nahrazení target blank

Takže dám tam tohle:

<a href="něco.html" title="blabla" onclick="return !bar(this.href);" hreflang="cz" lang="cz" xml:lang="cz" >

A potom se někam píše tohle:

function bar(url){
wasOpen = false;
win = window.open(url);
return (typeof(win)=='object')?true:false;
}

Ale to mi neni jasný, jestli do toho původního dokumentu nebo do thoho otevíranýho a hlavně kam?
Hm tak tohle je na mě asi moc složitý, zvlášť když se javaskriptem moc nezabývám.
Já na nahrazení target blank používám tohle:
<a href="index.htm" title="Popisek" onclick="window.open('index.htm');return false;">
Validní určitě v XHTML 1.0.
No, já to taky nechápu, ale tohle by mělo údajně ověřit, jestli se nový okno otevírá bez chyb... To je fuk, dám tam to jednodušší :)
To je jednoduchý, holky, na klik na odkaz se pustí skript, který otevře nové okno s obsahem adresy this.href, což je aktuální stránka :-o a původní okno přejde na adresu něco.html. :-o hodně zvláštní.... co to má dělat?
Jak, co to má dělat? Má to otevřít odkaz v novym okně... Nebo na co se ptáš? ...Já už jsem uplně vybrakovaná dneska... vlastně furt... :)
tak zkus vynechat href, a do toho blah() dej adresu, kam se to má otevírat.
Nebo href=""...
Ále, já na to kašlu, dala jsem tam to, co tam má Thalia :)
Já jen nevěděla, kam se píše to:
function bar(url){
wasOpen = false;
win = window.open(url);
return (typeof(win)=='object')?true:false;
}
Jestli do tý původní stránky a kam v ní přesně...
A mi teda není jasné, proč místo obyčejného target="_blank" - používat několikařádkový zápis js.

Laura: nic si z toho nedělej. I muži mají "své" dny :-))
Laura, správně, žádné komplikace....
Páč jsem někde vyčetla, že target blank by v XHTML neměl být...
Laura: presne tak, sam jiz dnes nesnasim, pokud se mi neco otevira do noveho okna, aniz bych chtel. Podle standardu xhtml 1.1 (nevim jestli i u nejakeho predchoziho, ale mam dojem ze ne) je to tudiz nevalidni. Je to stejna ptakovina jako ukazovat navstevnikovy cas, ap. Pokud tvuj odkaz smeruje mimo web, pouzivaji se graficke znacky, nemohu si ted presne vzpomenout jak se jim rika, ale jestli pouzivas ff, tak je uvidis treba na strance http://webovy.vyrobce.cz/?id=kontakt u icq cisla a u e-mailu, aby si tak navstevnikovi dala najevo, ze ho to presoupne jaksi jinam. Problem ale nastava pokud musis mit relativni cestu u vsech odkazu kvuli mod:rewrite, pokud jej samozrejme vyuzivas. Dalsi veci je, ze se jedna o CSS 3, ktere nebude podporovane ani IE 7. Ta by podle Pixyho mela ve sve verzi teprv plne podporovat CSS 2.1
*navstevnikovi
*ne relativni, nybrz absolutni :o)
No, já mám k tomu novýmu oknu důvod - je to na přání uživatelů :) Chtějí mít zkrátka diskusi otevřenou v novém okně, aby mohli překlikávat na obsah stránek a hned třeba zpět na diskusi. Ale zbytek odkazů i na jiné stránky ponechávám ve stejném okně.
Jo a díky za poučení :)