FTP mi nie a nie preniest subory HELP

No neviem skusal som sa pripojit cez FTP ale niak sa mi nedarí. Skúsal som aj viac ftp klientov napr.

CuteFTP 4.2

vysledok vyzeral asi takto

STATUS:> Connect: Monday 14:16:03 01-13-1997
STATUS:> Connecting to ftp.webzdarma.cz
STATUS:> Connecting to ftp.webzdarma.cz (ip = 212.71.128.29)
ERROR:> Can't connect
ERROR:> Can't login. Still trying...
STATUS:> Disconnect: Monday 14:16:49 01-13-1997
STATUS:> Waiting to try again...
STATUS:> Connect:
Monday 14:16:51 01-13-1997
STATUS:> Connecting to ftp.webzdarma.cz
STATUS:> Connecting to ftp.webzdarma.cz (ip = 212.71.128.29)
ERROR:> Can't connect
ERROR:> Can't login. Still trying...
STATUS:> Disconnect: Monday 14:17:36 01-13-1997
STATUS:> Waiting to try again...
STATUS:> Connect: Monday 14:17:38 01-13-1997
STATUS:> Connecting to ftp.webzdarma.cz
STATUS:> Connecting to ftp.webzdarma.cz (ip = 212.71.128.29

skoncilo to hlaskou:

Cute ftp cant connect to the server - press help to see a description of the problem and possible solutions.

No skusal som to hned po registraci tak neviem budto to bolo skoro ale asi tym to nebude.

Pripojenie cez ine ftp klienty mali podobny osud.

Skusal som si robyt stranky aj na mujwebe aj hyperlinku ide mi to len cez uzivatelské prostredie po 5 suboroch to je o nervi a vy asi take prostredie nemate.

U hyperlinku ked idem cez ftp tak sa tiez bud nespojim alebo ma to odsekne hned po zacati prenosu vobec neviem co s tym.

Na web zdarma sa mi nepodari ani spojit
ako server ftp zadavam:

ftp.webzdarma.cz

Usser name: 77fero29.euweb.cz

Passvord: no ten zadavam spravne :-) :-)

Prednastaveny port bol: 21
neviem ci to je spravne

takze by to malo byt v poriadku, ja si to asi hodim

no napada ma este jedna vec mohlo by to byt tym ze sa pripajam cez podnikovy proxy server a proste ze by ten tuto sluzbu neumoznoval resp. niako blokoval mohlo by to byt mozne ? lebo viem ze napriklad irc je blokovane

Dakujem vsetkym za pripadnu radu ci odpoved.
Podle toho vypisu to opravdu vypada, ze se vubec nespoji se serverem. Nejpravdepodobnejsi pricinou bude skutecne zakazany ( neumozneny ) port 21 ( FTP ) ve vasi podnikove siti ( proxy ) ..
Dakujem za odpoved, uz to tak bude ze pristup nieje umozneny, je tak nastavene proxycko

No ale chcem sa spytat ked som sa uz zaregistroval je este mozna niaka ina forma nahravania suborov ako cez FTP, napriklad tak ako na hyperlinku alebo nie?
pokud pouzivate ve vasi firme proxy a nedari se vam primo se dostat ven pres ftp, pak je mozne to zkusit jeste pres proxy. presne nastaveni zna spravce, ale muzete zkusit toto: misto ftp serveru, zadate adresu vasi proxy - napr. "192.168.1.21" a misto uzivatelskeho jmena zadate "<vase jmeno>@<adresa ftp serveru>", napr. "jmeno.webzdarma.cz@ftp.webzdarma.cz". heslo se uz pak zadava normalne. tento zpusob samozrejme nemusi fungovat ve vasem pripade, zejmena adresa proxy serveru bude jina, ale pouziva se to v pripade proxy serveru ve firme a lze se tak dostat ven pres ftp.