně na onu textovou variantu, kterou bych posunul až ke copyrightu
3)vycentrování reklamy a protáhnutí sloupce - O.K. beru na vědomí, něco s tím udělám
4)barevné přechody plánuju až se trochu více seznámím s PS, ale budou... :)

Taktéž i vám velice děkuji za uvedenou kritiku.
celej web mi přinde nudnej, jako nějaký plátek novin......
Dela >> Já třeba noviny čtu, dokonce dobrovolně. A není to ani Večerník Praha, ani Blesk :-)