Kdo mi pomůže z webem?

MzM: tak a ještě ji řekni, co to je webový server :)
A jo.
webovy server je takové zařízení, které poskytuje světu webové stránky. Tedy je taky tam, kde máš své stránky a poskytuje je světu, a když narazí na stránku, která se jmenuje "Galerie" tak neví, co s tím a předá to světu jako text, prohlížeč ve světě na to kouká a vidí, hele čistý text, a tak to taky zobrazí.
Jiná situace by byla, kdyby to byla třeba Galerie.html. To by ten webový server kouknul a viděl by že je to html, i řekl by světu: "hle toť html!" a prohlížeč ve světě by si to přečetl a řekl by si "aha, tak to je html, tak to s tím textem, co mi sem došel musím něco udělat, tady ty značky znám podle těch to naformátuju obarvím a tak" a výsledek pak zobrazí.
Je to jasnější?
MzM: pěkné :)
Hehe, těm, co ví o co jde stačí:
"blbý typ v hlavičce".
Je to pravda trochu kratší...
Fakt prdel tohle cist....
MK, proč prdel, někdo to prostě nezná, tak se mu to musí vysvětlit jinými slovy. Třeba to pochopí a pak bude lepší jak ty nebo já. V mém případě to není tak složité být lepší. (-;
Jé díky Máro!:-D
prej máro... lol
"blbý typ v hlavičce?" - to by si Theera mohla vyložit jinak a urazit se.

A já přispěji do pranice příspěvkem: Co je FTP?

FTP je protokol určený pro přenos souborů. Prostě se pomocí FTP připojíš na FTP server určeným programem a můžeš nahrávat na server soubory, mazat je, či mj. stahovat. Dobrý FTP program je Total Commander.

A nyní česky:

Zmáčkni čudlík Start, spusť Internet. Najeď na slunecnice.cz a stáhni si Total Commander. Ten si nainstaluj a spusť. Nyní vyštrachej volbu připojit k FTP, oddělej anonymní připojení a zadej údaje, které jsou po tobě žádány. Pak pracuješ s FTP serverem jako s normální složkou.

A teď frajersky:

Prostě se tím tahaj soubory přes net. STFW, RTFM, ROFL, USNP, NTMP.
2Nípal>>

doplním, že FTP je "File Transfer Protocol"
a že Internet jede na TCP/IP(aby Theera a VzA byli chytřejší a mohli zamachrovat) "Transfer Control Protocol">>kontroluje přenos a "Internet Protocol"
pak je eště IPX ale to nevim co znamená.

jo, co to je STFW, USNP, NTMP?
napadlo mě k STFW:"Seš Trochu Ftipnej Woe":D
napadlo mě k USNP:"Už Si Něco Pálil?":D
napadlo mě k NTMP:"Nípal Toho Moc Povídá", ale to to asi nebude, co?
Teda já mačkam ten "čudlík START" už půl hodiny, málem jsem protlačil monitor a mám modrý prst, ale ten internet se né a né spustit!

Zn.: Dělám něco blbě?
ROFL mám to tu rád :)

Ondraster, no ono je třeba, když chceš machrovat, taky něco umět, no....

STWF je zajisté zkratka pro Search The Fuckin' Web
RTFM pak asi Read The Fuckin' Manual
ROFL snan netřeba vysvětlovat...
USNP to mi jaksi uniká :(
NTMP a to taky

a tak...
Josef, máš kliku, že nemáš LCD, jinak už bylo poněm...
Zkus kouzelnou hůlku.
tieto thready su stale lepsie a lepsie :)
NTMP - klasická česká zkratka - No To Mě Po...
USNP - asi můj vynález - Umírám Smíchy Na Podlaze

se divím, že to neznáte, ale Nípal Toho Moc Povídá taky není špatný výklad :)
Nípal: díky za objasnění :)
Marek z Markova::: To je nápad - mám těch hůlek doma 5, ale nenapadlo mě je použít ke spuštění internetu. Ovšem teď, když jsi mě inspiroval, je mi je zase líto používat na takovou blbinku. Takže i nadále mám modrý prst od zeleného "čudlíku" !
Josef: Zkus jiný prst, třeba to půjde lépe.
Nepůjde - MÁM JENOM JEDEN !