velikost stránek

Dříve jsem měl monitor 17,ale k vánocum sem dostal novej 19 a stránky jsou jinak velké.Jak to mám uďelat,aby byli zarovnané na prostředku?Snad mě chápete.Prostě dříve jsem tu velikost dělal tak,aby to bylo pro mon. 17 akorát,ale pro rozlišení mon.19 to je prostě menší.Ják to mám uďelat?
dáš to celý do jednoho divu..., takhle:

<body>
<center>

<div id="obal">

<div id="obsah"></div>
<div id="paticka"></div>
.
.
.


</div>

</center>


Pak nastavíš v CSS:

#obal{width: 760px; (to je pro rozlišení 800x600... (musíš počítat skrolovací lištu))
text-align: left; (aby se ti zarovnání písma udrželo klasicky vlevo, ruší tag center, kerý rovná stránku na střed.
... další blbosti jako rámeček atd.}


a toť vše, zbytek si musíš dotvořit
Prominte, ale pouzivat v dnesni dobe kontejner <center/> mi prijde dost scestny. Nevim,jak chcete, aby se dnesni zacatecnici naucili spravne HTML,kdyz jim radite pouzivat tag center. Poznamky typu "je to jednoduchy" fakt neberu.
MF:Díky moc,ale já html ještě nerozumim uplně a znám jen základní tagy.Ale dík,uložim si ten text a nějak to skusim.
2Donny: jde to udělat jinak,,, nastavit obalu text-align:center a ještě ekvivalent pro mozzilu (myslim že margin: 0px auto; ale nevim)...
nicméně tvoji připomínku beru
ja si myslim, ze jediny "spravny" reseni je {margin: 0 auto;}, protoze to by melo fungovat stejne ve vsech prohlizecich...
donny:
>jediny "spravny" reseni je {margin: 0 auto;}, protoze to by melo fungovat stejne ve vsech prohlizecich
jestli je IE v quirku, tak je ještě nutno přidat nadřazenému elementu text-align:center
ano, ale v tom pripade k margin: 0 auto; pridat jeste text-align: left; ;)
stejne nejlepe se to dela
#obal {
width:760px;
margin-right:1/2 z width tzn. 380;
}

a zadny problem neni...
já to dělám takto:

body {text-align: center;}

#obal {width: 760px;
margin: 0 auto;
text-align: left;}

-- to mě příde jako takový nejpřijatelnější a poměrně elegantní řešení...
Marcus:
jj to je presne ono, tak to delam taky...