CSS

V css mam napsano: <style>
body {
background-image: URL('pozadi.gif'); /* obrázek na pozadí */
background-attachment: scroll; /* pozadí neroluje */
background-color: #ffffcc; /* případná barva pozadí černá */
color: #ffffcc;
background: #ffffcc;
} /* bílý text */
</style>

Pozadí mam nastavenou takovou světle žlutou barvu (#ffffcc), ale na stránkách zůstává pozadí bílé (www.nemovitosti.webzdarma.cz), proč?
S css začinam takže se mnou mějte trpělivost.
ták dobře, já s tebou začnu. nejjednoduší máž udělat si externí styl.
stránka:


<head>
<link rel="stylesheet" href="css.css" type="text/css">
</head>
<body>
.
.
.

<link rel="stylesheet" href="css.css" type="text/css">
odkazuje na externí soubor css, s názvem css.css (většina lidí má styl.css)

a css soubor (v našem případě css.css) pak vypadá tako:

body {
background-image: URL('pozadi.gif');
background-attachment: scroll;
background-color: #ffffcc;
color: #ffffcc;
background: #ffffcc;
}

table{...} ...



tam myslim, že je problém ... že máš na soubor špatně odkázáno,, pač ti nefunguje žádnej styl řekl bych.

jinak pozor, máš písmo stejné jako pozadí.
background-attachment: scroll; - nesmysl... vzlášť když máš barvu jako pozadí. u obrázků je to taky naprd. pač člověk většinou prd vidí.
shiiit... *máš =D
Externí stylopis odkazuj:
<link rel=stylesheet href="soubor.css" media="screen">
pozdě ......
a ještě jedna věc -> zadáváš obrázek i barvu pozadí nejednou. nechápu...

vlastně jo... ty asi chceš udělat třeba sloupek pozadí a zbytek barvou, hm?

jinak nemá smysl řekl bych, nastavovat background-color i backgroun zároveň (já osobně používám background-color)
background je pro uvedení více vlastností najednou, viz http://www.jakpsatweb.cz/css/background.html
takže lze touhle vlastností zapsat barvu, obrázek, pozici, opakování, rolování. Rozhodně doporučuju nemíchat to, nebo opatrně. Zkus vyhodit background: #ffffcc; a ostatní tam nechat, nebo to všechno spojit do background, ale tam bacha aby ses neseknul v syntaxi.
jo uz mi to de. akorad se mi cele stranky nejak překazeli.
tak jo dik už mi to funguje. Jo a nainstaloval jsem si homesite a chce po me nějake seriove cislo. Co s tim mam udělat?
koupit si licenci.
ááá hle, donny se nechal inspirovat Rellikem a začíná web o webu =) že bych taky začal, dyž je to tak populární? =)
>> zadáváš obrázek i barvu pozadí nejednou. nechápu...
priklad: mas stranky s tmavym obrazkovym pozadim a svetlym pismem. kdyz nenastavis barvu pozadi, pouzije se prednastvena bila. otazka: co se stane, kdyz se obrazek pozadi z nejakeho duvodu nezobrazi? odpoved: prectes si svetly text na bilym pozadi.
tak proto
Jestliže není chyba v umístění obrázku, tak to bude patrně chybné pořadí zápisu. Nejdříve totiž nastavíte background-image: a potom to přepíšete vlastností background:. Buď to napište všechno do sdružené vlastnosti background (viz http://www.jakpsatweb.cz/css/background.html) nebo místo background zkuste použít background-color.
Marcus:
>ááá hle, donny se nechal inspirovat Rellikem a začíná web o webu =) že bych taky začal, dyž je to tak populární? =)

jj,chci to pojmout z jineho pohledu.bohuzel neni zrovna moc cas...