position relative

Mam dano:
#text{
font-size: 16px;
color: black;
position: relative;
top: *;
left: 10px;
right: 215px;
background-color: white;
width: *;
Height: *;
text-align: left;
}
Todle jsou jedine vlastnosti divu text a jeho velikost je dana jen tou pozici od leva a od prava. Na pravo je to tak velke, protoze tam mam jeste neco umisteno... Ale nejak mi to napozicuje jen od leva a od pravu uz ne... Nevite nekdo proc?
rekl bych, ze vlastnosti left a right urcuji spis jakesi posunuti od kraje stranky, nez primo vzdalenost kraje bloku od kraje stranky. Ty taky nemuzes posouvat predmety najednou doleva a doprava... tak mozna proto. Ale je to jen muj tip, do CSS manualu jsem nekoukal.
jj relativni pozicóvani by melo udavat o kolik se to posune oproti puvidni pozici.Absolutni urcuje pozici oproti levymu hornimu rohu.Takze je blbost posouvat neco doprava a zaroven doleva.....snad nekeceam blbosti....
No prave kdyz misto relative dam absolute tak to udela presne co chci. Ale ja tam potrebuju mit relative a tam mi to nejde... Tak nevim jak to udelat... Nebo da se to napsat jinak aby se to ve vsech rozlisenich zobrazovalo jak ma? od prava to potrebuju odsunout protoze tam mam sloupek (dasli div) a od leva protoze to nechci mit nalepene na okraji... Takze pokud mate jinou moznost jak to udelat sem s ni. Diky moc.
Tvé stránky nevidím, tak jen odhad: možná bys potřeboval http://www.tvorba-webu.cz/css_rf_okraje.php3
(margin, padding dole)