Jak na "neroztahování buňek v tabulce"?

Mám otázku:
Potřeboval bych v html zobrazit tabulku (do níž z mysql načítát nějaké hodnoty) tak, aby jednotlivé buňky měly pevně danou velikost i přesto, že se do nich načítané hodnoty nevejdou - tzn. aby se zobrazilo jen tolik znaků, kolik se tam vejde, aby se prostě buňka do šířky ani do výšky neroztáhla? Jde to nějak? Hledal jsem všude možně, ale zatím nic :
(
Nastavit buňkám pevnou výšku a šířku nepomáhá?
Ne, když pomocí stylů nastavím pevnou výšku i šířku, tam se mi to stejně roztáhne do šířky :(
Viz: http://www.jakpsatweb.cz/html/tabulky.html

"Velmi složité téma jsou šířky buněk. Základní pravidlo říká, že všechny buňky v jednom sloupci jsou stejně široké. Šířka sloupce je vzata od jeho nejširší buňky.

Výsledná šířka buněk je dále ovlivněna jednak atributem width, ale také obsahem buňky, nastavením šířky tabulky a šířkou ostatních sloupců buněk. Neznám obecný algoritmus vyhodnocování šířky, ale i to, co vím, je strašně dlouhé, proto to sem nepíšu."
Jinak ještě můžeš zkusit dát dovnitř tagu <td>:

<div style='width:406px; overflow:auto; word-wrap:break-word;'>Tvůj text</div>

a uprav si 406px na svoji šířku.
No tohle už je změna, slovo mi to násilně zaláme do řádků, takže i při dlouhých slovech zůstává mnou nastavená šířka, jenže mi to zas bohužel roztáhne do výšky :(
Zkus tomu divu dát overflow:hidden; (http://www.jakpsatweb.cz/css/overflow.html).
Chápej, máš buňku určitých rozměrů a konkrétní písmo. Pokud bude text delší, jak ho tam chceš dostat?

Máš čtyři možnosti:
- zvětšit šířku buňky
- zvětšit výšku buňku
- zmenšit písmo
- zkrátit text

Existuje jiná možnost?
Já nepotřebuju, aby se mi ten text vypsal celej, když mám nastavenej rozměr cca na 3 písmena, tak mi stačí právě první 3 písmena, zbytek nebude vidět - myslím, že je to dost jasně napsáno už v mém prvním příspěvku...
OK, tak potom overflow:hidden;
No tak neřeš tabulku a ořež to skriptem na 3 písmena.
$text = substr ($text, 0,3);
tohle vezmi pouze první tři znaky
U proporcionálního písma to mohou být někdy dva znaky, jindy třeba i čtyři. Vlastnosti hidden aspoň maximálně využiješ dostupný prostor. Proto to osekat na 3 znaky nebude moc efektivní. I když na druhé straně nevím, jak moc informace mohou nést právě ty tři znaky (plus mínus-jeden), aby byl čitatel v obraze.
Už jsem to ořezal pomocí php, v tomhle případě je to asi nejlepší řešení..
To overfow: hidden; jsem předtím taky zkoušel , ale bez úspěchu...