reklama

je normalni aby se mi z te reklamy zobrazoval jen prouzek wz, a ten normal zbytek ne?
ps jde nejak udelat aby se ta strict reklama zarovnala na stred?
ad1) občas se to stává,,, jako následek výpadku nebo neodpovídání nějakého serveru,, ale to není dlouhodobé.
ad2) nějak to určitě půjde, pokud reklamu includuješ, tak si ji můžeš dát do divu, kerej zarovnáš na střed.
já to mam přibližně tako:

<BODY>
.
.
.
.
<div id="reklama">
<? include "reklama.php"; ?>
</div>
</body>


body {tet-align: center;} /pro IE
#reklama {margin: 0 auto;} /pro FF
tim zbytkem myslis banner jako takovej? Neblokuje ti ho prohlizec nebo treba firewall (napr.kerio)?

Marcus:
muzu si zase rejpnout? tohle se mi zda presnejsi ;)

...
<div class="reklama-ext">
<div class="reklama"><!--WZ-REKLAMA-1.0-STRICT--></div>
</div>
...

CSS:
.reklama-ext {text-align: center;}
.reklama {margin: 0 auto;width: 496px;}
PS: co je to to margin:auto? nikdy jsem to nepouzival...
tu reklamu urcite bloklou nemam nicim, zobrazovalase normalne az polsedni 3 dny n, je tam jenom prouzek wz :(
mam to tak presne a ta reklama se ani nehne ..... :-/
Tak přidej divu reklama-ext width např. 500px a pro jistotu clear: both
A to, že se tam včera objevovala a dneska ne, je právě to, o čem píše Marcus, imho.
>mam to tak presne a ta reklama se ani nehne ..... :-/
Za prvy to nemas tak presne a ... este aby se ti hnula, kdyz nemas nastaveny ty kaskadovy styly... Tak to poradne dodelej a pak si muzes stezovat...

> co je to to margin:auto
nastavi vnejsi okraje na automatickou velikost (levy i pravy stejnou a co mozna nejvetsi). IE s tim neumi pracovat, proto tam je ten druhej DIV s text-align: center (ktery zas jinak zpracovavaji Mozilla a Opera).
sorry, mam 4 styly a zrovna ten jeden jediny neni u index.php :(
thanks
btw. zkus ten link ".: Vstupte do světa E-fantasy :." odsadit o jeden radek o toho textu, mozna by to bylo lepsi
2donny:

>tohle se mi zda presnejsi
- nevim jak to myslíš,, jako že je to správnější?
- mě to funguje, tak mě to stačí,,, já ten margin: 0auto; přiřazuju body, pač chci mít celou stránku na středu...
Marcus:
>- nevim jak to myslíš,, jako že je to správnější?

neee to ne, jenom bych se vyvaroval stylovani u BODY, pokud tomu design neni prizpusobenej.
íímh
co znamena íímh ? asi blbá otázka, co?
to je tak trochu můj výraz, sem si to nějak neuvědomil, znamená:
ano + aha + tak to jo + hmm .... prostě tak něco mezi,,, takový souhlasný "něco" ;-)
LOL no snad si to zapamatuju..pro priste ;)
Donny:
>IE s tim neumi pracovat (myšleno margin:auto pozn. Timyho tedy mě), proto tam je ten druhej DIV s text-align: center
Ve standardním režimu to IE normálně zvládá, nezná to jenom v quirku.

>neee to ne, jenom bych se vyvaroval stylovani u BODY, pokud tomu design neni prizpusobenej.
Já to běžně používám (třeba na mojí sémantice), akorát starší verze IE to asi nezvládnou (nevím, starší verze nevlastním). Jinak pokud máš klasickou 700px stránku, tak v tom nevidím problém. Pozadí zbytku stránky se dá nastavit elementu html.

Marcus Flintus:
>ano + aha + tak to jo + hmm .... prostě tak něco mezi,,, takový souhlasný "něco" ;-)
zajímavé :-)
no nevim, ale slysim poprvy, aby nekdo nastavoval pozadi elementu html... ani nevim, jak by se to chovalo, mel jsem pocit, ze i kdyz u BODY nastavis sirku, ze to nektere prohlizece stejne budou ignorovat...ale treba se pletu, zkouset se mi to ted vazne nechce...
donny:
>ale treba se pletu, zkouset se mi to ted vazne nechce...
nerad opět odkazuji na svůj web, ale koukni na semantika.name. Není tam použit jediný div, šířku mám nastavenou elementu body a ten částečně nevkusný modrý přechod na pozadí jde přes element html. Bere to FF, Opera i IE6. Jiné prohlížeče jsem nezkoušel, ale pokud ty prohlížeče dodržují standardy, tak to musí zvládnout (aneb když to pochopí a zobrazí IE, tak to už zobrazí všechno ;-)).
no jo, me to nikdy nenapadlo pouzit... vlastne jsem ani nikdy nepouzival selektor *... to je mozna tim, ze jsem nikdy poradne nestudoval CSS specifikaci...je toho hrozne moc ;)
Thelvyn: zkus se podívat na použití document.write v souvislosti s xhtml 1.1 - třeba na http://dsic.zapisky.info/XML/XHTML/FAQ/
Vzdyt tenhle topic je uz davno uzavreny, vsechno funguje tak jak ma az na to zobrazovani reklamy :(