Azbuka

Zdary vši!

Snažím se psát validní web v HTML / CSS. Jsem začátečník a jedu kód v Notepadu dle Pixyho knihy:-) Teď řeším tento problém: jedna podstránka má být v azbuce. Zatím mám v hlavičce <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> a index.html ukládám ve formátu ANSI.

Přestože jsem se snažil, zatím nechápu, jak mám co kde nastavit, aby se mi to zobrazovalo v azbuce, resp. abych text v azbuce z Wordu mohl překopírovat do Notepadu (a tam se mi to v azbuce zobrazilo) a to pak nahrát na web (a tam se mi to také tak zobrazilo:-)

Můžete mi, prosím, pomoct a navést mě? Děkuji!

Hezký večer přeje

headlong.
pokud vím, tak v notepadu si znakovou sadu nenastavíš, zkus použít třeba pspad....
Jako kodování použij UTF-8
windows-1250 jsou středoevropské jazyky pro azbuku použij buď to utf-8 nebo některou z ruských kódových stránek (iso-8859-5, windows-1251)
Ani PSPad azbuku neumí. Ulož to ve Wordu jako prostý text s kodováním UTF-8. Pak budeš mít azbuku i v Notepadu.
Ahojky!

Děkuji všem za rady - pomohlo to (tedy doufám:-)

Mně se to na webu ve FF zobrazuje korektně, případným ruským návštěvníkům snad také...

Kdybyste měl někdo chvilku a mrknul na http://abapartments.wz.cz a překontroloval to třeba v IE a případně mi vytkl nějaké chyby (ani ne tak co se týče vzhledu - přesně takhle si to přál majitel, spíše co se týče správnosti kódu - s CSS začínám), tak budu moc rád!

Děkuji ještě jednou všem a přeji hezký den!
Nevypadá to zle, dokonce i já to přečtu.
Akorát vyhoď rozdělovníky, co stvořil pravděpodobně word. (Karlo-vych)
Vyadá to pěkně, akorát bych asi místo Kc použil CZK.
Díky za připomínky, toho jsem si fakt nevšimnul;-)
taky máš pod menu Karlových Varu, nemělo by tam být Varů?
Mělo:-) Ještě to tam musím dodělat, protože v použitém typu písma v tom banneru nebyla diakritika...
aha :) já jen jestli o tom víš
Poslední ALFA (testovací) verze PSPadu je UNICODE.
Ale stejně nevím, jak v ní psát azbuku.
Důležité je, že díky nové komponentě Synedit už konečně správně zalamuje řádky při psaní.