transparentni barva

cuz, da se v css nastavit transparetni barva-->konkretne: kdyz najedu na odkaz sipkou potrebuji aby pozadi odkazu bylo pruhledne..nevim jak
no nevim jak v css ale šoupnout tam průhlednej obrázek, problém je s ie neumějícím alfa kanál...
ale jestli to de v css....?
background-color: transparent;
los: asi sem to spatne rekl, nepochopil jsi to spravne, mam na pozadi obrazek, na tom pozadi je odkaz, a ja potrebuji, aby kdyz na nej najedes tak se pozadi odkazu zbarvi treba pruhlednou modrou barvou a pri tom zustane videt i kus celeho pozadi, toho obrazku.
To vymen za obrazek, ktery tak vypada. Nebo polopruhledne PNG, ale to musis do IE dodat filtr.
pak jedině, si ten odkaz nakreslit jako obrázek, a pomocí css bys pak ten obrázek změnil na jinej, kterej by vypadal jako kousek pozadí a byl by tam vidět i odkaz.
Tak potom:
http://www.alistapart.com/articles/pngopacity/
Tento príklad:
http://oaksanderson.com/opacity/examples/ex3.htm
mi šiel aj na mojich 256 farbách v Mozille aj v IE. V IE s vypnutým JS bolo pozadie úplne transparentné, so zapnutým JS to fungovalo normálne.
Zdrojáky som nepozeral, ale keby som také niečo chcel spraviť, vychádzal.
Asi by sa to dalo spraviť aj bez JS, ale ten filter by si si všade musel písať sám.
myslim, ze z otazky vyznelo, ze tam obraze proste nemuze byt,..potrebuju to v css, nebo treba v js...ale tam to asi nepujde
To z otazky rozhodne nevyznelo a nevim proc by se pres css nemohl nastavit u odkazu obrazek.
Jeste v css nevim ktere verze existuje vlastnost opacity. Ale jesete jsem nevidel pouziti a snad ani prohlizec, co to umi.
musi to jit, obrazek to bejt proste nemuze
Ta vlastnost je -moz-opacity: 0 až 1 a umí ji asi jenom Gecko. Nevím ale, jak se nastavuje k pozadí.
Vcera jsem opacity testoval. Teda vlastnost jenom 'opacity'. ta to v Gecku zpruhledni cele (text i pozadi) - nevim jak dalece je to pouzitelne. Pak je na IE filtr: filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.Alpha(opacity=30); ktery dela to same, akorat musi mit nastavenou sirku divu/bloku,
To -moz-opacity jsem nezkousel, to zpruhlednuje taky cele nebo jenom neco?