spouštění .exe v HTML a vytvoření zástupce

Ahoj...
Jako vždy mám problém, ale tentokrát týkající je dvou věcí...
1) Dá se přes nějaký příkaz v HTML spouštět třeba program s příponou
.exe, aby se nemusel instalovat?
( Mám HTML soubor, a ten ve frame spojuje prohlížeč, a obyč. editor...
- z toho má být takový jednoduchý HTML editor -
jenže v tom frame nejde ten editor spustit... ( a nechci to přes Flash ) )

2) V nouzovém režimu oper. systému se zadávají příkazy, jako
cd Hry, cd.., md html, rd html atd.....
Neví náhodou někdo, jaký je potřeba kód na vytvoření zástupce?
1. kdyz das v html odkaz na *.exe, zadny (snad) prohlizec to nedovoli spustit kvuli bezpecnosti, vzdycky nabidne jenom stazeni
2. v nouzovem rezimu? myslis prikazovou radku? to s tim kodem zastupce nechapu
Jo... v příkazovém řádku..
exe se spouští jenom na klientově stanici, takže linuxáci utřou. Zkus javu, flash nebo tak.
Link. V linuxu je na to příkaz ln (viz manuál). To je skutečný link. Ve win se linkem nazývá takový jeden debilní soubor, co když se na něj klepne, tak dělá to samé jak to, co je v tom souboru napsané. Ale link to teda není. Nedá se to dát do cesty, proste jě to skoro nepoužitelné. Ale je možné, že existuje ve win program, který tehnle soubor stvoří.
Koukám u NTFS je příkaz "fsutil hardlink create", ale to je hardlink... To není ten lnk. Tohle je skutečný link. Ale zase jenom hardlink.......
No nejakym zpusobem se aplikace po netu ktera si dela v tve operacni pameti co chce da naprogramovat a spustit, ale tenhle clovek bud nemusi v realnem svete pracovat, nebo dela u kriminalni policie ;)
Nekde jsem googlil a vygooglil cloveka, co link delal pres vbscript... takže bůh s tebou.
jeste ze mame firefox :o)
FF, hmm... . Zlatá mozilla...