Jak dám div na střed?

mám udělanou tabulku v divu a potřebuju ji dát na střed stránky,
pomocí align="center" to nefunguje, tak se ptám jak to udělat?
1) Použij na to css.
2) V (X)HTML budeš mít asi tak něco takovýho
<div class="centruj">
<table>
<tbody>
<tr>
<td>Nejaky text</td>
<td>Nejaky text</td>
</tr>
<tr>
<td>Nejaky text</td>
<td>Nejaky text</td>
</tr>
</tbody>
</table>
</div>

3) do css souboru dej tohle
.centruj{margin:0px auto;
width:100px;
}

4) tedka by mel byt div centruj na středu stránky. Dají se tím docela pěkně centrovat do středu celé weby.
Petr Mašát: A prosím tě, kterým prvkem v tom css centruješ tu tabulku na střed stránky? :-)))

xDexter: jednoduše použij <div align=center>
Lama: no tim divem prece... a align bych teda nepouzival
jinak by taky mozna slo nastavit ten margin te tabulce...
;-) co třeba to zkusit
http://www.virtualne.cz/tabulka.html

zapomněla jsem na nějakou možnost? btw pouze ta pětka je na středu v IE i ve FF...
Tohle je moje tabulka, ale furt se mi to nedaří vycentrovat, tak prosimtě mi to zkus nějak vycentrovat a poslat ten zdroják, díky moc.



<form method="get" action="http://">
</form>
<div style="border-color: rgb(204, 51, 0); background-color: rgb(204, 51, 0); width: 139px; height: 20px; text-align: center;">
<p><span style="font-family: Lucida Console; font-size: 15pt; color: black;"><b>HLEDEJ</b></span><br>

<div style="background-color: rgb(204, 204, 204); width: 139px; height: 47px;">

<div><input size="20" style="border: 1px dashed black; background: rgb(204, 204, 204) none repeat scroll 0% 50%; -moz-background-clip: initial; -moz-background-origin: initial; -moz-background-inline-policy: initial; width: 137px; color: rgb(102, 98, 98);" name="sp-q" onfocus="if (this.value == ' hledaný film') {this.value='';}; return true;" value=" hledaný film" type="text"></div>

<div><input value="Najdi" style="border: 1px outset black; background: rgb(204, 204, 204) none repeat scroll 0% 50%; -moz-background-clip: initial; -moz-background-origin: initial; -moz-background-inline-policy: initial; width: 137px; color: rgb(204, 102, 102);" type="submit"></div>

<div><input value="sp10035db5" name="sp-a" type="hidden"> <input value="all" name="sp-p" type="hidden"> <input value="ISO-8859-1" name="sp-f" type="hidden"></div>

</form>
</div>
:D dyk to vůůůůbec není tabulka...

obecně - blokový prvek vycentruješ tak, že nadřazenému prvku dáš v css text-align: center (funguje v IE) a tomu centrovanému dáš margin-left a margin-right: auto.

viz výše ten odkaz - akorát tam jsou opravdické tabulky ;-)
jsem zapomněla - ty marginy zajistí centrování ve FF.
Máš pravdu, ten margin jde nastavt i rovnou tabulce. Tím pádem je tam ten div zbytečný.
A kde máš tu tabulku proboha?
Dej to, co ti píšu nahoře před tento kód a na konec dej </div> a máš to uprostřed stránky.
Proč něco dělat složitě, když to jde ještě složitěji? :-))
takže - ty vůbec nechceš centrovat tabulku, ale formulář. Ten tvůj kód je prapodivný, minimálně nesouhlasí počet otevřených a zavřených párových tagů, formulář je jednou začatej a dvakrát ukončenej, tagy se kříží - i to může být důvod, proč se ti to necentruje.

jinak funguje samozřejmě obojí, centrování pomocí CSS i pomocí HTML. Dala jsem to nakonec té stránky http://www.virtualne.cz/tabulka.html
Díky moc za všechno, už sem tam před to teda dal <div align=center> a funguje to, fakt díky!
Lama: proc neco udelat poradne, kdyz to jde zalepit zvejkackou... ;-)
Vzhledem k těm jeho dotazům je žvejka OK :-))
Lama: no jo, jak to ted procitam, mas asi pravdu :-D