web na zhodnocení

Prosil bych o zhodnocení webu (co je dobré a co byste upravily)
Každá rada dobrá
No každopádně by to chtělo skouknout i ve Firefoxu, protože tam prostřední sloupec překrývá menu a vůbec ty stránky jsou kapku jiné ve FF než v IE (např. tam nevidím takovej svislej červenej pruh jakoby za menu).
Rozhodně bych nějak obarvila odkazy v menu, při použití std barev pro odkazy definovaných defaultně v prohlížeči to nevypadá moc hezky.
Taky by bylo vhodný nepoužívat názvy s mezerami a diakritikou, i když v tomhle případě je vše správně a odkazy fungují.
Obrázek na pozadí je fixovaný. Pokud je obsah delší než výška stránky, vypadá to blbě.
Logo se mi vcelku líbí.
Co se týče kódu, tak no comment, protože je to FP děs.
no, je to takové nějaké čudné, působí to na mě divným dojmem, ale tak jinak teda to hodnocení nechám na holkách, no... nebudu se do toho míchat.
2Džej-Ár: tak tak, nikdo se tě neptal ;-)
dík za radu ale ty máš také pozadí zafixované. Tak poto m to na tebe neplatí?
madarr: pokud se podíváš na svůj dotaz, tak jsi oslovil jenom holky ! :-))
Pokud ti nevadí, že nejsem holka tak:

1) počítadlo se do stránek vůbec nehodí
2) v titulu strany : nevim co je PRODEJ NAKRMIV - máš trochu jinde mezeru
3) ten velkej obrázek s odkazem (AKCE) bych zmenšil, je moc velkej na odkaz
4) trochu suchý menu, chtělo by to oživit, ale to nenji zas až tak důležitý
holky nebojte, už jsem taky tady :-)
takže koukám na to ve FF, a kromě výše uvedeného:
- změnila bych písmo, nejlépe za bezpatkové (ano je to subjektivní názor, ale máme psát co bychom upravily)
- to co je tam "čudné", jak psal mužský vetřelec Džej Ár, je imho to, že to logo působí celkem kvalitním dojmem, ale ty obrázky už ne a to menu je naprosto amatérský (to myslím bez urážky, jenom jak to působí) = což ve výsledku pak vypadá jako taková splácaná stránka.
- co se týče kódu - fujky, jen jsem tam nakoukla a viděla asi 20x &nbsp; mezi <p> a </p>.. ostudné..
- ačkoli to v tomhle případě zrovna funguje, tak název stránky "Pedem-psy a kočky.html" odporuje všem pravidlům (ta pravidla viz třeba http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?16)
- a nakonec: "pro dospělé psi" - BRRRR!
Tak aby na tom nezůstala nitka suchá:

Pro to - co jednotlivé stránky obsahují, jsou ty stránka zbytečně vysoké a z nějakého (nepátral jsem proč) důvodu jsou širší než monitor (některé).
Navrhoval bych všechno zmenšit a upravit, aby to vlezlo na stránku.

Ve FF se stránky zobrazují dost jinak než v IE - zvláště levá část s menu je ve FF přes text a červený svislý pruh není vůbec vidět - zmizel (emigrace?).

Takže zhodnocení: je to mizerné a být tebou, opravila bych to (celé).
2madarr: sorry blbě jsem vyjádřila co jsem chtěla říct. Máš pozadí jako barevnej přechod z bíle na žlutou. A jakmile je stránka delší než výška toho pozadí, tak se pozadí opakuje a IMHO to vypadá divně.

>>Obrázek na pozadí je fixovaný.
to je moje chyba, tvoje pozadí fixované není; moje ano. A i moje pozadí se opakuje, ale vypadá to přirozeně, kdežto to tvoje imho divně.

A ještě jedna reakce:
>>dík za radu ale ty máš také pozadí zafixované. Tak poto m to na tebe neplatí?
Nikde není psáno, že pozadí musí být nutně fixované, někdo to má, jiný zase ne. To nebylo míněno jako nějaká chyba, jen se mi zdá, že to opakované pozadí kazí vzhled no ;-)
aha. no musím uznat že máš pravdu. IE to tak ale nevipadá je to normální proto jsem ti tak reagoval, ale dík za radu.
pise se "vypada" -vy je predpona ;)