Menší vzdálenost jak 1px.

Zdravím.
Nevíte někdo, jestli je možný zadat šířku (resp. výšku) něčeho menší jak 1px? Nikde sem nenašel, že by šlo zadat něco jinýho jak pixely nebo procenta, přičemž pixely jsou celočíselný.

Jde mi o to, že bych chtěl například udělat nějakou čáru, která by rozdělovala obrázek na dva, ale čára šířky 1px se mi zdá široká.
Dej si otazku. Co je pixel?
Menší vzdálenost jak 1px.

Ano: 0px
Aha, ale jak to, že se mi povedlo udělat užší čáru...? Asi nebude 1px jako 1px. Je mi jasný, že 1 pixel je jeden bod, kterej už nerozdělím, ale když udělám tabulku s nějakým pozadím a pod tím další tabulku zas s nějakým pozadím, ale až od od druhýho řádku (první řádek nechám prázdnej), tak se mezi těma dvěma pozadími udělá v IE tenší čára, než když udělám
<hr size=1>...
... v Opeře a FF mezi těmito čárami není rozdíl
Pokud některý 1px je menší než jiný 1px, tak to nebude tak že by ten menší byl menší než má být, ale ten druhý je větší než má být.

Hehe tak tohle nechápu ani já a to jsem to psal :D


Prostě 1px je nejméně co jde zobrazit, takže nepátrej po tom jak je možné že se ti někde zobrazuje tenčí, spíš pátrej po tom proč ty ostatní jsou hrubší ;)
Doporučuji printscreen, dát to do nějakého malování a hodně zvětšit. Buď zjistíš že ty hrubší jsou 2 pixely a jedná se o nějakou chybu, nebo zjistíš že všechny jsou 1 pixel a jedná se pouze o optický klam.
OK, díky. To zní rozumně. ;)
abych řekl pravdu, už je to dlouho, co jsem si uvědomil, jak to je s pixelama, když sem do css souboru dal 15,5px a divil jsem se že to nic nedělá :-D
i kdyby se daly pixely pulit, tak zapisem 15,5px by sis moc nepomohl - musel bys pouzit desetinnou tecku, ne carku.
<HTML>"Pokud některý 1px je menší než jiný 1px"

1) a co subpixely?

2) něco podobného jsem slyšel kdysi o čísle 100 :D

Pixely nerozpůlíš, je však otázkou, co udělá Opera s rozpůlenými pixely, pokud stránku zvětšíš na 200% apod.</HTML>
>> 1) a co subpixely?
A jo. Ale cernou caru pres nej stejne neuvidis a navic zalezi na slozeni tech subpixelu.

>> Pixely nerozpůlíš, je však otázkou, co udělá Opera s rozpůlenými pixely, pokud stránku zvětšíš na 200% apod.
Prepocita. Zoomovani v opere je totez co zoomovani obrazku. Akorat pismo se zvetsi vektorove.