Divy v IE, Opeře a Mozille

Mám takový problém s divama.... Jde o to, že si třeba udělám web, který mi krásně funguje v IE, podaří se mi to jakž takž poladit, aby to běhalo v Opeře (až na velikost písma, to se zobrazí menší).... ale jsou věci, se kterýma nehnu ani kdybych se rozkrájela.... hlavní problém je Mozilla - tam se to všechno rozhodí, divy se nějak prapodivně poskládají atd... Tak jestli někdo nevíte, jak to pořešit i v Mozille, případně jestli je někde na webu o divech a jejich použití (respektive použitá běžného html a css) tak, aby to aspoň v těch 3 prohlížečích vypadalo stejně?

A druhá věc - mám div (div1) a v něm je ještě jeden div (div2). V divu2 mám jen obrázek. A já potřebuju ten div s obrázkem zarovnat dolů. A aby byl zarovnaný dolů pořád - v divu1 je totiž na některých stránkách menu.... A opět - aby to fungovalo v IE, Opeře a Mozille....

Dokáže mi někdo poradit, prosím?
Chtělo by to odkaz na stránky s konkrétním případem. Jinak koukni třeba na http://css.e-sign.cz/.
Thalia: děkuju, na ten link se podívám :-)...odkaz na stránky zatím není, protože ty jsou ve vývoji...
Mam podobný problem:
mam stranku rozdelenou divy na hlavičku, levé a pravé a středové obsahove pole do kterého includuju . V IE a Opeře je to v pořádku, ale ve FF je to středové pole širší a překrývá pravé.

div#obsah {
position: absolute;
width: 48%;
top: 120px;
left: 170px;
height: 500px;
overflow: auto;
background: #E1FFFF;
background-attachment: scroll;
font-family: Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif;
font-size: 12px;
font-style: oblique;
border-style: solid;
border-width: 1px;
padding-left: 1px;
padding-right: 1px;
padding-top: 1px;
padding-bottom: 1px;
padding: 20px;

}

div#hlavicka {
position: absolute;
background-image: url(panna.gif);
background-position: left;
width: 75%;
height: 120px;
top: 0px;
left: 50px;

}

div#levy {
position: absolute;
width: 12%;
height: 500px;
top: 120px;
left: 50px;
background: #7CFC00;

}

div#pravy{
position: absolute;
width: 15%;
height: 500px;
top: 120px;
left: 650px;
background: #7CFC00;
}
no chce to ladit postupne ve vsech trech prohlizecich(jinou radu nemam) a trosku si pohrat vlastnotmi http://www.jakpsatweb.cz/css/css-vlastnosti-hodnoty-prehled.html

2radek:prijde mi jako celkem slusna prasarna nastavovat v div#obsah padding ze vsech stran postupne na 1px a pak ho nastavit na 20px.
ak vo FF musis mat: width:170px, ale nie width:28%
Taky mám problém s divama, konkrétně CSS vlastnost display...

Mám boxy <DIV class="img">, které uzavírá rodičovský box <DIV id="gal">. Divy "img" mají vlastnost display: inline, takže se mi v IE krásně řadí vedle sebe do rodičovského boxu. Problém je, že FireFox prostě nějak nebere display: inline, boxy vůbec nezobrazí. Čím to?
Pouziti vice css souboru:
<link href="styly.css" type="text/css" rel="StyleSheet"/>
<!-- Hlavní stylopisný soubor, určující všeobecné vlastnosti grafiky -->
<!--[if IE ]>
<link href="ie.css" type="text/css" rel="StyleSheet"/>
<![endif]-->
<!-- Stylopisný soubor pro jádro IE -->
<?
if(strpos(strtolower($_SERVER['HTTP_USER_AGENT']),'opera')!==FALSE){echo '<link href="opera.css" type="text/css" rel="StyleSheet"/>';}
?>
<!-- Stylopisný soubor pro jádro Opera -->

vice jsem psal na http://www.tondys.wz.cz/css.php
Tondys: inspiroval jsem se a udělal si funkci:

<link href="pozice.css" type="text/css" rel="StyleSheet"/> <!-- ostatní grafické nastavení -->
<?
function prohlizec(){
$vyraz_f="firefox";
$vyraz_o="opera";
$vyraz_m="msie";
$retezec=strtolower($_SERVER['HTTP_USER_AGENT']);
if($prohlizec=strpos($retezec,$vyraz_f)!==false):
echo '<link href="ff.css" type="text/css" rel="StyleSheet">'; // rozměry pro FF
elseif($prohlizec=strpos($retezec,$vyraz_o)!==false):
echo '<link href="opera.css" type="text/css" rel="StyleSheet">';//rozměry pro Opera
elseif($prohlizec=strpos($retezec,$vyraz_m)!==false):
echo '<link href="ie.css" type="text/css" rel="StyleSheet">';//rozměry pro IE
endif;
}

Můžet to tak být ne?