fixovane pozadi divu

mam na pozadi divu ve kterem se zobrazuje text obrazek a chci, aby zustal pri scrollovani na miste.

1) pokud v css s definici divu nemam fixovani pozadi nijak nastaveno, tak ve FF je pozadi napevno a v IE roluje s textem
2) pokud do css zadam background-attachment: fixed; tak sice FF i IE maji pozadi napevno, ale v FF se pozadi umistene v divu posune k levemu rohu /prijde mi to, jako by se pozadi presunulo z divu pro text do hlavniho divu ve kterem je cela stranka/
3) pokud zadam fixovani primo do html <div bgproperties="fixed"> tak je to to same, jako v pripade 1.

Nevite, jak vyresit vixovani pozadi v divu, aniz by se mi jakkoliv presunovalo /viz pripad 2./
vixovani = fixovani // omlouvam se za chybku :o)
Já bych řekl, že "fixed" znamená něco jiného, než ty si myslíš :-))
<div bgproperties="fixed"> - bych řekl že znamená "zafixované" - tj. pevné.
Josef: vsak to prave chce. zafixovane - tj. nepohyblive vzhledem k okne prohlizece. text pak pri posouvani jakoby plave nad pozadim
Tonik: jj .. presne to chci, ale za boha toho nemuzu docilit, aniz by se mi v FF neposunulo to pozadi jinam .. :-/
A nepomohlo by, kdybys nastavil taky nějakou background-position, aby to všechny prohlížeče braly stejně?
Freya: bohuzel, to mi taktez nijak nepomohlo
tady je odkaz na zminenou stranku s problemem pozadi:
http://neonimage.cz/galerie.htm

a zde kousek css, ve kterem jsem se to zkousel vsemozne nastavit, aby to slo v IE a FF stejne.

#main-content {
background: url('pozadi.jpg') top left repeat-y;
/* background-image: url('pozadi.jpg');
background-repeat: repeat-y;
background-position: top left; */
overflow: auto; /* automaticke zobrazeni soupatka */
height: 480px; /* výška bloku pro text */ /* 80% */
margin: 5px 1px 0 0; padding: 0.5em 1em 0 1em;
font-size: 14px; font-weight: bold;
/* background-attachment: fixed; */
}

// zakomentovany kod je ten, kterym jsem se to pokousel zmenit - ovsem neuspesne
Kazan:

BTW porušuješ podmínky. Reklama nesmí být v popup okně.
blahapet: mam dojem, ze tady se bavime o jinem problemu a ne reklame ;-)

Ty stranky jsou v celku stare a uz dlouho jsem na ne nesahl. V dobe, kdy jsem je prasil dokupy jsem se ptal adminu wz, zda to tak mohu udelat. Nemeli namitky (opakuji, ze to je nejaky ten rok z5). Az/pokud je budu predelavat, tak si s reklamou poradim, o to nemej obavy.
Pokud mi je admini chteji za poruseni podminek smazat, necht tak ucini, zlobit se na ne nebudu

Tobe bych doporucil vytvorit si novy topic s nazvem "stranky porusujici podminky" a do nich muzes ladovat odkazy na stranky s reklamou v popupu.
Urcite tim pomuzes vice, nez spamovanim vsemoznych topicu svym "BTW"
Kazan:

Však píšu mimo jiné. Nemám potřebu si tvořit novej topic. Chtěl jsem tě jen varovat. Promiň tedy, že jsem tak učinil.
myslíš jako je reaklama WZ na http://seznamse.czweb.org? (je tam pár <br> navíc, aby to rolovalo)