nechápu ... (validátor)

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fkytarovyorchestr.wz.cz%2Fdir%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline

prostě validátor hlásí, že:
<menu id="menu">
<li class="fotogalerie"><a href="index.php?odst=fotogalerie">Fotogalerie</a>
<menu id="fotogalerie">
<li><a href="index.php?odst=soustredeni">soustředění</a></li>
<li><a href="index.php?odst=koncerty">koncerty</a></li>
<li><a href="index.php?odst=jine">jiné</a></li>
</menu></li>
</menu>

že menu id="fotogalerie" se tam nesmí vyskytovat. nevim, proč.
to bude problem s necim jinym, mozna nekde predtim mas krizeny tagy nebo nezavreny jiny prvky atd. Zkontroluj to.
Pac tam mas menu id="menu" a pak jeste menu id="fotogalerie" jestli chces ty ostatni mit nejake jine skus pouzit <span class="fotogalerie nebo udelat tridu a priradit ji vsem jak mas u toho prvniho "li" ...
Nebo nahradit <menu> tagem <ul>. Menu je povazovan za zastaraly, tudiz nepodporovany tag.
jj to uz jsme tady resili. taky jsme resili semantiku atd.

Moje doporuceni: u stylu nepouzivej ID, nech si to vyhradne ke skriptum (a nebo k <prvek_formulare> <-- <label>)
Marcus Flintus:
důvod je poměrně prostý, <menu> v sobě již další značku <menu> nemůže obsahovat, nikdy jsem si toho ani nevšiml (už dlouho jsem nepotřeboval zanořit menu). Takže možné řešení:

1) použít <ul> který zanořovat můžeš
2) ignorovat tento zjevný nesmysl (proč by se nemohlo zanořit menu) a mít tak nevalidní ale normálně fungující kód (tak by ch to řešil já)
3) přepsat to do XHTML a spoléhat na chybu validátoru, který tento zápis přehlédne.

Tomík:
>Menu je povazovan za zastaraly, tudiz nepodporovany tag.
O zastaralosti jsme se už bavili, ale že by byl nepodporovaný? To jsem ještě neslyšel. Který prohlížeč jej nepodporuje?
>> nepodporovany tag
Myslel jsem jako nepodporovany v novych verzi (X)HTML. Proste uz neni soucasti novych verzi.
noo, tak to vidim na ul...
mmch. zkoušel jsem přepsat menu id="fotogalerie" přepsat na ul, a to validátor taky nezkousl... prostě chápu-li to správně, tak dle vldu se do menu nesmí vnořovat ul ani menu ...
Marcus Flintus:
Tak tak, do <menu> nevrazíš ani <ul>, myslel jsem to původně tak, aby jsi to přepsal všechno na <ul>, pokud ti vadí nevalidita, ač je to poměrně jednoznačná chyba W3C.
Timy:
ano, je to chyba, ale tady se musim jaksi rozhodnout mezi sémantikou a validitou...
Marcus Flintus:
Tak přeji hodně štěstí při rozhodování.
myslim,ze z toho delate moc velkou vedu ;)
donny:
souhlas, prostě to do sebe zanořím, validátor nevalidátor.
a i kdybys tam dal UL, tak se nic nedeje, vsak spatne to taky nebude... (menu je specialni seznam)