hover galerie bez absolutního pozicování?

Potřebuju, aby mi obrázky v galerii při malym nebo velkym rozlišení nevybočovaly ze stránky nebo se nepřekrývaly, což se teď děje, když tam mám position absolute. Ale jakmile se pokusím dát těm divům float nebo text-align, všechno mi okamžitě skočí doleva, čímž se to rozhodí, páč já potřebuju malý jpg vlevo a větší vpravo. Jak teda na to?
Jo a tu je styl:

html
{
margin:0;
padding:0;
}

div.galerie
{
background-color:#dddddd;
margin:0;
padding:0;
color:white;
}

div#obalovydiv
{
width:150px;
}

div.kontejner
{
margin:20px;
}

div.kontejner img
{
border:2px solid black;
margin:0;
padding:0;
}

div.fotka
{
position:absolute;
left:350px;
top:500px;
visibility:hidden;
}

div.kontejner:hover div.fotka, div.kontejnerHover div.fotka
{
position:absolute;
left:350px;
top:500px;
visibility:visible;
}

div.kontejnerHover img.nahled
{
border:2px solid red;
margin:0;
padding:0;
}

div.kontejner
{
behavior:url(hover.htc);
}
Jo a galerie je třeba tady:
http://cecilie.wz.cz/zavri_oci.php
Nestudovala jsem to podrobně, ale tuším, že odsazuješ přímo od top left celého okna prohlížeče o nějakou pixelovou hodnotu, kterou máš vyladěnou na 1024×768.

Řešení by bylo mít stránku (kontejner, obal, page, main - každý tomu říká jinak) s pevnou šířkou kolem 760px (v rozlišeních pod 800×600 bude horizontálně scrollovat, ale svoje místo máš zaručené a nic ti ho nevezme).

Tenhle "obalový" div bude mít position:relative (jenom to, nemusíš ho nijak posouvat). Veškeré absolutně pozicované prvky uvnitř něj budou pak svoje umístění odvozovat od jeho horního levého rohu. Ve všech rozlišeních stejně.
Aha... dík za radu ;-)

A nevadí, že mám v tom hlavním divu (u mě je to obal) ještě asi dalších pět divů (levý, pravý, banner, střed a obal2) a ta galerie je v jednom z nich (konkrétně v tom divu střed)? Nebude se potom ta absolutní pozice počítat právě od okraje toho divu střed?
Pokud div střed není sám o sobě pozicovaný, nevadí to. Pokud pozicovaný je, bude se ta pozice počítat od něj.
střed má float left... A pak má možná text-align: left - to tomu vadit nebude?
laura: Ne, musel by být pozicovaný pomocí vlastnosti position ..
Dík ;-)