#menu {position: absolute;}

překopal jsem si web (becaky) na absolutní pozicování... jenže ouha - uvědomil jsem si, že když mam stránku zarovnanou na střed a pak tam hodim absolutně pozicovaný menu, tak se mi pod každym rozlišením zobrazí jinde... jde to nějak ošetřit?
jpw praví: "V případě, že pozicovaný prvek (abs. či rel.) obsahuje druhý absolutně pozicovaný prvek, bude ten druhý brát počátek souřadnic podle horního levého rohu prvního prvku. Jinými slovy každý absolutně či relativně pozicovaný prvek definuje souřadnicový systém pro všechny absolutně pozicované prvky, které obsahuje. Tato vlastnost je příjemná a dají se s ní dělat velmi psí kusy. "
(http://www.jakpsatweb.cz/css/css-pozicovani.html#vnorene)
Takže když celou stránku obalíš pozicovaným centrovaným divem, měl bys pak mít možnost pozicovat jeho vnořené prvky v závislosti na tomto divu.

Teď doufám, že jsem se do té teorie moc nezamotala, nechce se mi to zkoušet ;-) zkus to ty
humpf! nějak to zkusim... díky....
To dis::: To byla úchvatná přednáška, jenže jsem ji nepochopil, neznaje jazyka latinského (stejně je prý mrtvý) :-)) Doufám, že Ijáček je na tom lépe !
co to kecas josefe?