nepochopitelné problémy s IE a s Operou

mám na svých stránkách problém (jedná se přímo o index).

1) v IE: naprosto nepochopitelně se mi jen u některých článků (vpravo) odsazuje "zobrazení" cca 30 px od pravého okraje. nechápu to.

2) v Opeře: se naprosto nepochopitlně nadpis úplně dolního článku - "Rozhovor s Eli Rothem" zalamuje ze řádku na řádek, přitom tam jsou tři buňky. levá a pravá mají tuším 130 px, a na tu prostřední by mělo zbýt víc než dost. Tím že ostatní se zobrazují tam, kde se tahle zalamuje se to promě stává ještě nepochopitelnější.

3) opět v IE, ale tohle bude tipuju na dlouhé prolejzání kódu. -> nechápu proč to hover menu v IE tak blbne, přitom to jede přes hover.htc, tak by to mělo bejt vpohodě... =/
MF:
Odpovím na dotaz 2)
Tak asi nezbylo. Třeba je ten prostředek opravdu příliš úzký. Opera si potrpí na to, aby to tak nějak vycházelo, nenatahuje buňky kvůli obsahu. Zkus a) krajní buňky zúžit, b) definovat šířku jen prostřední buňce
budeš se divit, ale odpověděl jsi mi i na otázku 1) =)))
stačilo dát té prostřední buňce pevnou šířku, pak trošku ty šířky upravit a bylo to OK.
(btw. zúžení krajních buňek jsem dle okolností zavrhl hned na začátku)

dix.

kdyby byl ještě někdo ochotnej a helfl mi s 3)....
mě 3 připadá OK... najedu na ni a zjeví se submenu.. nebo se má stát něco víc? (testováno v Maxthon = lepší obal pro IE)
to se zjeví, ale když se na něj najede tak zmizí jak si zamane =/ předpokládám, že ta nástavba pro IE bude s největší pravděpodobností todle řešit, pač je to jeden z nejšílenějších a nejhorších a nejglobálnějších bugů.
nn, maxthon využívá jádro IE, jen má více fcí, když ne operu, zkuste ten...

ale už to vidím, začne to dělat až po chvíli... bohužel, JS není moje parketa.
V Opeře to uhne okamžitě, eh, tak už i v IE. Víš co se mi zdá?

jj, je to ono... to menu se objeví moc daleko od objektu, kterým ho vyvoláš. Tudíž musíš hoooodně rychle přejet na to menu nebo zmizí, protože mezi ním a volajícím objektem je kus ničeho. A pokud jsi nad "kusem ničeho" moc dlouho, tak to menu zmizí...
tam na to jsem úmyslně použil takovej vostrej tríček =) udělal jsem si nejdřiv transparentní ul s horním paddingem a do toho ul s konečnejma odkazama. jenom nevim, co a kde je špatně...
Pokud se nepletu, ta včelička (přec jen seznam je <úl> ;-) ) by měla mít v té transp... sakra, máš tam ten padding.... to je divnný.. zkus tam dočasně dát nějakou jinou background-color do té včeličky s padding-top, ať se mrknu, kam sahá....
Nekoukala jsem do kódu, ale tohle jsem sama taky řešila a vyřešila, koukni na muj styl čalounění - je tam to samý menu.
ad 2) Nevím co myslíš, ale mě to opera zobrazuje stejně jako firefox...
2 Non_E: protože jsem to už po radě Nípala opravil.
Hmm, tak tím to asi bude :-)