Nove Nvu 1.0 released!

tak je tu dobra zprava pro vsechny co pouzivaji frontpage! uz nemusite bojovat s timto programem!
zkuste nvu. Tento opensource program podporuje xhtml strict a css, nemusite o nem mit ani paru.
stahujte na www.nvu.com a vytvarejte validni stranky!
docela by me zajimalo, jak na to budou reagovat typicti uzivatele frontpage, takze piste sve postrehy;-)
No stejne je nejlepsi si to psat sam! teda podle me..i kdyz to moc neovladam, tak si to stejne pisi sam..
to je fakt, nicmene, kdo chce pouzivat wysiwyg(nebo jak je ta zkratka), tak tu ma program, kterej podporuje standard xhtml, coz by podle me melo znamenat, ze tvori mnohem prehlednejsi a hezci kod, nez frontpage, nebo nedejboze word, coz je velmi pekne
WISIWIG je naprostá pro debili, kteří se nedokážou naučit HTML a CSS.
dokáže t každej, ne všichni na to mají čas a nervy
to xili: a zakladni skola je pro lidi, aby se naucili psat spravne 4.pad od slova debil :-/
opravdu hodnotny prispevek, dekujeme za nej pane xili
to skaff: presne, este bych dodal, ze pro mnoho lidi nema uceni xhtml a css vyznam, protoze chtej akorat napriklad dat svy fotky na web...
tak ja nevim. Jestli je ten Nvu tak dobrej, tak me docela stve ze jsem se zbytecne ucil to co umim :-/

ale ze bych tomu veril to fakt ne :-)))))))))))))))))))))))
asi si moc nerozumime...
nechci rict ze nvu je tak dobrej...
ja jenom rikam ze lidi ktery se shanej po frontpagi(je jich hodne) pripadne delaj stranky ve wordu, nebo kdovikde jeste, by meli zkusit nvu
tebe se to netyka, ty se hodlas vyrobou webu zivit a to samo o sobe uz podle me pouzivani wysiwygu zavrhuje... i kdyz v budoucnu kdovi...
navic jak sem psal jinde ve wysiwygach se tezko tvori dynamicky stranky, ze...
NVU je alternativa - akorát že nevím k čemu. Určitě to není pro ty, kteří nemají o html žádnou páru, jak píše Luki úplně nahoře ! Jinak v NVU udělají něco, co se bude podobat zvratkům.
co bys teda doporucil tem co nemaj o html ani paru?
podle me to je alternativa k frontpagi a wordu
V případě wysiwygu jde, podle mě, hlavně o rychlost (stejně jako v prostředcích jako visual studio, aj). Někomu je jedno, že to nevypadá úplně super a rychle potřebuje něco publikovat. Pak je jednoznačně lepší FP, protože to v podstatě "jenom" napíšeš. Pak to třeba vypadá kapku hůř, ale je to rychle. Nevěřím, že jednoduchý web (několik málo stránek, třeba 3) udělá někdo rychleji v notepadu než ve FP.

Jak tak nad tím přemýšlím, tak pokud je těch stránek víc, tak už bych typnul, že to může být časově srovnatelné, dynamika je pak jednoznačná...

Prostě pro lidi je FP, pro "lidi" jako jsem já, je JEdit. (pokud si můžu vybrat, tak nebudu www dělat v notepadu, na to je třeba ten JEdit o móóc příjemnější)
no, notepad hlavne neumi jiny kodovani nez windows
FP neni zadarmo, proto doporucuju Nvu, navic nevim jak sou na tom nejruznejsi verze FP s validitou xhtml kodu, podle vysledku zde prezentovanych nekterymi FPgaky, neumi ani poradne html, natoz pak css...
ale je fakt ze nepouzivam ani fp ani Nvu, takze bych mel mozna raci mlcet...