textarea - odeslání formuláře entrem

jak udělám to, že když někdo píše něco do textarey, tak aby entrem ten formulář odeslal?
Co to je za blbost. Textarea je urcen pro viceradkove psani a enter je nedilnou soucasti viceradkoveho psani.
Ale budiz. Jedine co mne napada je zavolat udalost onKeyPress a zachytit klavesu enter.
Řekl bych, že to tak funguje automaticky.
U inputu ano, ale u textarea je klavesa enter prirazena jako novy radek.
tj pravda
těžko říct do jaký míry je to blbost, mám to pro chat, takže těžko říct, pač v normálnim chatu se enter používá k odesílání běžně, takže těžko říct...
Na chaty se vetsinou pouziva jednoradkovy input. Pokud nekdo pouziva viceradkovy textarea a reaguje na enter, tak to pak ma osetreny javascriptem.
Jak rikam, zkusil bych udalost onKeyPress. Ale nezkousel jsem to.
<HTML>Může to být klidně na dvojitý enter... někteří chatovací klienti to tak mají.</HTML>
http://www.irt.org/script/1527.htm
enter == odeslat
ctrl+enter == novej řádek

.. když to tak uděláš, tak si šplhneš :)
jo, myšlenka dobrá... ;-)
;-)
ale potřeboval bych vědět, jak v javascriptu zjistim, že je to právě enter co se stiskne do formuláře a potřeboval bych vědět, jak zjistim, že je to právě ctrl+enter...
Pokud by ti to stačilo opačně, než just-paja (takto to bývá v emailových klientech):
enter == nový řádek
ctrl+enter == odeslat

<?
if (empty($_POST)) {
echo "Formular:<br>
<form action='' method='post' id='form1' name='search'>
<textarea onkeydown='if(event.ctrlKey && event.keyCode==13) document.search.submit()' cols='80' rows='4' wrap='virtual' id='textarea1' name='textarea1'>
</textarea>
<input type='submit' value='Odesli' />
</form>";
} else {
echo "Zadano:<br>",nl2br($_POST['textarea1']);
}
?>

Pozn: pokud nechceš, tento řádek tam být nemusí: <input type='submit' value='Odesli' />, ale někdo rád používá myš.